Přejít na obsah

Alternator 90A


Pajtaš

Doporučené příspěvky

Caute...

Prisiel som na jeden problem, ktory uz pretrvava dlho, ale po zakupeny novej baterky som sa na to pozrel poriadne...

Kolise mi napetie....proste zapnem spotrebice (vetrak, smerovky, svetla atd) tak napatie zacne kolisat od 14.2V - 16V a zas dookola...tak par cyklov za sekundu...ale ked pridam tak je to uz ok...

Pricinu vidim v regulatore napatiia....pred vyse 3rokmi bol komplet repasovany altik, ale tento problem uz trva aspon 2-3roky...(ja mam auto cca 1.5roka), neviem co je to za kvalitu za tolky peniaz ked to nic nevydrzi...

A chcem sa spytat, aky regulator (znacku) odporucate, a ci vymenu regulatora zvladnem aj sam....podla knizky je regulator vzadu, cize malo by to ist v pohode vymenit...len kazdy vravi nieco ine tak nwm...

 

dik

Editováno: , autor: Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co poviete na znacku HUCO, BERU,...cena okolo 30-40euro....u nas v jednych autosuciastkach to maju...alebo staci aj daka cina, nieco lacnejsie?

Este som nasiel v elite BOSCH, len tam su dva druhy...jeden co je lacnejsi ze vraj do roku 2001, a ten druhy od roku 2001...ako keby to nebolo jedno....

Co poviete na tie vysie uvedene znacky? vydrzi to cosi?

 

dik

Editováno: , autor: Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

mam tento 70A alternator vo Fabii 1 , AWY, 1.2 , 40kW-bez klimatizacie

 

http://www.cc-autodily.cz/alternator-fabia-70a?brand=SKODA&model=FABIA&sort=cena_dph

 

z nepochopitelnych pricin je podobny 90A o 70 eur lacnejsi

 

http://www.cc-autodily.cz/alternator-1-2-40kw?brand=SKODA&model=FABIA&sort=cena_dph

 

 

vie mi niekto poradit, ci by rozmerovo a konektormi mohol 90A nahradit 70A original ?

podla popisu asi ano, ale ani predavac mi nevedel potvrdit ze je to rovnake

Editováno: , autor: alexandrap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cena je divna - obe su "originaly" = asi naozaj Valeo.

Valeo z indociny...

Hubo44 - niekde si pisal, ze sa v tvojom okoli predavaju za 30-50 eur ...vymontovane  funkcne ?

na vrakovisku som tiez videl za 50 e ,ale bol v dost biednom stave-bez moznosti odskusat

hovoris ze sa moc nekazia ?  staremu zatial nic nie je, ale mam o chvilu 150 000 km a niet servisu , co by sa pozrel na uhliky v akom su stave.lozisko nepocujem-ale zas nie som ziadny odbornik.

ach tie moje fobie - co sa zas pokazi...

v servisoch za novy bezne chcu aj > 300 eur. videl som aj 500 ! daco nenormalne

 

Editováno: , autor: alexandrap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, alexandrap napsal:

cena je divna - obe su "originaly" = asi naozaj Valeo.

Valeo z indociny...

Hubo44 - niekde si pisal, ze sa v tvojom okoli predavaju za 30-50 eur ...vymontovane  funkcne ?

na vrakovisku som tiez videl za 50 e ,ale bol v dost biednom stave-bez moznosti odskusat

hovoris ze sa moc nekazia ?  staremu zatial nic nie je, ale mam o chvilu 150 000 km a niet servisu , co by sa pozrel na uhliky v akom su stave.lozisko nepocujem-ale zas nie som ziadny odbornik.

ach tie moje fobie - co sa zas pokazi...

v servisoch za novy bezne chcu aj > 300 eur. videl som aj 500 ! daco nenormalne

 

 

takže jestli tomu dobře rozumím, tak tvému alternátoru nic není....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, alexandrap napsal:

ano-je funkcny. v podstate by mi stacilo, keby sa servisak pozrel na uhliky a zberac.

netusim kolko vydrzia.

 

vyprdni se na to. Kdyby jsi měl preventivně zkontrolovat vše, co se může rozpadnout, tak se z toho zblázníš. To si raději běž rovnou koupit nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...