Přejít na obsah

problem s wooferem


Doporučené příspěvky

zdravim

chtěl jsem se zeptat. u autoradia mám výstup (cinch) na subwoofer a 2 kanály na zesik. Než ušetřim na pořádnou aparaturu tak jsem si chtěl zapojit aspon woofer bez zesiku a porad to nemůžu rozchodit :aggressive: . Není možný třeba že se to musí táhnout ještě přes zesilovač?? Budu vděčnej za všechny tipy :help:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj Lidi

Já mám takový malý problém se subwoofrem.

V Elzet Tunigu mi zapojovaly subík. Ale!!!! Problém je že mi to napojily na stávajicí kabely to znamená že tam předešlí majitel měl asi pravděpodobně cd měnič nebo něco takového.

Elektrika 12V bylo zapojeno pod volantem spajené na jeden ze 4 červených kabelů. Cinche byly protaženy tak jak asi má být + na cinchíš REM že. Hrálo to asi 3 týdny bez problémů a zničeho nic to přestalo hrát.

Pojistky byly v pořádku ale šlo mi do elek. kabelu jen 8V to jsem vyřešil v pohodě ale přesto mi to nehraje ?

Jen co bych chtěl poradit je to ?

1. stručný návod pro blba jak zapojit REM k Iso konektorům (mám to zapojený na klíček) autoradio ( ale teď jsem to vzteky vytrhal protože mi přestal signál na FM ) + jestli by někdo měl i foto

2. Kuby a nejlépe protáhnout kabel s interieru do motoru k baterce

Koupil jsem si kabelovou sadu na zapojení aktivního subwooferu ale rád bych kdyby mi někdo poradil

když už jsem dal za ten subík takovej randál. Bál jsem se že je vypalený subík ale ten jsem zkoušel u kámoše v autě a bez problémů funguje.

Už jsem bezradný a do elzetu nejdu vzal jsi za to 1500 a nic s toho

Jo octavie 1 r.v 2002 to jen pro upřesnění pro ty co mi prodadí aspoň s tím protažením s interieru do motoru

Předem díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Ti k wooferu vede napajení potom spínání, aby se zesilovač zapnul při aktivním rádiu a signál (cinče) L+P.

Pokud tam máš všechny tyto kablíky - mělo by to hrát. Takže budeš potřebovat měřcící přístroj a šup šup měřit. :)

Pokud to tahali po originál svazku k changeru, bude podle mého názoru napájení nedostatečné.

Do motorového prostoru (k baterce) bych šel zkrz originál průchodku - tam kde vedou ostatní svazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasný včera jsem na to zběžně koukal a už bych i věděl kudy vect ten kabel s pojistkou ale spíš bych potřeboval to foto jak to REM zapojit do radia aby mi to spínalo subwoofer a hralo mi i FM stanice ty mi přestali hrát víš jak

jsem uplně v tomhle začátečník ale rád bych si to udělal sám abych se to naučil jak a co abych za to nemusel dávat takový palky a pak to hrálo 14 - 3 neděle neposlal by jsi mi nějaký foto jak a co má být kam zapojený já jsem si tu našel nějaký schéma ale v tom se nevyznám

foto je podle mě lepší natahnout kabely to zvládnu to nebude problém ale kam co zapojit to už ano

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...udělal bych to tak, že vše ven...a celé znova...zapojení spínaného kabelu od autorádia na zesilovač záleží na modelu a značce autorádia.

Některé mají jak kabel pro spínání zesilovače tak i pro el. anténu...a některé jen pro el. anténu.Kabel připojíš do černého ISO konektoru na pozici č.5 před tím ale vytáhni pojistný kolík (žlutý) který jistí piny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem udělal to že jsem to všechno vytrhal od základu.

1 Natáhl jsem červený kabel od baterie na 10A poslední levý kabel nad baterkou přes pojistku do kufru

2 cinche jsem koupil nový a natáhl od autoradia do kufru

3 natáhl jsem i REM kabel ikdyz byl na cinchich ale pro jistotu jsem natáhl silnější

zapojil jsem přes modrý co byl na zesilovač na anténu dle návodu tady na fóru

4 minus jsem dal na kostru

5 všechno jsem proměřil a zapojil a hurá subík konečně hraje

PS musel jsem vyndal telkome module O2 něco na hadsfree ftom byl asejc zakopanej pes

Všem vám moc děkuji za zprávy a za rady už jsem nedoufal že to půjde svépomocí

Ještě jednou vám všem VELKÉ díky

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...určitě ne...instaloval jsem 2DIN BOSS a bez komentáře.Dnes už nabízejí i značky rádia za dobré ceny takže bych doporučil vsadit na ověřené.Pokud 1DIN

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/5-1-Multimedia-1DIN/0/5/1264-clarion-VZ401E

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/5-1-Multimedia-1DIN/0/5/1358-Pioneer-AVH-5300DVD

...2DIN...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/43-1-Multimedia-2DIN/0/5/1357-Pioneer-AVH-2300DVD

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/43-1-Multimedia-2DIN/0/5/1354-Kenwood-DDX-3028

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/43-1-Multimedia-2DIN/0/5/1013-Pioneer-AVH-P3300BT

..možná je budeš porovnávat s výbavou BOSSe...ale to bych nedělal :)

...navíc POZOR!...BOSS nemá instalační rámeček což je dalších 1400,- Ten sice postrádá i clarion, ale zas tam není takový příplatek.

...tak s tím rámečkem to platí pro 2DIN, ale každopádně bych byl obezřetný...

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych mohl jen a jen nesouhlasit já tam měl viz odkaz http://www.hifiauto.eu/product.php?id_product=161

a musel jsem ho vyndat za prvé mě vadilo že na něj nevidím jako polohově dobrý je po ruce to žádnej diškutát ale jinak tak trochu zbytečný na dvd či Navi.. Nevím možná je to jen

a jen můj pocit ale stejně když to mám na ulici zaparkovaný tak je to jak pěst na oko a jako že bydlím na Kladně v nejhorším městě co může být na kradeže tak jsem i docela rád no vybral jsem si toho viz výše uvedenýho co jsi poslal tak uvidíme toho bosse jsem si rozmyslel dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...