Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Díky za odpovědi!

Clint: Možná jsem tedy špatně pochopil některé topicy, ale tak proto jsem se taky zeptal, abych nebyl jako Ivan.
Co se spotřeby týče, tak, budu samo rád za úsporu, je to jedna z věci na které se zaměřuji při výběru. Ale pokud to bude mít vliv i na celek auta, raději vezmu s větší spotřebou. Jinak 1,6ku jsem do výběru zařadil právě proto, že právě v ní jsem měl možnost se projet (ale v ostatních motorizacích právě že ne). Pravda možná byla trochu hlučnější, ale tak neměl jsem to jak porovnat s další OII.

 

KubinoPV: Nejsem prakticky ani jedno, rodiče mají naftu v Berlingu, a pěkně se mi s tím jezdí, osobně jsem měl vždy benzína u všech 4 aut. Každé má asi pro a proti. 

 

Dejme tomu, že za rok najedu maximálně 30 000 km. A auto bych chtěl aby mi vydrželo alespoň 7 let, nejlépe 10. S výbavou se to má tolik, že to má být auto i pro rodinu, a hlavně, bude s tím jezdit i žena. Co se peněz týče, je to trochu složitější. Peníze jsou, respektive budou asi  za 1.5 roku, jenže potíž je v tom, že s posledním autem jsem šlápnul dost vedle a 1.5 roku jezdit nevydrží. Summa summarum schrastím cca 230 tisíc. Nevím ovšem jestli tato maximalní částka bude za OII ve verzi Ambience a v motorizaci zatím nevím jaké, stačit. Km jsou další průšvih ve kterém se topím, vůbec nevím kolik km je tak adekvátních pro kterou cenovou relaci.

Je reálné např chtít za 200-230 000 OII 2.0 TDI CR z 2010 v Ambience při dejme tomu 150 000 najetých? Není to moc, nebo naopak málo?
Jestli jsem vedle zkuste mi zde dát nástřel třeba i dobrého benziňáka. Vážně v tom plavu, na jednu stranu nechci koupit málo muziky za moc peněc ale také nechci chtít koupit moc muziky za málo peněz i když by to bylo asi nejlepší.
Další problém pro mě je, také kde koupit. Inzerátům už nevěřím po zkušenostech, automechanik také nejsem. Tak nevím co si kde zkontrolovat, ač mechanicky levý nejsem, prostě jen nevím na co si dát pozor u takových aut.

Jedna z věci nad kterou uvažuji, je koupit přes bratra mé spolupracovnice v AAA, ale neznám zase dobrého mechanika (a také asi i právníka) z okolí Zlína, který by mi auto prošel (samo za nějakou tu kačku).

Pokud máte nějakou radu, sem s ní, jsem rád za každé stéblo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V AAA klidně, pokud to bude auto tak do tří-čtyř let stáří. Každopádně i v AAA ti umožní nezávaznou prohlídku v autorizovaném servisu Škoda před koupí (kterou si ovšem zaplatíš ve škodovce), kde ti auto prohlédnou, prolezou ze spoda, zkontrolují funkčnost a provedou diagnostiku. Současně mrknou k sobě do záznamů. Pak máš větší jistotu, že nebereš nějakej vrak. My to takhle dělali, když jsme kupovali Fábku manželce, jsme s ní spokojeni, nepotřebovala ani korunu na nějakou opravu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clint: Takže chápu to právně, že pokud budu vybírat OII z roku 2010, mělo by to být v pohodě? Největší pozor si musím dát na papírování?Měl jsi s tím nějaký problém, nebo jste to vzali jak to leželo běželo? (Leasing nechci, auto na protiúčet dávat nebudu)
A kolik tě vyšla ta prohlídka ve škodovce? To by nemuselo být od věci. Ve Zlíně je tuším Samohýl jako servis škody.

Motosman: Díky za odkaz, podobné jsem už četl, jedná se hlavně o tu papírovou stranu věci. Ale mě prve zajímá věrohodnost údajů, pokud by se za rozumný peníz dala udělat prohlídka a auto by bylo v pořádku, snad bych to papírově s mými pevnými nervy  zvládl (věřím si, že mám pevné nervy a jsem neustupný, nějakou administrativu mám za sebou). Auto chci brát za hotové, a rovnou s ním odjet, a pokud by se dalo tak i cenu trochu srazit, navíc zvažuji ještě eso mého rukávu v podobě bratra mé spolupracovnice, pokud by to šlo, aby vypracoval smlouvu on, bylo by to i tak lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však oni tě dotlačí k leasingu neboj :D tě tak zmanipulují, že nebudeš vědět co podepsat ;) klint říkal, jak mu dali špatný kola, masírovali ho sračkama atd..

