Přejít na obsah

Účinnost posilovače řízení


Braver

Doporučené příspěvky

Ahoj,

řeším na své fabii 1.2 12V 2006 možnost zvýšení účinnosti posilovače. Řídil jsem kolegovu Ibizu a firemní fabku 16V 74kW a obě auta mají nastavené servo mnohem více na lehko. Moje mi připadá hodně tuhé. Kontroloval jsem stav oleje a vše je v normě, ani kontrolka nic nehlásí. Jak se to dá řešit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

existuje 5možností kódování posilovače, které se do 2 kategorií podle čísel nápravy, plus páté kódování je společné pro obě - pro tělesně postižené.

když koukneš na datový šítek (v kufru nebo servisce), tak tam zjistíš označení nápravy (PR a k tomu např. J15, J05 apod.). podle toho se dá "posilování" nastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice má servo velký proudový odběr, ale zase s tím neparkuješ hodinu v kuse, takže vyšší spotřeby bych se nebál. co se týče životnosti, tak tam by mohlo dojít lehce ke zkrácení. přece jen musí víc tlačit (to je odpověď i k tomu zvuku teď). hodně záleží, jak se k tomu chováš. pokud moc točíš volantem, když auto stojí, má to negativní vliv i na další části řízení. lepší autem trochu pohnout a pak začít točit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ja se omlouvam ze to zde ozivuju ale chtel bych naopak servru ulehcit praci .. jde me dost slyset a zda se me ze je i lehci nez u HTP .. stacilo by me tezsi aby me neodeslo .. kdyz je motor nastartovany tak u MPI servro huci kdyz otacim volantem zacne zabirat a pritom tak piskat nebo kvicet nevim jak to poppsat .. takove knuceni :D proste bych rekl ze zabira zbytecne moc .. aby me neodeslo .. jak bych to mohl nastavit? mam asi jeste stare TRW je to 2001 1.4 44kw MPI .. diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ja se omlouvam ze to zde ozivuju ale chtel bych naopak servru ulehcit praci .. jde me dost slyset a zda se me ze je i lehci nez u HTP .. stacilo by me tezsi aby me neodeslo .. kdyz je motor nastartovany tak u MPI servro huci kdyz otacim volantem zacne zabirat a pritom tak piskat nebo kvicet nevim jak to poppsat .. takove knuceni :D proste bych rekl ze zabira zbytecne moc .. aby me neodeslo .. jak bych to mohl nastavit? mam asi jeste stare TRW je to 2001 1.4 44kw MPI .. diky :)

Blázne, buď rád, že funguje tak jak funguje. Zkus si řídit auto bez posilovače, budeš pak rád, že ho máš ;) a ty TRW odchází i tak, ne každé, ale je to docela negativum u Fabií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...