Přejít na obsah

Zadní náprava


rici 316

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Zdar hoši!

A čo poviete na toto - viď príloha??? Je to na 90.000km normálne??? (+ ohnuté rameno, vybité silentbloky, stabilizátor atď., hlavne pravá strana bola K.O. celkovo!)

Samozrejme som vzadu nechal všetko vymeniť a pre istotu na oboch stranách, ale mne sa to na tie kilometre akosi nepozdáva, aj keď 75% km som najazdil v podstate v meste.

 

OII FL 1,9TDi combi 12/2009 mod. 2010

post-46758-0-04486800-1407864501_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je nová moda ? doposiaľ mali všetky 1,9PD bez ohľadu na rok výroby tak 150 ale najčastejšie 180 000km ... tie závady nie sú bežné a možno trošku nebudem súhlasiť ani s kolegom , lebo tieto nové prevedenia spojovacích ramien neodchádzajú , alebo teda nie po 90tkm ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám už ani 17, ani 20r (žiaľ!), aby som s autom jazdil ako s traktorom (nebúrané a ani do žiadnej diery sa mi zatiaľ nepodarilo vpáliť - našťastie!), jazdím s ním od noval iba ja, pravidelné prehliadky a servis (olej, filtre - všetko mením po 15t, na 76.t. som menil pred.brzdy, na 87.t. zadné, aj keď by ešte pár km vydžali, zároveň som menil Z tlmiče + dorazy - tie boli úplne K.O. no a teraz toto!)

90.000km sa mi javí ako veľmi málo na to, aby odišiel zadok v takomto rozsahu! (viac menej poškodená bola hlavne pravá strana, no nechal som to vymeniť už komplet - nebudem to riešiť o mesiac či dva)

Beriem - väčšinou jazdím mesto, kde je problém nájsť úsek bez diery, alebo prepadnutého kanálu, ale aj tak - 4,5 ročné auto sa rozpadne?

 

(o.i. som nechal vymeniť aj predné tmiče - ľavý bol 50% a domnievali sme sa, že toto môže robiť problém pri GEO, tak sa vymenili obe, na zadnú nápravu sa prišlo následne!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a možno trošku nebudem súhlasiť ani s kolegom , lebo tieto nové prevedenia spojovacích ramien neodchádzajú , alebo teda nie po 90tkm ... 

v pohode ;) ...je pravda,že tie nové prevedenia neodchádzajú...

 

som menil Z tlmiče + dorazy - tie boli úplne K.O. no a teraz toto!)

dorazy pochopím...tlmiče boli vytečené,alebo na skúšobnej stolici??...ak áno máš protokol,auto chodí do autorizáku?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, s autom som doposiaľ chodil iba do autorizovaného servisu a aj túto opravu robili v autorizovanom, akurát brzd.doštičky a zadné tlmiče mi menil kámoš, ktorý sa mi staral doposiaľ o všetky autá, ktoré neboli kupované ako nové. Doplním:

1. auto nebolo búrané a ani do žiadnej diery či jamy som s ním neskočil (bežná mestká premávka, v lete CRO)

2. Z. tlmiče: vytečené neboli, len dorazy boli K.O. a tak som nechal vymeniť aj tlmiče, nech je opäť na čas pokoj (nie, na test som s nimi nebol, no po demontáži bolo evidentné, že majú niečo zasebou - rukou som ich stláčal bez problémov a bez väčšej námahy)

3. P. tlmiče: to už som bol na teste (popri GEO), ľavý 50%, pravý 62%, vymenené (Sachs) v rámci problémov s nastavením GEO, následne sa zistilo a riešila zadná náprava

 

No a včera som si prevzal auto po kompletnej výmene zadnej nápravy. Rozdiel a jazdné vtlastnosti sú evidentné a citeľne iné!!! Až nechápem, že som ja sám nepostrehol, že auto mi ide akosi divne - plávajúco, hamba mi!!!

Kolega so servisu to postrehol hneď po pár metroch jazdy - viac-menej ihneď mal podozrenie na zadnú nápravu, že zadok auta pri prejazde nerovnosti akosi odskakuje a nedrží stopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

 

Tak jsem byl vyreklamovat tu geo a je v poradku. Dokonce i na zadni napravě. Jen pry mam lehce mensí záklon předniho kola ale v normě. ˇ4epy pry jsou taky ok. Ale nekontrolovalo se to pomoci mont paky jen brali za kolo a kontrolovali to.

 

Tak už na to kašlu počkam až se to rozesere vic a zacne tam neco mlatit.

 

 

Děkuju moc za odpovědi hlavne to

libero1071

 

Auto mě také táhlo na pravou stranu,po geometrii lepší ale nic moc.Přehodil jsem kola z pravé strany na levou a táhlo to zase do leva.Tak je problém v gumách i když je na nich najeto asi 7 tis.Nemá někdo zkušenosti s výměnou nápravy u 2.0 TDI za nápravu z 1.9 TDI tam je náprava bez poruch.Tahle více prvková se mi moc nezamlouvá.

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak dnes vymena ridici tyce stabilizatoru na zadku, vc. dorazu, na predni naprave vymeneny tycky stabilizatoru a pouzdro ramena, udelana geometrie a vozidlo "plave". V rychlosti cca 80km/h na 4. rychl. stupen slapnu na plyn a vozidlo tahle silne k prave strane!! Deje se to pri zrychlovani. Cim to muze byt zpusobeno? octavie z roku 2005, najeto 180tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...