Přejít na obsah

Dovolená 2011


Malta

Doporučené příspěvky

Takže o5 změna:

...

A jinak - my letos na dovču poletíme, takže autem jen na Ruzyň, respektive do firmy.... kde necháme auto, firemním mikrobusem nás odvezou až na terminál...

Poletíme, ale parkovat se bude ve firmě Air-parking ve Stehelčevsi - kus za Ruzyní po R7 směr Slaný, mají podstatně nižší ceny něž loni využitá a výše zmíněná firma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsme se v neděli nad ránem vrátili z "výletu" do Itálie - Porto Recanati. Cesta absolutně bez problémů, pravda jeli jsem v noci, dálnice jak Rakousko tak Itálie až po Benátky, kde jsem se dopoledne zastavili, de facto prázdná .. jen míjíte a jste míjeni dalšími českými SPZtkami _icon_smich.gif.

Z Benátek jsem to pak vzali podél pobřeží po SS309, cesta v klidu, plynulá, nejhorší snad byla jen kvalita dané komunikace - aspoň ve směru na jih téměř otřesná, samý výtluk .. skoro jako doma. Z Ceseny už pak zase po A14 do cíle, zde už díky odpoledním hodinám byl provoz podstatně hustější, ale plynulý ..

Cesta nazpět pak de facto totožná, jen před Anconou jsem v sobotu dopoledne chytli zhruba 40 minutovou kolonu - důvod ale nejasný, žádná havárka, žádné omezení, jen se nepochopitelně stálo či šouralo po 10 m úsecích. Po zastávce v Caorle poté opět noční přejezd Rakouska bezproblémů - doslova pusto prázdno - až se v jeden moment žena ptala, zda jsem na dálnici sami.

Spotřeba odpovídající, občas noha ztuhla a ztěžkla, chtělo by to tempomat fever.gif, ale nebýt těch "hrozných" cen, tak to ani neřeším .. i když pravdou je, že jsem ji očekával podstatně vyšší, díky podílu dálnic, někde lehce pod 8 litry .. takže výsledných 7,4 l je z toho to pohledu vynikajících ..

post-28161-0-00805000-1311231509_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda zavidim hned bych jel taky :) Jak daleko jste byli od more? :) ale divim se ze tam HTP dojelo bez problemu .. netroufl bych si to s tim moturkem rikal bych si ze ho to zabije ikdyz 12V je lepsi nez 6V ze :D

Ja jezdim jen po ČR :( na zacatku srpna me ceka Liberec Babylon a uz mam za sebou eko farmu no a pak jeste Tatralandia Liptovsky Mikulas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda zavidim hned bych jel taky :) Jak daleko jste byli od more? :) ale divim se ze tam HTP dojelo bez problemu .. netroufl bych si to s tim moturkem rikal bych si ze ho to zabije ikdyz 12V je lepsi nez 6V ze :D

z kempu k moři tak 500 m .. a že dojelo HTP bez problémů se nedivím, není důvod proč by nemělo, loni jsem byl kousek pod Livornem taky s HTP, tehdy šlo o Fabii I a opět bez sebemenších problémů .. prostě to není vůz na "závody" ale jezdí naprosto spolehlivě .. dálnice rozmezí 120-130 a kopce vyjíždělo v pohodě .. samozřejmě když se v kopci objeví překážka, kdy se musí zpomalit, tak to chvíli rozjet trvá, ale kdo umí, rozjede rychle a v pohodě ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono kus je "originál" .. vím, že spousta lidí nadává, já si však nemůžu stěžovat ani v nejmenším .. předchozí Fábie s HTPčkem měla najeto 146 tis., když se prodávala, a nebyl za celou dobu provozu ani jediný problém - sám sem najezdil posledních 27,5 tis. a šlapala jako hodinky .. teď v Roomstru mi, ač dle papírů totožný, mi motor přijde mnohem živější a lépe táhnoucí .. to co bych si na 5tý stupeň s Fábií netroufnul, zvládne Roomster ač těžší v pohodě ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nase ma 91 000 a cosik .. osobne jsem sni nalital asi 40 000 a v 50 000 byly podpalene ventily,pak civka ted pred par dny dalsi civka a jeste vstrikovaci tryska .. koupena v 32 000 :) Odpadava lak,lehka rez dveri no proste hruza :) a nemel jsi ve fabce jen 6V? Me prijde ta 47kw na tak velke auto jako je roomster a vyssi nez fabie a jeste tezsi slabounky moturek ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme loni navštívili Ibizu. Vzhledem k tomu, že jsem předtím byl asi 2 x v Chorvatsku, (nic proti tomu, podle mě to je ideální destinace pro klidnou dovolenou s přáteli ), ale přece jen Ibiza byla krapet o něčem jiném, hlavně teda finančně. Nicméně nelituju ani koruny, co jsme do této dovolené investoval. S kamarády si to tam fakt užijete, to mi věřte! No ale kam teda letos? Protože se nám ve Španělsku líbilo (myšleno Ibiza), rozhodli jsme se, že vyrazíme na nějaký last minute směr dovolená Španělsko - Costa Brava. Jelikož bychom se rádi podívali do Barcelony!

