Přejít na obsah

Octavia 2 1.9tdi po ujetí 50km v -15 teplota vody 70°c je to normální?


Golfino

Doporučené příspěvky

Do prace to mám 15 km a když je kolem nuly, tak se to ohřeje tak na 70 stupňů dle budiku.

Jak píše foxdivemaster, jestli to šudláš tak to za 15km neohřeješ. Taky jezdím leckdy 15km a na 90 to ohřeju i v -10. Jezdím na 1900 - 2000 ot a řadím kolem 2400 - 2600 u studenýho. Pokud jdu přes 3000 tak jedině u zahřátýho, což je u mě až za těch 15km. Když pojedu jak pošuk na spotřebu tak to taky neohřeju a povaha terénu v tom nehraje až takovou roli, ohřát se to dá pomalu kdekoliv, teda ne za 5km :) A samozřejmě si u toho topím, od toho je tam PTC aby ze začátku pomohlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahoj... řešil jsem něco podobného...když jsem čistil vstřiky VIFem, tak jsem se po dlouhé době přiblížil 90°C. Mákl jsem na chladič a byl celý vřelý... při standardní jízdě, byl celý vršek vřelý.

po výměně 2. termostatu jsem zvítězil nad hmotou.... nyní i když má motor 90°C, tak je vršek chladiče studený.

jel jsem o víkendu (-5°C) cca 20km a motor se krásně ohřál na 90°C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 15. 1. 2018 na 9:58, cvachabl napsal:

Ahoj... řešil jsem něco podobného...když jsem čistil vstřiky VIFem, tak jsem se po dlouhé době přiblížil 90°C. Mákl jsem na chladič a byl celý vřelý... při standardní jízdě, byl celý vršek vřelý.

po výměně 2. termostatu jsem zvítězil nad hmotou.... nyní i když má motor 90°C, tak je vršek chladiče studený.

jel jsem o víkendu (-5°C) cca 20km a motor se krásně ohřál na 90°C

Nazdar Cvachabl, a kde je ten 2. termostat? mne sa tiež nezohreje motor na prevadzkovych 90 C ani po 15-20 km (vonku 15C) a pri tom pomocny el. ventilator stale točí, a pritom teplota  motora 70 C (počas STK)teplota vody okolo 80C ak si dobre pamatam. Je vadny termostat chadenie, alebo snimač teplty, alebo termospinač elektr.ventilatoru? Palubovka neukazuje poruchu. Akurat kompjuter na STK vypisoval "porucha termostatu". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...