štastnej nákup ti přeji a vem si ideálně týden dovolenou, po celým internetu kolují o aaaauto špatné hodnocení a stejně tam chceš jít, to bych blil...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokta: Zatím tam nejdu, ale zvažuji možnosti. Osobně nemám vůbec s kupováním po inzerátech dobré zkušenosti.
A co čtu o ačkách, tak ve směs v základu byla auta v pořádku, jen to šmelinářství okolo je největší problém u každé recenze.
Na leasing mě opravdu nedostanou, jsem zarytý antipůjčkový a splátkový fobik. Takže to neklapne, a pokud i přes to to budou chtít, tak mi po tom týdením sezení u nich praskne céfka a rozbiji tomu manažerovi hlavu tou smlouvou. :D

Ale teď vážně. Je ta cena 200-230 000 za to auto při těch kilometrech reálná? Není to moc, nebo málo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, my taky s autem spokojení, ale bez kontroly předem ve škodovce bych to nedal. No jednání je s nimi drsný, dlouhý a vyvíjejí nátlak. Člověk musí bejt klidnej a pevnej, tvrdej jako kámen, vždycky vyrukují s nějakými dalšími příplatky za prověření vozidla atp....

 

Na leasing nepřistupuj a bacha na pojistku! 

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš takhle koupil O1, 1.6ku. Luxusní auto, které ho přežije. Realita: motor žere více oleje, než benzínu. Kat a lambdy po smrti, kontrolky odpojeny a navrch jsem zjistil, že to bylo taxi. Aspoň podvozek je OK. Dle smlouvy si koupil vrak na SPZ. Drželi ho tam asi 5 hodin a to nemluvím o ceně a lízačce. No comment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim, ze jsi ze Zlina, tak se taky zapojim do diskuse. Cca pred rokem jsem totiz svou OII kupoval prave ve Zline (lepe receno v Napajedlach). V AAA, ktere jsou v Otrokovicich, jsem byl, auta tam nemeli nic moc a pristup byl strasny. Od zacatku jsem mel pocit, ze to jen vychvaluje a chce mi auto proste vnutit. Objel jsem spoustu bazaru (proste vsechny primo ve Zline plus okoli Vizovice az Napajedla) a nikde nic moc nebylo. Teda krome jednoho a to Autocar Tichy. Meli tam pomerne veliky vyber (cca 7 OII), skvele jednani (mozna jen umi prodat, ale naprosty opak AAA), auto jsem mohl okamzite projet, nechat si ho zavezt do libovolneho servisu (na doporuceni znameho jsem vybral autoservis Malar, nahodou je to zrovna servis, ve kterem si vozidla nechavaji prohlednout, takze tam ma OII byla 2x), bez problemu zaplatis na miste hotove (takto jsem platil i ja), jsou schopni zajistit pomerne vyhodne pojisteni (ale nevnucuji ho)... No proste bych tento autobazar doporucil, urcite se tam alespon podivej... Jinak auto slouzi dobre. Zavady samozrejme jsou, ale jsou to ocekavane zavady. Auto ma nyni pres 200 tisic km, rok vyroby 2006. Menil jsem baterii (byla puvodni), manzetu poloosy a zadni brzdy a navic resil pridrene sterace. Jedine, na co bych si dal priste vetsi pozor je lak. Kapota a naraznik jsou pomerne hodne dosekane, ale to je vlastne detail. Snat ti to trochu pomuze...  :kol-47:

 

EDIT: Jo a jeste jsem zapomnel na dvouhmotovy setrvacnik, ktery pomalu dosluhuje. Ale to je dalsi vec, ktera tezko muze vydrzet 200 tisic km...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: Jo za to bych byl rád. Na tvou radu jsem se začal dívat i po sbazaru na inzeráty. Jsem trochu překvapený, že je tam docela pěkný výběr ze dvoulitrů a v pěkné výbavě se solidními kilometry. Navíc je tam také psané, že auta mají servisní knihu až do posud.

LukasCZE: Nejsem přímo ze Zlína, ale tak, je to kusek. Za Tip díky určitě omrknu.


Nu pánové, z AAA jste mě zviklali (i podle toho co jsem viděl na srovnání inzerce vs Ačka). Tak snad nevstoupím do stejné vody a nekoupím vraka jako u mojí fabky před rokem.

