Přejít na obsah

xenony H7


jurika

Doporučené příspěvky

Len mi uniká pointa montáže HID sady do OII. Optika je konštruovaná na krátke vlánko žiarovky (ako parabola, tak aj šošovka) a nie na dlhý výboj HID výbojky. Takže to viacej oslňuje než so žiarovkou. Keďže má HID menšiu spotrebu, tak sa spotreba zvyšuje záťažou. Takže ani žiadnu úsporu na spotrebe to neprináša. A napokon tie dodatočné HID sady sú Made in china, takže ich životnosť a svietivosť nestojí za veľa. Takže ani to nejako lepšie nesvieti. Tak prečo to tam dávate? Aby ste boli in? Alebo prečo? To nie je rozumnejšie dať do auta priamo originálne xenóny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diamant: Nenaděláš nic. Jeden čas, když jsem na to měl ještě náladu, jsem to samé říkával taky. Ale člověk pak pořád slyší, že "to sice trochu víc oslňuje, ale ON víc vidí" a nebo "asi je to v pohodě, nikdo na mě nebliká" a podobné kraviny, tak jsem to přestal řešit. Když někoho s HID potkám, tak na něj také neblikám dálkovými, protože se bojím, co má v dálkách, když takový paskvil má v potkávacích...

Samozřejmě, že na to světla nejsou stavěná a i kdyby to byla světla pro xenonové výbojky (ani čočková světla pro žárovku nejsou stejná), tak auto nebude mít ostřikovače světel a automatickou nivelaci... Lidi snad časem pochopí, že dobré žárovky a dobře seřízená světla udělají zázraky, pokud ne, nechám si draze dodělat originální xenony v servisu a nebo, to je asi nejlepší volba, u dalšího auta zaškrtnu při objednávce kolonku "xenonová světla".

A prečo to tam dávají? Mám takové podezření, že z 70 % aby v hospodě před kámošema mohli říct, že mají xenony a ze zbývajících 30 % aby viděli i za roh na úkor ostatních účastníků silničního provozu. Těžko říct, co je horší...

Ale abych nebyl úplně OT, nabízím řešení - vrať původní originální světla a dej nějaké homologované žárovky s vyšší svítivostí. Bude to fungovat a svítit. Nebo případně nějaká ty "tuning" světla "devil", ale povolené k provozu na pozemních komunikacích, s homologací a bez HID sady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...