Přejít na obsah

nejdou zavřít dveře při -20


martyspk

Doporučené příspěvky

Mám problém. Venku -20... Dnes ráno přijdu k autu, odemču klíčkem (centrálem) auto, otevřu dveře, posadím se a chci zavřít za sebou dveře. Ty však nejdou zavřít.. Nezaklapnou a jen se odrážejí od gumového těsnění. Několikrát to zkouším otevřít/ zavřít zevnitř i z venku a asi po 20ti to konečně zaklapne a dveře drží. Jenže pak už zase nejdou zevnitř otevřít. Vylezl jsem ven od spolujezdce :) Mám přitom promazané silikonem gumové těsnění a i z venku mechanizmus toho zavírání (kam se dostane sprej). V tom ale problém myslím není..

Podle mě to vypadá že přimrzl nějaký mechanizmus pod tapecirungem.. Mám strach že když se do toho pustím a sundám ho tak už to nedám dohromady.. Máte někdo také takový problém nebo řešení co s tím dělat ?

Podotýkám garáž nemám a auto stojí normálně venku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, ale přesně to samé se stalo i včera ráno a jak jsem odpoledne přišel k autu tak už zavíraní otvíraní šlo dobře. Viděl bych to na ten silnej mráz.. Odpoledne když to povolilo (bylo kolem -3) tak problém nebyl. Neco asi zamrzá pod tím tapecem. Asi dnes zajedu do servisu ať se na to podívají a kdyžtak promažou či co se s tím dá dělat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matně si te´d vzpomínám na časy, když jsem jezdil se stodvácou, v mrazu mi nešly zavřít dveře u řidiče, jenom se odrážely. Tak sem vyjel, držel dveře rukou a po pár km, když se interiér kapánek zahřál, se ty dveře umoudřily a já je zabouchnul :) Tohle bylo skoro každou zimu v krutých holomrazech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samé v pondělí ráno(-11) na Octavia II, nešlo to otevřít z venku ani ze vnitř.Odrážení a nezavření dveří jsem již prožil týden před tím.Odpoledne vše fungovalo na 90%.Od té doby auto stojí, takže nevím... Moc rád bych ale věděl čím to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, je to proste zmrzla vlkost v mechanismu.

Nejlip nechat alespon pres noc v garazi, pokud neni k dispozici, dobry je treba zajet do podzemnich garazi nekde v obchodnim centru.

Pokojova teplota tam neni, ale nemrzne tam a to staci, zvlast kdyz tam zaparkujes poradne vyhraty auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matně si te´d vzpomínám na časy, když jsem jezdil se stodvácou, v mrazu mi nešly zavřít dveře u řidiče, jenom se odrážely. Tak sem vyjel, držel dveře rukou a po pár km, když se interiér kapánek zahřál, se ty dveře umoudřily a já je zabouchnul :) Tohle bylo skoro každou zimu v krutých holomrazech :)

Stačil gumicuk (upínací guma) napnutej mezi dveřma řidiče a spolujezdce, oboje udržel zavřený. :) Myslím, že tahle finta by fungovala i v Octavii. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano bylo to mrazem, ve dveřích zamrzla vlhkost. Nechal jsem to den v servisu kde to pořádně vysušili a teď mám klid. Museli oddělat tapecirug a horkovzdušnou pistolí to vysušli. Teď už otvírám/zavírám normálně. Stát se to může ale znovu..

Pro info, zaplatil jsem 400kč..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matně si te´d vzpomínám na časy, když jsem jezdil se stodvácou, v mrazu mi nešly zavřít dveře u řidiče, jenom se odrážely. Tak sem vyjel, držel dveře rukou a po pár km, když se interiér kapánek zahřál, se ty dveře umoudřily a já je zabouchnul :) Tohle bylo skoro každou zimu v krutých holomrazech :)

jo to znam moc dobre :kol-47:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal, dělají to silentbloky na přední nápravě. Je to znát při přejíždění retardérů, jak se auto zhoupne, zavrže a zachrastí to divně pod autem. Bohužel, dělají to všechn dvojkové oktávky a superby, taktéž další auta od VW. Jedničkové to nedělají, mají jinou nápravu. Je to prostě nevhodná guma, co mrazem vrže, výměna nepomůže. Já si toho všiml nedávno také a tak jsem to konzultoval se známým ve škodovce. Holt počkáme, až mrazy přejdou :)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...