Teď budu vybírat a srovnávat a objíždět.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AAA urcite ne. Vetsi pakaz jsem nevidel. Auta jsou tam stejna jako v jakemkoliv jinem bazaru. Tzn. ne uplne vsechno je tesne pred rozpadem, kazde pate auto mozna ani neni stocene, v tomto problem az tak neni. Problem je v jejich pristupu a obchodnich praktikach. Ten popis asi o 10 prispevku vyse je naprosto pravdivy. Jakakoliv operace u nich at uz prodej nebo nakup trva 1-2 dny cisteho casu. Pricemz jsi trvale pod tlakem, smlouvu ti neukazou predem, na vse se ceka, na nic ti neodpovi, vse resi s neexistujicim manazerem na jehoz vyjadreni se ceka hodinu atd. Cela navsteva u nich je v podstate permanentni cekani na cokoliv. Vse co ti slibi po telefonu po prijezdu do bazaru neplati. Smlouva je podle obchodniho zakoniku, coz je pro tebe nevyhodne. Navzdory tomu co pisou na webu se ve smlouve pise, ze neruci vubec za nic. Pod natlakem pripusti, ze smlouvu zmeni, ale ceka se na to opet nekolik hodin. Jakoby mimodek ti vzdy reknou, ze k cene jeste pripocitaji poplatek za pripravu smlouvy, poplatek za pripraveni auta atd. atd. Kdyz jsem tam pred rokem a pul chtel prodat auto, tak to byl snad nejhorsi zazitek v zivote. Nakonec mi dosla trpelivost, po nekolikahodinovem cekani az pripravi smlouvu, jsem je donutil mi vratit klice a doklady a odjel za vyhruzek, ze jim budu muset zaplatit vznikle naklady a kdesi cosi. Zasral jsem tim cele dve odpoledne a auto jsem nakonec prodal za stejne penize, co nabizelo AAA, behem 10ti minut pres net zajemci z druheho koutu CR, ktery auto ani nevidel a poslal si pro nej odtahovku.

 

Fuj jeste ted je mi z tech kretenu na bliti.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred mesicem jsme shaneli kamosovi auto OII  co jsem videl a objel bazaru -moc hodne aut bouranych,pretocenych podle vin overeni skoda.mraky aut prelakovanych.nakonec jsme vybrali jedno v autobazaru tichy v napajedlich ale podotykam 1 z 8 rok 2011  ale uz mela okta namotanych 150.ale aspon vse sedelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mike: No, s tím poplatkem za zjištění minulosti auta (1500Kč) na nás vyrukovali, aniž by o něčem před tím mluvili. Řekl jsem ji, že o tom nebyla řeč a že to platit nechci. Tak volali manažerovi a ten nán zvýšil výkup našeho auta. Oni jsou trénovaní a školení psychologama, takže proto tyhle obštrukce, jde jim o tom, co nejlevněji koupit a co nejdráž prodat, to je prosté. Člověk nesmí skočit na jejich první nabídku (to by byl vůl, je silně podhodnocena). Spoléhají na čas, že to člověka za čas otráví a proto je potřeba mít na jejich návštěvu více času. My prodali solidně a velmi dobře koupili, ale bez předchozí prohlídky ve škodovce bych si to koupit netroufnul. Co je výhodou koupi u tohohle gigantu, že auta nejsou vytopená (což u inzerátů hrozí) a většinou dle mého názoru i nestočená (tedy jimi nestočená).

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se zkus podívat po leasingovkách. Např. Carnext, bussines lease atd. Já kupoval v carnextu a max. spokojenost. Prasklá třetí brzdovka - omluva a okamžitá výměna za nové v škoda servisu. Zimní komplety- opět s omluvou, že jsou jen plechové a poklice nic moc. Navíc slevová karta na myčku, náhradní díly a pneumatiky na 4 roky. Samozřejmostí je výpis všeho co se na autě dělalo.Je možnost se domluvit na konkrétním autu a až se jim vrátí ho koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clint: Jo to me je jasne, ze cela ta masinerie je jen obchodni strategie, ktera jiste na mnoho lidi plati. Pokud tam nekdo sedi cely den, tak ne kazdy ma ty nervy je pak poslat do prdele a jit domu jen kvuli tomu, ze mu zcela na konci predlozi naprosto nevyhodnou smlouvu. Nicmene pro me je to proste neprijatelne. Koupit nove auto me zabralo asi 5 emailu a 10ti minutovou navstevu v autosalonu pri prebirani vozu. Koupit auto v AAA je na 1-2 dny a to i v pripade, ze se telefonem clovek objedna na nejakou dobu a reknou mu, ze tam bude maximalne hodinu.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...