Přejít na obsah

Voda na zadním nárazníku.


zuzina80

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám Octavii IV combi. Pozoruji, když otevřu 5-té dveře a je třeba druhý den po dešti, tak mám na zadním nárazníku uvnitř vozu poměrně dost vody. Přijde mi, že neodtéká, jak by měla. Mám zkušenosti s Fabii 1,2 a tam jsem takový problém neměl. Jde mi o tohle viz foto. Myslím, že z důvodu, že se tam drží voda, je poměrně velké riziko vzniku koroze. Byl jsem na reklamaci, ale byla to pouze povrchová rez. Pouze vyleštili. Máte s tím někdo zkušenost?

20210421_183604~2.jpg

Editováno: , autor: zuzina80
Doplnění textu a fota.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2022 na 13:53, zuzina80 napsal:

Ahoj, mám Octavii IV combi. Pozoruji, když otevřu 5-té dveře a je třeba druhý den po dešti, tak mám na zadním nárazníku uvnitř vozu poměrně dost vody. Přijde mi, že neodtéká, jak by měla. Mám zkušenosti s Fabii 1,2 a tam jsem takový problém neměl. Jde mi o tohle viz foto. Myslím, že z důvodu, že se tam drží voda, je poměrně velké riziko vzniku koroze. Byl jsem na reklamaci, ale byla to pouze povrchová rez. Pouze vyleštili. Máte s tím někdo zkušenost?

20210421_183604~2.jpg

hele, nechci být kverulant, ale to co je na tom snímku rozhodně není záležitost na "pouze vyleštit" Jsem si celkem jistý, že po dalším mokru, nebo jen teď zimní vlhkosti to tam bude za pár dnů zase. Doporučuji evidovat a uplatnit výměnu dílu, nebo opravu, né leštěnku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2022 na 13:53, zuzina80 napsal:

Ahoj, mám Octavii IV combi. Pozoruji, když otevřu 5-té dveře a je třeba druhý den po dešti, tak mám na zadním nárazníku uvnitř vozu poměrně dost vody. Přijde mi, že neodtéká, jak by měla. Mám zkušenosti s Fabii 1,2 a tam jsem takový problém neměl. Jde mi o tohle viz foto. Myslím, že z důvodu, že se tam drží voda, je poměrně velké riziko vzniku koroze. Byl jsem na reklamaci, ale byla to pouze povrchová rez. Pouze vyleštili. Máte s tím někdo zkušenost?

20210421_183604~2.jpg

Nedávno se mi stalo, že právě tenhle zmiňovaný "bazének" zamrzl a šly hůř zavírat dveře, protože narážely do ledové krusty na nárazníku.

Mimochodem se v těchto místech přes rok drží hodně nepořádku. Za mě poměrně velká hrubka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to budu hlídat, to je jasné. Výměnou dílu to asi nepůjde. Je to defakto část karoserie. Ale všiml jsem si, že z nárazníku k tom "plechu" doléhají takové asi plastové "dorazy" možná dochází při jízdě ke kolizi a dělá to pak neplechu. Ale každopádně si myslím, že je zkrátka špatně, že se tam drží tolik vody. Ale díky za reakci 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zuzina80

Není za co.  Taky mě překvapuje, že o tomto "problému" se nikdo moc nezmiňuje. 

 

Ta povrchová rez by mi vadila. Možná by nebylo špatné oficiálně ji reklamovat, aby se k tomu ŠA vyjádřila. V nejhorším budeš mít alespoň záznam. 

 

Pár věcí, naštěstí nepodstatných, jsem na autě reklamoval a vše bylo vyřešeno. Vlastně jediné, co rok není vyřešené je, že Columbus si nepamatuje uložená mísa v "Oblíbené". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
V 5. 10. 2023 na 21:38, Wdog napsal:

Mám teď novou OCT4 combi, a už tam jsou odtokové otvory. Ale ten sklon dovnitř je špatně, i mě sice voda pomalu odteče, ale uschlé blato a bordel tam po ní zůstane.

Já na základě tvého příspěvku myslel, že to budu mít též. Combi vyrobená v listopadu 23 a žádné otvory tam nemám. Ale nechával jsem si tam nalepit tu chromovou lištu proti poškrábání tak nevím, jestli ty otvory náhodou nejsou schované pod tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano, myslel jsem to tak, jak odhadl správně NemesiSK. Mezi nárazníkem a stěnou kufru je mezera, kudy by měla voda odtékat. (na obrázku jsem označil červeně). No a ten bordel, co je na bílém nárazníku tak dobře vidět, ten se tam objeví po každém dešti. Tak je to pěkně designované. V rámci programu Škoda simple clever by měli přidávat zdarma kus hadru na čistění horní plochy nárazníku. 

 

image.thumb.jpeg.95b551db9ef84238f9805ede90dc8a13.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...