Přejít na obsah

Jiná anténa


Luke288

Doporučené příspěvky

MR2007 určite 2 tunery nemá. Pôvodne malo byť to dvojtunerové od MR 2008, ale zatiaľ je stále ticho, tak si to všetko asi Škoda odkladá na magický 46. týždeň, alebo čo.

taaaze zratane a spocitane, v MR2008 je pouzity dvojtunerove Audience, BIG antena je stale na streche, u kombika je v pravom zadnom pevnom skle druha FM antena. Ci to hra lepsie oproti povodnemu (MR 2007 resp, 2006) , to neviem posudit, osobne radio pouzivam len v pripade funkcie automatickeho nahravania dopravnych informacii, alebo ked mam v aute krizu, idem sam a potrebujem s "niekym komunikovat" -> vtedy je to radio :) . Inac z mojho "lajckeho" usudenia, hra to relativne normalne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zaujímalo by ma, že či ste sa už zaujímali niekto o výmenu antény za anténu typu žraločia plutva...?!

Kde, a za koľko alebo aká alternatívu použiť?

Zároveň či je možné splašiť aj konkrétnu farbu na OII?

Dôvod výmeny originálnej asi nemusím komentovať, na autoumyvárke to vidíte všetci, že?

Vopred díky.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak co kluci, neco noveho o umisteni FM anteny ? Ze vseho co jsem nasel na internetu je zrejme, ze ploutev nema a asi mit nebude FM prijem (pouze GSM, GPS, DO nezavisleho topeni a snad TV).

Koukal jsem na Audi A6 a ta v zadnich bocnich oknech nic nema (kde je teda antena ? v zadnim okne spolecne s vyhrivanim ?) - kazdopadne prijem signalu je kvalitni, Audi A6 kombi a Q7 to maji v zadnich bocnich oknech.

Jak to teda vypada u Skodovky ? Chysta se uz neco ? Akorat to vypada, ze ploutev dostane SuperB combi.

Ale ja bych chtel ploutvicku i na OII s kvalitnim prijmem signalu jako maji ostatni koncernove auta.

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna z moznosti umiestnenie anteny (tak ako pouzivaju ine automobilky) je pod zadny naraznik. Ine automobilky ich zalievaju do naraznika, u OII sa tam zmesti tiez, len ju treba dorobit + stiahnut kabel zo strechy cez kufor do naraznika. Potom nic nebrani dat na strechu plutvicku. Zratane/spocitane, pri tomto rieseni sa kvalita signalu nestrati, zostava taka ista ako s antenou na streche.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zasade ti staci kus hlinnikoveho dratu, rozmer si bud vypocitaj resp. odmeraj niekde v amaterskom obchode, ktomu treba este "zlucovac" za 5eur a uchytit to pod zadny naraznik.

Ak mas dvojtunerove radio, to iste mozes urobit aj pod prednym naraznikom, a vyuzivat to ako druhu antenu. Spajat dva dipoly takymto sposobom vyznam nema, a uz vobec ani zmysel.

"dipol" sa pod narazniky smesti aj v pripade, ze mas cuvacie senzori. Ja tak jazdim rok aj nieco, a som maximalne spokojny.

Jediny problem s demontazou naraznika je v pripade kombiku, kde treba rozobrat cely kufor :(

ako priloha je kus hlinnikoveho dipolu, ktory sa pouziva v radiovej technike... zaklad dipolu pod naraznik (podotykam, ze je to len kus hlinnika)

post-10527-1246632879_thumb.jpg

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic takového není a celé to je o tom "jenom" to tam "strčit" a "jenom" to "zapojit".

Ploutvičky už mám doma 2 (už nalakované), ale už jsem na 90% rozhodnutý nechat prut, protože teď auto víc stojí v neznámém prostředí a ploutvička je jasný poznávací znak pro smažky, že je v autě navi.

Asi obětuju vzhled kvůli snížení rizika krádeže navigace. :(

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se mi taky líbilo, ale kde sehnat , nevím. Možná vrakoviště, protože jako náhradní díl by to asi byla darda.

