Přejít na obsah

Dvě "verze" ventilu N75


sparco

Doporučené příspěvky

Ahoj, řeším menší problém s omezováním plnícího tlaku přes ventil N75 u O1 - 1.9TDI - 81 kW, rok 98, typ AHF . Při chipování mi řekli že ventil N75 nepracuje správně a doporučlili mi výměnu. Na internetu jsem našel tento :

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0906627a-ventil-n75-fabia-octavia-superb.html

a tento :

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1h0906627a-ventil-n75-octavia.html

Co čert nechtěl, já mám v autě ventil 1H0 (atd.) - ten zhruba třikrát dražší. Někdo mi tvrdí, že ventily pracují naprosto stejně, že není problém se záměnou, někdo tvrdí že se musí přehodit piny co ho ovládají.

Prosím o radu jestli někdo neví jak to doopravdy je.

Rady typu abych koupil to co tam je prosím ani nedávat, vím že auto něco stojí, ale rodina atd. taky, takže kdyby byla možnost ušetřit pár stokorun, proč ne... ;-)

Mockrát děkuju. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jelikož já používám oba typy a teď jsme to zrovna řešil, tak ti mohu odpovědět:

ano, použij ten co tam máš. Čili s označením 1H0 ... ... . Ten se používá u AHF-kových motorů. ASV jako mám já Octavku mají ventil s kodem 1JO ... . Je to základní rozdělení u těchto aut a já jsme se nesetkal ještě s tím, že by mi někdo řekl, že je to jedno. Každý mě upozorňoval, že jsou 2 typy, jeden na starší motory a druhý pro ty novější (ASV). Proto když jsme teď sháněl ventil na půjčení, musel jsme s označením 1J0... na ASV-čko (do Octy).

Takže pokud tam teď máš 1H0.. tak ho kup novej a nebo si zkus jedině půjčit někde funkční 1J0 a uvidíš jak se to bude chovat... ale myslím si, že to nebude ono.

Snad jsem ti trochu pomohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...