Přejít na obsah

Kontrolka Airbagu


ocellatus

Doporučené příspěvky

Zdravím diskusiu, cez víkend sa mi tiež podarilo naštartovať auto a nemal som dobre dosadený konektor v budíkoch. Takže sa mi zapísala chyba do počítača a svieti mi kontrolka airbagu. Neviete mi poradiť niekoho v Prahe s VAG, ktorý by mi to pomohol vymazať chybu z počítača? Ďakujem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

chod s tym na VAG. pri otm skrate sa ti asi zapisala chyba do airbagu a tie sa myslim samy nevymazu, musi ich zmazat VAGom, ale pozor na RJ bagu, myslim ze do roku 2001 sa davali RJ bagov, s ktorymi VAG nekomunikuje alebo take nieco a odpalil by ti bag, pripadne patrony v pasoch a mozes rovno menit RJ bagov...

mne sa stalo ze som raz tiez coska vyskratoval, poistka sa vypalila a zostal svietit bag. bagy su velmi citlive na zmenu napatia myslim tak asi preto to hned zapisuje chybu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nič sa neboj bag neodpáli aj keby si mal tú vadnú RJ.Ale na VAG chod a daj to zmazať.Podla čísla budeš vedieť o akú závadu išlo.

ako to ked samotny VAG ti vzdy vyhodi to hlasenie ze mas skontrolovat aku mas tu riadiacu jednotku??? teda ja som totiz cital a bolo to prave tu na fore, ze niekto sa VAG om pripojil na tu RJ bagov a mal tu s danym cislom, pred ktorym VAG varuje a odpalilo mu patrony v pasoch a musel menit RJ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je citácia z návodu pre VAG:

(Důležité!)

Airbag systémy ve vozech VW Golf/GTI/Jetta/Beetle, a Škoda Fabia/Octavia z let 2000-2001

Existuje několik ojedinělých zpráv, že po diagnostice provedené VAG COMem zůstává varovná

kontrolka Airbagů svítit. Řídící jednotka zobrazuje chybový kód č.65535 – řídící jednotka defektní,

což znamená interní závadu, která nelze odstranit. V tomto případě je bohužel nejhorší, že se toto

stane už jen pouhým přečtením paměti závad – lépe řečeno přečtením identifikace řídící jednotky, i

kdyby k tomu docházelo diagnostickým programem. Toto nelze zatím zjistit, protože jednotek, kde

se toto stalo je velmi málo, a po pouhém kontaktu načtením se již jednotka hlásí jako defektní.

Domněle se jedná o „Bug“ (skrytá chyba – moucha) ve Firmware (pevné zakomponovaný software

v komponentech řídící jednotky), který některé z řídících jednotek mají. U Fabie jsme zjistili také

tento případ, a jde zejména o řídící jednotky s číslem: „6Q0 909 605 H“, nebo „6Q0-909-605-A“.

Poslední písmeno může být jiné než „H“ nebo „A“. Výrobce o této „mouše“ pravděpodobně ví, ale

veřejně ji nepřiznává. Dokazuje to několik známých případů bezplatné výměny právě řídících jednotek

airbagů po záruce.

Takže žiadne strelenie iba nezvratná chyba.Myslím,že už aj tá sa dá odstrániť :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuz tak som nasiel ten prispevok. chlapik sice prehasdzoval bagy, ale patrony v pasoch mu strelili az po tom co sa pripojil kompom na RJ... sak v tej teme to je popisane, podstatne je, ze mu to psravilo po tom ako sa pripojil na RJ ktora bola z tej zlej serie, nehadam sa ze to musi spravit vzdy,proste len vychadzam z toho co sa dotycnemu stalo...

tu je ta tema:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=57198

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám dotaz pořád mě začala svítit kontrolka erbeku na Fabii jen jsem vyndal pojistku a znovu zandal od té doby svítí ítrvale!!! poradte prosím co stím!!! Pojistka je dobrá když ji vyndám tak nesvítí nic na panelu když zandám tak sví vše...bateriee.... ale ta kontrolka erbeku svítí i po nastartování!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

mne tiez svieti ta kontrolka airbagu, bol som na diagnostike v IMPA v Bratislave a tam mi povedali, ze chyba nie je na airbagu (cislo chyby som si nepopytal, najblizsie tak urobim), ale ze pocitac im nasiel nejake vysoke vytazenie baterky ci co a aj sa ma pytali, ci som neodpajal baterku, prip. ci som nestartoval nejake druhe auto kablami pomocou mojej baterky, ale nic z toho som nerobil (nie v obdobi, ked sa vyskytla ta chyba). Chybu vymazali a kontrolka zhasla asi na 24h, za ten cas som presiel tak maximalne 70km a znova sa to rozsvietilo... :feve:

V neautorizovanom servise mi povedali, ze sa do toho nepustia, lebo, ze si to nezoberu na tricko, keby im buchli bagy (to beriem), ale povedali, ze by to mohlo byt aj nejakymi kablami, ak su nejake zvlhnute, alebo zoxidovane. Ktore kable mysleli netusi, mozno ak by ste vedeli poradit.

Nejaky cas uz s tym tak jazdim, ale 2x ma to netesi a chcel by som to dat doporiadku. Ako ste vy poriesili tento problem? Chcel by som poznat nejake riesenia predtym ako pojdem znova do servisu a tiez sa obavam kolko tak mozu stat rozne varianty opravy podla typu chyby.

Dakujem za info :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pekný deň prajem. Neviem, či je to problém, ale predsa len ide o airbag, totižto pri zapnutí zapaľovania sa majú na krátky čas rozsvietiť kontrolky a zhasnúť, jedna z nich je aj kontrolka airbagu, deje sa to aj v mojej fabii 1,4/50 kW, ale tá moja kontrolka počas tej krátkej doby nesvieti, ako by mala, ale preblikáva, potom normálne zhasne. Akoby tam bol nejaký zlý kontakt alebo čo. Auto mám vyše dvoch rokov a doteraz to nerobilo, stretol sa niekto s niečím podobným? Ďakujem za reakcie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...