Přejít na obsah

1.6 MPI, vymena oleje, prechod z longlife na normal


ajvn

Doporučené příspěvky

Ahoj, podle sevisni knizky mam interval QG1 (promenlivy, 30k nebo 2 roky) a olej longlife

ale ja bych radej presel na normal a menil po 15k nebo po roce, a ukazatel vymeny na budiku ignoroval(az se dostanu k VAGu tak prenastavil)

v manualu pisou ze pro QG1(promenlivy interval) je potreba olej normy VW 503 00 nebo VW 504 00

a pro QG0 (normalni interval) je potreba olej normy VW 501 00, VW 502 00, VW 504 00

muzu tedy pouzit oleje nizsi normy pro QG0 s tim ze budu menit oje castej (po 15k), nebo musim vzdy pouzit oleje vyssich norem i kdybych je menil castej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych ten interval ani olej neměnil a nechal to tak, jak to máš nastavené. Pokud chceš normální interval, měl by jsi tam dodržet takové normy, které jsou předepsané. Možná nejlepšíkompromis bude lít tam pořád to stejné a místo po dvou letech měnit po jednom roce a budeš mít větší jistotu, že motor bude jako v bavlnce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajvn

doporučoval by som ti prejsť na pevný servisný interval QG2 a meniť olej po jednom roku alebo max 15000km čo nastane skôr a môžeš použiť aj oleje s normou VW 502.00 najlepšie bez C3 čiže nie low saps oleje... aby si náhodou nedopadol takto...

http://www.assuredperformance.ie/assets/files/Presentation%201.6%20hdi%20carbon%20issues.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajvn

doporučoval by som ti prejsť na pevný servisný interval QG2 a meniť olej po jednom roku alebo max 15000km čo nastane skôr a môžeš použiť aj oleje s normou VW 502.00 najlepšie bez C3 čiže nie low saps oleje... aby si náhodou nedopadol takto...

http://www.assuredpe...on%20issues.pdf

prave to jestli muzu pouzit VW 502.00 me zajimalo, diky ;), nicmene uz jsem koupil castrol edge (VW 504.00), prejit na kratke intervaly mam v planu ale zatim bez prenastaveni VAGem, ktery momentalne nemam, nekde jsem cetl ze vynulovanim pocitadla pres budik se to nastavi samo na pevne intervaly?

Co se tyce oleje VW 502, objevil jsem tento Total Quartz Energy 9000 5W-40, ktery bych asi pouzival pri dalsich vymenach?

Dnes pri pokusu o vymenu jsem zjistil ze budu muset jet na rampu protoze nemuzu odsroubovat ten spodni kryt

Jeste premyslim jestli je nutne pri vymene oleje vymenit tesnici podlozku od vypustneho sroubu opravdu za novou? protoze o te jsem nevedel a neobednaval, jinak novy filtr mam pripraveny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajvn

Áno môžeš ho do svojho motora určite použiť olej s normou VW502.00 bez obáv...

Na octavii I. to prestavenie tak funguje tak skús na OII možno to bude tiež fungovať... Ale aj tak to má len informačný charakter dôležité je aby si ten olej naozaj vymenil a servisný interval vymažeš aj cez budíky aby ťa zbytočne nerozptyľoval pri štartovaní... Čo sa týka toho Totalu nalial by som ho bez mihnutia oka do motora je to dobrý olej... S tou rampou máš pravdu len tak na zemi meniť olej je o držku... Ale určite to zvládneš držím palec :kol-47: Tá podložka ak nie je roztlačená alebo deformovaná tak ju tam kľudne nechaj ja ju nemením ak nie je dôvod... Pozor na skrutku uťahuj ju s citom aby si nepoškodil závit na vani... :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...