Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Mno jako byvalý majitel fabie rs,  xenony, mužu říci konečně vidím na cestu a nemusím číchat co je předemnou :)))) při porovnaní z oktou 1 sviti jako "kráva" :)

 

jo že pišu jako debil to je fakt : mysle jsme to tak že dříve jdem mněl fabii ze xenony , tedka mám rapida klasika světle , sory že jsem to nenapsal , bylo to špatně pochopeny jstim egohoněm

 

dale pro jednoho moda který si to honí ego

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

K blikani brzdovych svetel maji na strankach uvedene toto:

 

"Při prudkém brzdění v rychlostech nad 60 km/h začnou brzdová světla automaticky blikat. Po zastavení vozidla přestanou blikat brzdová světla a zapnou se varovná světla. Při rozjíždění se varovná světla automaticky vypnou.

 

Toto opatření snižuje riziko nárazu zezadu zejména při dojíždění kolon na dálnicích nebo prudkém brzdění před nenadálou překážkou.​"

 

Jinak musim rict, ze jsem netusil, ze tam neco takoveho je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chtěl bych se vrátit z5 k předělání z H7 na xenony, v servise jsem zjišťoval kolik by to stálo a řekli mi, že by to vycházelo kolem 40-50tisíc. Ptal jsem se proč a řekli mi, že bych musel měnit řídící jednotku, další kabeláž a světlomety.

Takže větší svícení jsem vyřešil night breakrama Unlimited. A rozdíl je výrazně znatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to je dobra jeba. za to najezdis dobrejch 20tis. km, na to bych se asi vybodl. osobne, zas tak casto v noci nejezdim a oni ty nightbreakery plus sviti vcelku dobre, a tedka ty novy Ultimate, ktery jsou dle udaju jeste o chlup lepsi budou urcite velmi dobre.

 

Zejmena v zime pomuze si obcas ty svetlomety na benzince umyt. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lehce OT... potřebuji kvůli Fabii a nastávajícímu Rapidu zásobu žárovek H7, tak jsem našel na Sbazaru inzerát. http://www.sbazar.cz/wewo312/detail/2702641-zarovka-osram-h7-nove-a-nepouzite

 

Zkusil jsem to a došly mi ze ty peníze perfektně zabalené žárovky. Já jsem teda kupoval Philipsy, ale má spoustu kusů od Osram. Takže jen kdyby někdo sháněl, tak jsem narazil na tohle, otestoval a funguje.

komunikace s prodávajícím byla perfektní, takže jenom tip pro vás, neberte to jako reklamu.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně bych neměnil pouze žárovku za výbojku. Důvodů proč se mění celá světla je více. Xenon má ůplně jiný rozptyl světla a podobně, proto je často ůplně jiný přední průhledný kryt světel, jiný sklon žárovky v držáku, jinak uzpůsobený odrazový lesklý díl, atd... Určitě už jste na cestě potkali chytráky s xenonama co se před nimi nebo proti nim nedá jet, protože svítí všemi směry - ne jen dolů a před sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

použít výbojky do halogenových reflektrorů je samozřejmě nesmysl. Ale je vidno že i takový nesmysl občas někoho napadne a s ním se potkat v protisměru je chuťovka.

Jenom poznámka k předchozímu příspěvku. Na průhledném polykarbonátovém překrytu světla nesejde, nejsou mu vnuknuty žádně vlastnosti ovlivňující světelný tok, a odrazový lesklý díl reflektoru v případě xenonu taky nehraje roli. Může být klidně černý, protože tok světla ovlivňuje pouze čočka, nikoliv odrazová plocha.

 

Nicméně by mě zajímaly fotky jak rozdílně svítí H7 a D2S na Rapidu. Rozdíl bude jistě patrný, ale zajímalo by mě jak moc. Přece jenom ty výbojky mají pouze 25W.

 

Trocha teorie: http://www.vutbr.cz/usi/dokumenty/dokumenty-ke-stazeni-f23776/bezpecnost-vozidel-silnicniho-provozu-materialy-k-predmetu-d75943/07-osvetleni-vozidel-pdf-p67168

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...