Přejít na obsah

Fólie na okna


Whitek

Doporučené příspěvky

Přidám se také do diskuze. :) Folie mám GLOBAL maximální spokojenost. Folie jsou kvalitou naprosto jinde než 3M nebo Bruxsafol. Po nalepení do hodiny jsem již mohl stahovat okna. Folie jsem nechal lepit v Českých Budějovicích a jsou nalepeny až do kraje což většina firem nedělá z důvodu možnosti odlepení.

Celková propustnost na celém autě je 5% technická bez problémů jen mi vždy řikaj, že je to teda hodně tmavý. Co se týká policie zatím problém nebyl - Nevím jak to bude až mě zastaví stím jejich měřákem :smich: Myslím, že jim asi řeknu, že to nemusej ani měřit. Vidět dovnitř není a těžko to ukecám.

Na všech sklech atest + vyplněná karta (těžko říct zda to k něčemu bude)

post-24203-0-45575200-1317593353_thumb.j

post-24203-0-44021100-1317593552_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Úvod s nalezenými poznatky a s dotazem níže:

1. Čelní skla nesmí být upravena ani čirými fóliemi.
2. Na bočních sklech sloužící k výhledu z místa řidiče nesmí být po úpravě skel celková
    propustnost menší než 70% .

3. Fólie na zadním skle nesmí zakrývat na vozidle schválenou třetí brzdovou svítilnu.
4. Skla upravená pomocí schválené fólie musí být opatřena štítkem s číslem atestu a
    označením výrobce /všechna skla nebo jen přední?/.

Dotaz:
Píše se o schválené fólii s atestem – to je nejspíš ale jen v případě bočních oken řidiče.
Zajímala by mne instalace fólií na oknech za řidičem.
Co je to schválená fólie a musí tedy u zadních oken být schválená fólie s přidaným atestem prováděcí firmy?
Nechápu proč bych si fólii nemohl instalovat sám /s přihlédnutím k jistému riziku kvality/?

 

Editováno: , autor: Turista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fólie inštalované na vozidlo musia byť schválené, teda aj na zadných oknách, a opatrené atestom firmy, ktorá prácu vykonala. Na doklade o fóliách je uvedený počet okien a číslo certifikátu. Aspoň v SR je to tak. 

Prečo si to nemôžeš inštalovať sám je otázka na Ministerstvo dopravy ČR.

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že sa predávajú, neznamená, že sú schválené na montáž do áut. Ani v návode nemusí byť napísané všetko. Podobných  aušusových výrobkov je na trhu veľa, napríklad žiarovky a podobne. Podľa rozmeru by to mohlo byť aj na okná napríklad do kuchyne...:). Dôležité  v trhanom hospodárstve je predať. Vyrobiť dokáže hocikto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznatek o kterém píše Effendi mne již za minulého režimu učili ve škole takže jsem vyškolen dost.
U této "aušusové" fólie mi vyhovuje především její láce ale hlavně odnímatelnost a opětovné upevnění které praktikuji
pouze přes léto kdy v autě na cestách přespávám a nemám potřebu něco na okno lepit nastálo.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...