Samotná skla ale určitě nestačí. Jsou potřeba ještě další prvky jako třeba impedanční měnič, zesilovač, svody atd.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díly pro čínský trh neumí v ČR servisy objednat.

To už jsem kdysi zkoušel. Chtěl jsem ten čínský nápis Shanghai Volkswagen.

Není mi to moc jasné, protože když třeba takové auto přijede v Evropě do servisu tak ho nebudou schopní opravit....

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neslibuju,ale zeptám se na ty RS-Limit.sedačky pro GB apod.věci z modelů pro jiné země mého kolegy....tento kolega má opravdu velmi dobré známosti(příbuzenstvo) v MB na vysokých pozicích....on např.jako autodopravce má každý rok zdarma funglový auto v plný náloži(jen tam leje benzín,naftu a to je vše)+jednou za kvartál ho tam musí přistavit k měření a kontrole a zas jezdí dál....po roce jim hodí klíče na hlavu,dostane opět zas nějakou funglovku v plný náloži a tak to jde už 10.let pořád dokola....On že jezdí taky hodně km jako moje auta,tak jim tímto dělá takovýho zkušeb.řidiče......

No k tématu.....je to už tak rok kdy se jeden náš společnej známej co má OII zmínil o těch chrom-lakováných lištách(na dveřích a narazníkách) co viděl na obrázku kde byla OII pro čínu......jen se zmínil at se optá a ani né za týden mu ten kolega volal že neni problém....akorát že to vyjde na +- 10.000kč,tak jestli souhlasí s cenou,tak je může mít do 2.dnů doma...no a taky že jo....za další týden jsem ho potkal a už je měl na autě.

Zkusim se ho schválně poptat a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted uz bych do tech sedacek nesel, protoze jsem si objednal do RS Interiér "RS-kůže", kde jsou ty sedacky z LE jen jednobarevne a trosku jinak prosite (myslim), takze bych uz je nechtel. Jedine, ze by vychazeli velmi zajimave potahy. Takze momentalne me zajima to sklo s antenou co chodi do ciny.

Na strankach SA se pise:

Automobily Škoda jsou vyráběny kromě České republiky i na Ukrajině, v Indii, Bosně a Hercegovině, Kazachstánu, Číně a v Rusku. Zde jsou kompletovány rozložené vozy z dílů a komponentů expedovaných z České republiky.

Takze se vse vyrabi u nas, jen to tu nejde normalne objednat :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k tématu.....je to už tak rok kdy se jeden náš společnej známej co má OII zmínil o těch chrom-lakováných lištách(na dveřích a narazníkách) co viděl na obrázku kde byla OII pro čínu......jen se zmínil at se optá a ani né za týden mu ten kolega volal že neni problém....akorát že to vyjde na +- 10.000kč,tak jestli souhlasí s cenou,tak je může mít do 2.dnů doma...no a taky že jo....za další týden jsem ho potkal a už je měl na autě.

Zkusim se ho schválně poptat a dám vědět.

Zajima me to, uz samou nudou nevim ;) , jak si svou novou L&K jeste vylepsit, a po techto chrom listach jiz dlouho pasu jeste z dob predchozi O2. Tomu bocnimu pohledu na O2 by to moc, moc pomohlo, nemas nejake foto toho auta s temito listami ? Zajima me to :-)

Pozn.: uz jsme to tu onehda resili i na konkretnim foru, tam ale tusim nikdo nebyl schopen dat nejakou konkretni informaci

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze pokud se nikdy do OII nedavaly skla s integrovanou antenou, tak je stejne nepujde sehnat. Nebo by snad pasovalo sklo z jineho auta ?

Ikdyz pro cinsky trh chodi OII s ploutvi, takze se vyrabi ...

podle servisu je u kombíku na pravým zadním okně nalepená anténa, ale slouží asi jen jako druhá (2-tunerová rádia) - skutečně jsem ji tam viděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...