http://www.dovolena....jezdy/spanelsko

Jen mě tak napadá, nemohli byste doporučit nějaké dobré letovisko, které by bylo poblíž Barcelony s dobrou dojezdností místním MHD. Předem díky za tip.

Tady malá ochutnávka Ibizi:

Tady malá ochutnávka Ibizi:

P1010592%20%5B1024x768%5D.JPG

Editováno: , autor: KamilBorunsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda zavidim hned bych jel taky :) Jak daleko jste byli od more? :) ale divim se ze tam HTP dojelo bez problemu .. netroufl bych si to s tim moturkem rikal bych si ze ho to zabije ikdyz 12V je lepsi nez 6V ze :D

Ja jezdim jen po ČR :( na zacatku srpna me ceka Liberec Babylon a uz mam za sebou eko farmu no a pak jeste Tatralandia Liptovsky Mikulas :)

nevím co furt máš proti hátepku, moje hátepková babička s 214 000 km na hrbu zvládla naprosto bez problému svých 1590km do Bulharska a věřím že tomu tak bude i až pojedu cca za týden nazpět.

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KamilBorunsky Taky čekáme na last minute a chystáme se opět na pobřeží costa bravy předloni to bylo Blanes loni Calella a letos zas někde o kousek dál. Předběžný odjezd 19.8. odjezd na noc tak v 17h. Je tam nádherně a Barcelona je kousek ;) a cesta je v pohodě dá se to jet za 15 a půl hodky autem autobusem je to 22h a letadlem 2 a půl hod. Ale já už autobusem nepojedu jednou mi to stačilo a do letadla mě nikdo nedostane. Tak zbejvá jen auto a je to fakt pohodička pár redbulů,tempomat na 130 a po dojetí jsem říkal a kam jedem dál a to jsem byl před jízdou celej den v práci za volantem.A večer v hotelu jsem nemohl usnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak cesta do HR a späť šťastne za mnou (až na to,že mi to 2x spadlo do núdzaku) ...ubytovanie ma vyšlo na Makarskej 5 nocí=200€...myslím si,že super cena v centre Makarskej..

inak som bol milo prekvapený so spotrebou-priemerka 4,8l...Oct 1,9 TDI,66kw...3 osoby,plný kufor (manželka ma tam asi chcela nechať :smich: )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele - byla doba, kdy se na Pionýrech jezdilo k Baltu nebo i dál - neboli na motocyklech Jawa 50 typ 550 nebo 555 ("pařez"), případně 05, 20, 21, 23 ("pionýr" a "mustang") s obsahem 49,9ccm a výkonem od 2,5 do 3,5 HP se podnikaly dálkové jízdy dlouhé stovky km. Tak proč by se nedalo jezdit s haťapkou 1600km jedna cesta do BG - akorát to prostě není motor, který by zaujal. Teda zaujme - tím, že nedělá problémy a zvládne to, akorát se při té cestě musí holt držet silně při zdi a nevyskakovat si, jako to jde s větší kubaturou. Někomu takový motórek prostě stačí. Že mezi takové lidi nepatřím já nebo další lidi už není tématem této diskuse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže letos to vyšlo na Chorvatsko - Omiš ( 1080 km ). Uvidíme jak to naše Octa zvládne. Vyrážíme v pátek 19. večer z F-M. Tak jestli má někdo stejný cíl ... :) Dálnici přes SLO se vyhnu obloukem, protože 30€ raději utratím za něco dobrého. Při cestě nazpět to vidím na Plitvice ( to třeba ukázat manželce jak vypadá čistá voda :D ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...