Přejít na obsah

snímač otáček u felicie 1.6


kropacek.pepa

Doporučené příspěvky

Koupil jsem ojetou felicii kombi rv.97.Po několika kilometrech my chcípla a už jsem nenatočil.Všichni říkali,že to je snímač otáček,tak jsem ho zakoupil a hle,snímač ve voze prostě není.Poradí mi někdo,kde ho najít?Měl by být u těchto modelů na vrchní straně převodovky,ale tam je jen ucpaná díra a kabel ke snímači žádný.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ojetou felicii kombi rv.97.Po několika kilometrech my chcípla a už jsem nenatočil.Všichni říkali,že to je snímač otáček,tak jsem ho zakoupil a hle,snímač ve voze prostě není.Poradí mi někdo,kde ho najít?Měl by být u těchto modelů na vrchní straně převodovky,ale tam je jen ucpaná díra a kabel ke snímači žádný.Dík

Snímač otáček je na opravdu na převodovce , ale to platí pro české motory 1,3 MPI a BMM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nejdřív se to zapíše jako sporadická závada, až po x startech jako trvalá. Ale když bude potom funkční, tak by to mělo v poho nastartovat. Ani vlastně nevím, jestli se u tohodle čidla něco do ŘJ zapisuje - když není signál o otáčkách, nevstřikuje se palivo ani svíčky nehází jiskru...

A jedinýho, co můžeš zničit je baterku nebo startér... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Diky za tohle vlákno.

Dostala se mi nedávno do rukou nestartující Felicie 1.6. Problém vyřešen výměnou zapalovací jednotky ale dost mě překvapila absence snímače otáček na převodovce (resp. skříni setrváku). Byla tam doslova díra dovnitř. Přitom motor jinak normálně fungoval, otáčkoměr ukazoval.

Máte nějaký nápad čím se dá bezpečně zaslepit? Nebo co tam bylo jako originál záslepka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Diky za tohle vlákno.

Dostala se mi nedávno do rukou nestartující Felicie 1.6. Problém vyřešen výměnou zapalovací jednotky ale dost mě překvapila absence snímače otáček na převodovce (resp. skříni setrváku). Byla tam doslova díra dovnitř. Přitom motor jinak normálně fungoval, otáčkoměr ukazoval.

Máte nějaký nápad čím se dá bezpečně zaslepit? Nebo co tam bylo jako originál záslepka?

ano je tam skutečně díra a snímač je v rozdělovači (1,6MPI), ta díra měla originální záslepku, která vypadá jako kapka na šroubek, jinak ten snímač v rozdělovači slouží hlavně ke startu, protože nastavuje základní předstih, v běhu motoru pak řídící jednotka upravuje předstih podle dalších podmínek a elektronicky jej mění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...