Přejít na obsah

Neznámý zvuk OII 1,6 MPI


Stans12

Doporučené příspěvky

Nemá někdo podobný problém: při jízdě v nižších otáčkách se někde od motoru loudí zvuk podobný jako typický zvuk při couvání starého náklaďáku (nevím jak to lépe popsat, vrčení+kňučení...). Začíná to při cca 1500 ot. a při cca 2500 ot. tento nepříjemný zvuk postupně zaniká. Jakmile sešlápnu spojku, okamžitě to přestane, a také při uvolnění plynového pedálu (tedy při jízdě se zařazenou rychlostí a na volnoběh) toto vrčení ustane. Nejvíc je to slyšet na 1 a 2 stupeň na 5.ce skoro neznatelné.

Nevím jestli to k mé hrůze může být něco se spojkou nebo převodovkou nebo jen nějaká relativně hloupost - protože najeto mám jen necelých 20.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak již mám vyřešeno, jedná se o problém uvnitř převodovky, který by měl trápit pouze vozy OII 1,6MPI FL.

Děkuji tímto snad jedinému člověku - panu Sixtovi, který mi závadu nejen detekoval ale pomohl i s výměnou u Škodovky za novou převodovku. Proto, máteli nějaký problém ohledně převodovek atd... vřele doporučuji : http://www.prevodovky-sixta.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...