Přejít na obsah

Cukání při brždění - prosím poraďte kdo máte zkušenost


Thomsn.dzus

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Mám podobný problém od 60km/h keď zošlapnem brzdový pedál vybruje volantom a kolesami(ale extrémne že strach) skontroloval som s kolegovcami celu prednú nápravu a jedine čo sme našli tak pravú prednú stabilizačnu tyčku ktorá mala vôľu a dalo sa sňou točiť po osi, ľavá mala menšiu v resp. skoro žiadnu. Dnes sme vymenili obe predné stabilizačné tyčky ale vybácie sa nestratili, znova to isté po zošlapnuti brzdového pedalu :( poraďte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No ale tu sa pise ze mu kmita volantom a v tom odkaze pisu o prenose vibrací do pedalu,co mi prijde jasne. Mne tiez kmita volantom, ale niekedy sa to neprejavi. Zalezi zrejme od rychlosti pri ktorej sa zacne brzdit. Mimochodom na jar som menil loziska kol ale kotuce nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém od 60km/h keď zošlapnem brzdový pedál vybruje volantom a kolesami(ale extrémne že strach) skontroloval som s kolegovcami celu prednú nápravu a jedine čo sme našli tak pravú prednú stabilizačnu tyčku ktorá mala vôľu a dalo sa sňou točiť po osi, ľavá mala menšiu v resp. skoro žiadnu. Dnes sme vymenili obe predné stabilizačné tyčky ale vybácie sa nestratili, znova to isté po zošlapnuti brzdového pedalu :( poraďte

To že vybruje volant při bržděni je většinou zpusobeno kotouči na přední nápravě.Potom nasledujou čepy a silenbloky.Ale to chce pořádně prohlidnout a uvidi se to co to dělá.Na servisaky zasadně nespoliham.Před nedávnem jsem dělal Megana.V servisu mně taky řekli že to bude oprava za deset tisic a vic.Nakonec mně to stalo jen ty kotouče a nove destičky asi celkem dva a pul tisice a moje práce a bylo po problemu Editováno: , autor: stopar.184
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mám octávii I. 2003 1.9 TDI, 66 kW. Při brždění mi děsně cuká/rychle kmitá volant a třepe se celé auto. Úplně zlehka mi to dělá i když prudce zrychlím. Při tom prždění mi to cuká jak s rychlostí tak i když mám vyřazeno a to úplně stejně. Nejdřív mi v servise řekli ať vyměním kotouče. Ty mám teď už nové (dosedací plochy opravdu pečlivě očištěny než mi je tam nasadili) nepomohlo, tak se měnily svislé čepy, sinenbloky ramen, dělala se geometrie, mám jiné pneu, měnil se pravý homokloub. Ani po jedné z těchto výměn nenastala žádná změna. Už jsem z toho na mrtvicu - poslední peníze jsem nacpal do všech těhle oprav a nic... Kulové čepy prý vypadají slušně, tak jsem je zatím neměnil. Podotýkám že všechno co se měnilo vypadalo zatím vcelku ok, měnil jsem to jen na doporučení servisáků - byl jsem s tím ve třech servisech... Majitelka co ji měla předemnou ji ťukla na pravý přední roh - ale jen malinko, kapota ani světlo ani nic se nemuselo měnit. Mohlo se tam něco pohnout při malém nárazu? V servisech mi řekli, že není vidět že by bylo sebemíň hnuté s něčím uvnitř - jen poškrábaná kapota a prasklý nárazník. Prosím, pokud by někdo měl podobnou zkušenost napište mi sem, na mail tomas.knotig@seznam.cz, nebo na 606326012. Na fotkách vidíte že to vážně nebylo bouchnuté moc.Dík Tomáš

Ahojda moji známi měli ten samej problem.Taky bouchli auto ale ne moc škody na kapotě a pak se ukázalo že tu největší pecku narazu dostalo kolo a bylo v prčicich řizeni.Tak bych se zamněřil na to,na servisaky nespolihej.Vymněněj ti pulku auta jen aby měli co dělat a vidělali na tom.Jo co ty kola jsou vyvažený????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

To že vybruje volant při bržděni je většinou zpusobeno kotouči na přední nápravě.Potom nasledujou čepy a silenbloky.Ale to chce pořádně prohlidnout a uvidi se to co to dělá.Na servisaky zasadně nespoliham.Před nedávnem jsem dělal Megana.V servisu mně taky řekli že to bude oprava za deset tisic a vic.Nakonec mně to stalo jen ty kotouče a nove destičky asi celkem dva a pul tisice a moje práce a bylo po problemu

Už dlhšiu dobu to mam poriešené, boli to zvlnené kotúče. Takže komplet vymenené aj s dostičkami a problem sa stratil odvtedy bez problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Tiez mi auto trha pri brzdeni, na pedali ani volante nieje nic citit. Zadne kotuce boli dost v pecku tak sa vymenili + dosticky, mesiac bol pokoj a teraz to zacalo znova :/ je mozne ze servisaci nieco pokafrali alebo nespravili robotu ako maju??? Mam pocit ze kotuce sa hreju, pri brzdeni netrha hned, musim prejst x kilometrov az potom zacne trhat pri brzdeni. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...