Přejít na obsah

Pravidelné drhnutí od predniho leveho kola


Kubisss

Doporučené příspěvky

Zdravim vas vsechy, mam problem nikde na foru jsem to nenasel, myslel jsem si prvne ze to bude homokloub techto dotazu je tu spoustu ale chova se mi to jinak. je to pravidelne drhnuti ktere odpovida otacce kola, dela to jen na neutral a i s rychlosti kdyz je mirny kopec dolu a kolo neni namahane. jinak pri akcelecaci a brzdeni to nedela. Zvuk mi pripada jako by drhla desticka, ale to by prece delalo i pri zrychleni. Kdyz jsem zkousel jet ze skoro stojim tak mi to prijde ze to udela vzdy tak cca osminu nebo devitinu obvodu kola. Pri rejdu na plno nic neboucha. Pruziny a loziska ulozeni pruzin mam nove....nesetkal se nekdo s timto? ocenim kazdou radu diky...jeste jedna vec, neudela to hned kdyz vyradim ale zacne se o ozyvat asi za 3 vteriny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kola jsou utazene, pneu mam 195/65 R15 a na leto 205/55 R16 zacalo to delat az na tech 15kach. Ted mel otec pujcene auto nalital s tim 1700km a uz to klepe a je to silnejsi, ale kdyz jsem do toho sedl ja tak vubec nic jsem neslysel. Me se to stalo uz loni ale delalo to asi 100 km a pak rok zase nic. Zitra budu prezouvat na letni kola tak se pod to kouknu a vsechno zkontroluju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jsem to rozlustil.....po prehazovani kol jsem zjistil ze prave predni sice je utahle ale srouby sly povolit celkem s pouziti male sily.....klasicky kdyz sroub povoluju tak do klice musim celkem dost bouchat pesti nebo kopnout nohou, tady to slo povolit a nejakou velkou silu jsem do klice nemusel pouzit. Po sundani kola jsem zakvedlal s kotoucem a hybal se, ten aretacni sroubek je tam opravdu jen proto aby sly trefit diry na srouby. Klasicky kdyz sundavam kola tak je problem ze jsou spatne sundat a jsou tam zahnite, u tohoto kola byly znamky ze stycne plochy kola a kotouce byly v pohybu protoze byl lehky poprasek od treni dvou kovu. Po vymene kol cca 100 km, ani jedna rana, proste pohoda.....a to ze to bylo zleva a pritom chyba v pravem kole bych prikladal tomu ze pres ty kovy a volant se dostane vse do uplne jine strany nez clovek slysi....

EDIT:

jinak dekuju za radu, nejspis z tebe mluvi praxe protoze to bylo to prvni co jsi napsal.....a moje chyba protoze jsem kontroloval utazeni leveho kdyz to slo zleva....tak pro priste.....uz jsem mel strach ze budu kupovat ten teplej kloub

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já teď zase pozoruji pravidelné drhnutí od pravého zadního kola. Bubny mám teda pěkně rezavý, výměna paken proběhla před 3 roky. Přijde mi, že to začne druhnout spíše v zatáčkách, a když dupnu na brzdu, tak to přestane.

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nelenil a jedno kolo dnes večer rozdělal, co mě čekalo po oddělení bubnu, mi vyrazilo dech. Totálně zaprasený od rezu a prachu. Tak jsem to vyčistil, když s kolem otáčím na prázno, tak v jednom bodě lehce drhne, ale když jedu, tak už nic neslyším. V jednom bodě se lehce zavlní, tzn. že je křivý buben nebo náboj?

post-30270-0-59046800-1333731459_thumb.j

post-30270-0-81568700-1333731471_thumb.j

post-30270-0-12742700-1333731507_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...