Přejít na obsah

Dekodér výbavy


rokane

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Taky bych se přidal s naprosto stejným dotazem.

Dle sebe předpokládám, že to BKV bude nějaký rozvaděč co elektromechanicky připojuje ten přenos do diferáku při krizové situaci ? Nebo se mýlím? :kol-140:

Edit: ještě doplním, že dle dekodéru to ESP mám, ale nikde na přístrojovce jsem symbol žlutého auta ve smyku neviděl, je tam pouze vidět kontrolka ASR, na které mám také na palubovce vypínač..

Je tedy možné, že tam to ESP vůbec není?

Editováno: , autor: Jizera-CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nemejlím, tak ESP a ASR jsou pouze jinak se jmenující dvě funkce stejného zařízení - elektronické jednotky stabilizačního a protiprokluzového systému. Podle čidel otáček jednotlivých kol (společných i pro systém ABS) a v případě ESP i podle úhlu natočení volantu tento systém přibržďuje jednotlivá kola tak, aby a) buď pouze zabránil prokluzu kol při rozjezdu/akceleraci tím, že rychleji se otáčející kolo na hnané nápravě zlehka přibrzdí a tím dovolí diferenciálu přenést část hnacího momentu i na druhé kolo s lepší adhezí anebo b ) v případě hrozícího smyku s koly natočenými do rejdu přibrzdí selektivně kola obou náprav tak, aby výsledný moment pomáhal autu ve stočení se žádoucím směrem = auto není řízeno jen volantem, ale elektronika ho pomáhá stáčet cíleným přibržďováním.jednotlivých kol. Pokud tedy je v autě ASR, je více než pravděpodobné, že bude k dispozici i funkce ESP - a pokud má takové auto vypínač některé uvedené funkce, budou se pravděpodobně vypínat obě najednou (u FII už to myslím vypnout nejde = ESP je zařazeno "nafest"...)...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BKV = Bremskraft​verstärker, tedy posilovač brzd.

Jizera-CZ: ESP používá stejnou kontrolku jako ASR a spínač by měl být na palubní desce jen jeden - ESP.

Ekkar_z_Bastlírny: U F1 šly systémy ESP a ASR objednat somostatně. Do faceliftu byl součastí ASR i systém EDS (přibrzďování protáčejícího kola). Od faceliftu bylo EDS už jen k ESP, takže samotné ASR pouze "ubíralo plyn".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na palubovce pouze vypínač pro ASR. Jinak je to Fabia Elegance 9/2002.

Mohu tedy předpokládat, že mimo toho ASR, které vím, že tam na tuti je a má tam i vypínač, tak tam je společně i ESP a EDS?

Dle rozkódování štítku by ve vozidle mělo být ESP s BKV, nic víc jsem z toho nevyčetl. Například to ASR tam psané není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal, u provedení jen s ASR i s ESP se po stisknutí tlačítka rozsvítí ta stejná kontrolka (auto ve smyku) viz návod k obsluze (část přikládám). Auta jen s ASR mají tlačítko ASR a auta s ESP mají jen tlačítko ESP. Takže buď máš vyměněné tlačítko za tlačítko s popisem ASR nebo ESP nemáš (zjistíš diagnostikou).

post-1042-0-41573500-1335383145_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zmáčku na panelu tlačítko ASR, rozsvítí se mě pouze kontrolka viz příloha. Proto mě mate, že v dekodéru výbavy mám psané: Elektronický stabilizační program (ESP) s elektromechanickým "BKV". Kontrolka auta ve smyku nikde vidět není.

Diagnostikou se to prosímtě dá zjistit kde? Jednotka ABS?

post-75495-0-36039200-1335433574_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kontrolka "auto ve smyku" bude ve vozech po faceliftu. Tato u vozů před faceliftem.

Ano, podle jednotky ABS. Ve výpisu z diagnostiky např.:

Address 03: ABS Brakes ----------------------------------------------------------------------

Controller: 6Q0 907 379 AB

Component: MABS 8.0 front H03 0001

Coding: 0000005

...

Případně bys mohl zjistit číslo dílu přímo na jednotce ABS (v motorovém prostoru vlevo vzadu), což je v uvedeném příkladu 6Q0 907 379 AB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tam toto:

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 6Q0 907 379 H

Komponent: ABS/ASR 5.7 FRONT V20

Kódování: 00124

Opravna #: WSC 13765

Ještě jsem někde četl, že to jde zjistit změřením bloku jednotky ABS. Změřit v milimetrech a dle výšky je tam jedna ze tří variant. Tuším že jsem to četl někde zde na fóru, ještě to zkusím pohledat.

Jinak dle toho čísla z ŘJ ABS, v tomto případě 6Q0 907 379 H zjistím kde co je to zač? :)

Zítra ještě opíšu to číslo z jednotky ABS, teď už bych na to neviděl :)

Editováno: , autor: Jizera-CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číslo na jednotce už opisovat nemusíš, bude tam stejné jako na tom výpisu z diagnostiky. Bohužel, ESP nemáš. Je to napsané i v tom výpisu: Komponent: ABS/ASR 5.7 FRONT V20.

Zkoušel jsem hledat v Etce, ale tam už jsou jen náhrady s úplně jiným číslem.

Tedy je hezký přehled, sice pro Seat, ale to nehraje roli:

http://www.seatpassion.com/~kurdt/OBDII/03_abs.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...