Přejít na obsah

Kovové lupáni na přední náprave.


vlabal

Doporučené příspěvky

Ted,asi tak před 14 dny jsem si koupil skodu Fabia 1,4MPI 44kW RV:2000

a při rozjíždění ci přeřazování (podřazování ,když začína brzdit motor)se ozyvají od přední napravy takové kovové lupání(praskání).Ale není to přád.Někdy to lupne a někdy ne.Někde na Internetu jsem se dočetl ze se povolují středové matky na poloosách ,ale ještě jsem je nezkoušel dotahnout.

Měl bych prosbu jestli jste takovou zavadu někdo měl tak mi prosim poradte čim by to mohlo být a jak se to da odstranit.dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Poraďte mi prosím.Mám Fabii combi 2004 najeto 16 tis.km.Na křižovatce při rozjíždění do kopce doleva nebo doprava je slyšet 1 nebo 2 kovové lupnutí /praskání/ z podvozku snad z nápravy.Někdy také při dojíždění z kopce na křižovatku,když natočím přední kola.Takže když to shrnu,tak to praskání souvisí s uváděním auta z klidu do pohybu do kopce nebo z pohybu do klidu z kopce, ale vždy se zatočenými předními koly.Ještě dodám, že při rozjíždění nebo zatáčení na rovině a také při přejíždění nerovností je vše v pořádku.

Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte mi prosím.Mám Fabii combi 2004 najeto 16 tis.km.Na křižovatce při rozjíždění do kopce doleva nebo doprava je slyšet 1 nebo 2 kovové lupnutí /praskání/ z podvozku snad z nápravy.Někdy také při dojíždění z kopce na křižovatku,když natočím přední kola.Takže když to shrnu,tak to praskání souvisí s uváděním auta z klidu do pohybu do kopce nebo z pohybu do klidu z kopce, ale vždy se zatočenými předními koly.Ještě dodám, že při rozjíždění nebo zatáčení na rovině a také při přejíždění nerovností je vše v pořádku.

Díky všem za rady

I já toto řeším.... jel jsem s tím do servisu a jako na potvoru, když jsem jel s technikem, tak bylo ticho po pěšině... :angry: Když jsem mu to popsal, tak mi řekl, že to budou asi axiální ložiska na tlumičích, že jsou zarezlá...Ale fakt nevim...

jinak http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=10623

Editováno: , autor: dattel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praskání /lupání/ slyším jen při prudším rozjezdu nebo brždění při zatočených předních kolech na kteroukoliv stranu. Ve starém foru jsem se dočetl,že to dělala volná matka na kuláku,jinde byla zmiňovana středová matka na poloose.

Jedná se o tu samou matku,kterou je potřeba vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si,že mám jiný problém, protože jak už jsem psal slyším lupnutí jen při prudším rozjezdu nebo brždění při zatočených předních kolech.

Někdo to řešil tak,že vyměnil volnou matku na kuláku nebo volnou středovou matku na poloose.Pořád se nemůžu dozvědět, jestli to jsou stejné matky a kde se

nacházejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim jsem se nesetkal, netusim, byl jsem se poradit v autorizovanem servise Skoda a udajne praskani delaji snad jen zninovane plechove matice nebo stejnobezny /homokinineticky/ kloub nebo vnejsi kloub na poloose. Pridas plyn lupne, uberes, lupne. Pozor, lupe i pri primych kolech. Tod vse -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas mi to lupne i při nezatočených předních kolech , ale vždy jen při rozjíždění

nebo dobrždění. Ale když jedu a přidám nebo uberu plyn tak nic.Mám MR 2004 a tam se prý už dávaly na poloosy matky kovové,tak ty to asi nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám stejný problém. Jezdím autem skoro denně a tak v průměru jednou za tři dny se mi stane totéž. Stává se mi to při průjezdu křižovatkou - rychlost skoro nula, když odpočuji doprava. V autě něco lupne a nemůžu to lokalizovat. Mám HTP r.v. prosinec 2003, najeto 31 tkm. Stává se mi to pokaždé na stejných místech při jízdě z práce a do práce. Pak třeba jedu do Chorvatska a zpět a celou cestu nic. Myslím, že se to stane vždy když přidávám plyn a kola se dostanou do záběru. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším teď podobný problém, někdy při přejetí určité nerovnosti, retardéru, je slyšet takové velice slabé kovové zaklepání z přední nápravy, někdy se tenhle zvuk ozve i při rozjíždění nebo úplném zatáčení a to jak i na pravou tak i na levou stranu. Nemůžou to bejt stabilizátory, už mi je jednou měnili asi v 10tis, ted tam mám 40 tis a od tý doby jsem určitě nějaký jámy taky vymet.

Netušíte? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším teď podobný problém, někdy při přejetí určité nerovnosti, retardéru, je slyšet takové velice slabé kovové zaklepání z přední nápravy, někdy se tenhle zvuk ozve i při rozjíždění nebo úplném zatáčení a to jak i na pravou tak i na levou stranu. Nemůžou to bejt stabilizátory, už mi je jednou měnili asi v 10tis, ted tam mám 40 tis a od tý doby jsem určitě nějaký jámy taky vymet.

Netušíte? :huh:

Človeče mám to samé :huh: Při přejetí některé nerovnosti (dělá to velmi sporadicky, ještě jsem v tom systém nenašel) kovově klepne něco někde na nápravě. Ozývá se to asi spíš z přední nápravy ( i když fakt nevím) a dělá to jen někdy při nerovnosti, zatočení + propružení, při rozjezdu /zpomalení, a nebo při přežazení rychlosti. Kosti stablíku OK, pryžové uložení stablíku vyřešeno SK páskami (starý typ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, ozývalo se mi ze přední nápravy taky takové klepání. Známý mi vyměnil nějaké tyčinky s gumou někde u stabilizátoru a táhlo stabilizátoru na levé straně. Nic méně od tohoto zásahu to už neklepe, ale začaly mě při jízdě hučet kola. Je to podobné jak když jsem před rokem měnil ložiska. Co se nyní mohlo stát po této opravě, že začaly hučet kola? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...