Přejít na obsah

vysoka spotreba


BarkaO2

Doporučené příspěvky

Tak jsem se trochu poptal a z nikoho jsem nedostal kloudnou odpověď, jaká závada by to mohla být. Ještě mě napadlo, že staré turbo(to první co ti odešlo do věčných lovišť) neplnilo válce tak jak mělo a proto tam byla chudší směs. Po výměně za nové turbo, které již plnilo válce dostatečně, se směs srovnala a při stejným stylu jízdy ti to žere více. Ale je to jen jedna z mnoha doměněk. Chtěl jsem se optat, když nastartuješ nejde z výfuku tmavší šedý dým???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se trochu poptal a z nikoho jsem nedostal kloudnou odpověď, jaká závada by to mohla být. Ještě mě napadlo, že staré turbo(to první co ti odešlo do věčných lovišť) neplnilo válce tak jak mělo a proto tam byla chudší směs. Po výměně za nové turbo, které již plnilo válce dostatečně, se směs srovnala a při stejným stylu jízdy ti to žere více. Ale je to jen jedna z mnoha doměněk. Chtěl jsem se optat, když nastartuješ nejde z výfuku tmavší šedý dým???

šedy ani nie skor biely, ale pripisujem to tomu ze auto je zimne. zmes da sa nejako vymenit?? :o;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý kouř je v pořádku. To že to kouří je opravdu zimou. Směs se nedá vyměnit, jelikož to je nafta+vzduch. Řídící jednotka určuje podle různých čidel jaká má být směs(bohatá nebo chudá). Bohatá znamená, že je větší podíl nafty a tím auto jede svižněji, ale víc žere. Chudá je, že auto nejede a jak šlapeš na plyn aby jelo, tak to žere také víc (při stejným stylu jízdy by žralo méně). Nejlepší je namíchaná akorát. ;)

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý kouř je v pořádku. To že to kouří je opravdu zimou. Směs se nedá vyměnit, jelikož to je nafta+vzduch. Řídící jednotka určuje podle různých čidel jaká má být směs(bohatá nebo chudá). Bohatá znamená, že je větší podíl nafty a tím auto jede svižněji, ale víc žere. Chudá je, že auto nejede a jak šlapeš na plyn aby jelo, tak to žere také víc (při stejným stylu jízdy by žralo méně). Nejlepší je namíchaná akorát. ;)

ako teda dosiahnu, aby sa to miešalo rovnako?? ( cize tak akurat).., moze to sposobovat teda nejake cidlo... ale ake?? je ich tam viac?? pri tom druhom turbe auto vobec neislo,.. lebo to turbo samo o sebe bolo zle!! a uz vtedy ta spotreba bola taka ako teraz je.... bola som presvedcena, ze to bolo tym turbom, pretoze tlacis na plyn aby islo ale proste neislo..,no po vymene toto druheho, auto zabera pri otackach tak ako ma, pocut tam sice trosku piskanie, ako keby sanitka isla, ale ubezpecuju ma ze to tak moze turbo robit...neviem nevyznam sa v tom, a som rada ze ma tah.. ale ta spotreba mi nejde nijako do hlavy.... ;) niekde chyba musi byt?? ked viem ze taka nebola.

a ešte aj katalizator nie je upchaty....

Editováno: , autor: BarkaO2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ono. Těch čidel je tam víc. Co se týká směsy, tak tu neovlivníš!! Podle čidel vyhodnocuje řídící jednotka. Já si nemohu pomoct, ale podle toho jak to vyprávíš, tak něco zkazili při diagnostice. Nevím jestli se při výměně turba musí něco nakódavat v řídící jednotce. Až tak tomu nerozumím. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No diagnostika ti řekne mnoho věcí o autu. Ale je zbytečné měnit všechna čidla zkusmo, které by to mohlo být, to je finančně dost nákladné. Sehnat nějakého machra přez diagnostiku. :)

tak ja ti dakujem velmi pekne za ochotu a za rady, hádam sa mi podari toho machra zohnat..... :) ti napisem ci sa podarilo?? nevies o nejakom ?? :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skvele, takze som zase na zaciatku!!! :(( och ked mi vymenil to prvy krat turbo (cize dal druhe) presviedcali ma v servise, ze auto musi ist ze je nove.., noo bohuzial, . rok som tam chodila, stazovala sa a az nakoniec som ho dokopala k tomu aby mi ho vymenil za ine, ze toto ktore dal je proste zle!! ked sa na to pozrel tak na jednej strane turba boli tie vrtulky osekane., cize priznal, ze to bola chyba v turbe, ked som sa ho spytala, co sa stalo ze to je osekane povedal, ze nevie( podla mna tam ho take aj dal!!!) ked vymenil zase turbo cize uz 3 ktore mam a teraz piska, bol sa previest mechanik a povedall ze je to uz o.k. Na to piskanie som sa pytala, ze to je lebo to nerobilo.. a jeho suverejna odpoved bola, musi si sadnut! cize ja mozem zase ist do servisu kde mi to menili a opat sa s nim natahovat aby dal ine turbo!! mam to stale zatial v zaruke!! :(( ufff porazi ma asi :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...