Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Ahoj potreboval bych poradit momentalne vlastnim fabii 1.4MPI a premejslim o vetsim aute a asi to vypada na Octavii dvojkovku a chtel bych se zeptat jakej motor?Rocni najezd kolem 15 000km jezdil bych s ni denne a stridave do prace nekdy 4 km a nekdy 12km + nejakej ten vejlet nebo dovolena.....a pravdou je ze hodne premejslim o 1.9tdi jaky je tenhle motor?Na co si dat pripadne pozor?Pak jsem jeste koukal na 1.6 MPI ale to bude asi liny a jak je to s dilama u tehlech motoru?Dekuju za kazdej nazor.

Pokud najezdis do 15tis km byl by lepší volbou benzin co takhle 1.8 tsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to samé a nakonec jsem vybral 1.8TSI a určitě nelituju. Roční nájezd mám podobně jako ty. Denně dojíždím do práce ~10km což pro diesel není zrovna  optimální. Co se týče spotřeby, tak pokud občas jedeš delší trasu nebo dovolenou, tak by jsi se měl s průměrem vlézt do 8l/100km. Já mám dlouhodobou 7.8l/100km. Jen je potřeba dát pozor na rozvody, konkrétně napínak řetězu. Najdeš tady o tom docela dost informací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevím, kde jinde bych to hodil, tak optám zde, jestli neznáte náhodou někdo tuto octu:

http://www.sauto.cz/...348?goFrom=list

 

Sháním nějakou pěknou 1.6MPI s malým nájezdem a za cenu kolem 150tis a tato by se mi i líbila, jenže nemám žádného známého, co by se v autech vyznal a nechci koupit nějakou mrchu utopenou či bouranou, tak kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo tuto octávii viděl, či měl tip na jinou pěknou, bylo by to fajn.

Sice nemá rádio, maxidot a jiné capiny, ale toto by šlo snad dodělat.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Never tomu, ze Octavia!!! po 5 letech provozu ma jen 45000 km, tj. 10k za rok.

Navic za dodelni tech capin das tolik co by te stala pekna octavia.

 

Btw. pokud netrvas na kombiku, tak tady nekdo prodava RSku z roku 2006 za 170k.

Proč by nemohla mít  najeto jen 45 000 km za 5 let?Mám taky Octavii a víc jak 10 000 km za rok taky nenajedu.

A znám lidi co najedou ještě méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teď se 7letou fabii dosáhl 50tis km, takže by snad i ty km mít mohla. Kdyby to bylo TDI, tak to bych už tak optimistický nebyl, ale u benzínu by to mohlo být po nějakém šetřílkovi. Já sám najezdím ročně max 13tis, protože to mám do práce 2km a mimo město zajedu max o víkendu, případně jednou za rok někde dále na dovolenou.

 

Jinak to RS je moc pěkné, ale na můj vkus už má dost nalítáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky znám lidi co najedou 8 tisíc ročně, proč by to tak nemohlo byt? z rodiny příklad, matka najela za nějakych 6 let 30 tisíc km..

soused najel na své octavii asi 4000km za rok a má taky kombíka :D zbytek jezdí felinou jako dělníka...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to jsou poctivé km, tak není co řešit. U nás je bohužel mraky stočenek a odborník se opravdu vyplatí, bez něj je to loterie. Spousta lidí si šmakuje jakej udělalo kup a hovnajs velebnosti, na tacho 80 a poslední výměna oleje při 180.

takže co majitel to úplně jiné ježdění....

jj, to pasuje, i za 48tkm a 6let se dá auto pěkně zku****

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sám osobně jsem se svou octavií (první generace) najel za 10 let 110tisíc,takže je klidně možné že má tak málo najeto,ale v této době švindlu těžko říct. A pokud nebylo auto servisované od začátku až do konce tak ani VIN neukáže pravost najetých km. Když jsem ted kupoval octávku tak jsem jich X ověřoval přes VIN a ani jedna nebyla servisovaná poctivě od začátku až do konce. Nějaký malý servis tam vždy byl ale nic závratného. Takže přeji štastnou volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto zničený koberec v kufru svědčí, že auto dostalo hodně zabrat. Beru, že tady někteří argumentují, že najedou taky pod 10 000 km/rok, ale zbavovali byste se přes autobazar svého auta pak po pěti letech, kdy je auto teprve zajeto a potřeba velkých investic je ještě v nedohlednu? Já teda ne. Nechal bych ho někomu v rodině nebo známému, pokud bych už teda toužil po novém autu nebo kvůli odpočtu daní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší jsou dotahlé auta ze zahraničí, nikdy nezjistíš co s tím bylo, dotahnou to  k nám, stočí a člověk ví houno. U auta koupeného u nás aspoň můžeš zjistit historii pokud bylo servisované s origo servise škoda, když jsem hezky poprosil tak mi to kluci ve škodovce vyjeli. Pokud to origo servis nevidělo- nic nezjistíš- nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ať hledám, jak hledám, stále nenacházím. Navíc jsem se dočetl o motorech 1.6MPi, jak rády papají olej. Zítra, jestli mi to časově vyjde, chci se jet podívat na tuto:

 

http://1url.cz/pqED

 

Sice cena poněkud vyšší, než jsem si představoval, sedák řidiče vypadá krapet proprděně, ale uvidíme. Líbí se mi, že na vůz poskytují rok záruky na technický stav. Teď jde o to, co je tím myšleno. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...