Přejít na obsah

Preplatenie skody poistovnou


duskos

Doporučené příspěvky

Caute vsetci,

V sobotu som mal mensiu nehodu.Zo zadu do mojej Fabie narazil Favorit a mna este hodilo do Renaulta stojaceho predomnou. Zavolali sme policiu,chyba bola u vodica Favorita. Ja teraz cakam na odhadcu skody z poistovne vinnika (Generali).Nemam havarijnu poistku a preto budem pozadovat preplatenie z jeho zakonnej poistky.

Kolko percent mi poistovna stiahne z celkovej sumy na opravu auta? Kvoli amortizacii, atd.?

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute vsetci,

V sobotu som mal mensiu nehodu.Zo zadu do mojej Fabie narazil Favorit a mna este hodilo do Renaulta stojaceho predomnou. Zavolali sme policiu,chyba bola u vodica Favorita. Ja teraz cakam na odhadcu skody z poistovne vinnika (Generali).Nemam havarijnu poistku a preto budem pozadovat preplatenie z jeho zakonnej poistky.

Kolko percent mi poistovna stiahne z celkovej sumy na opravu auta? Kvoli amortizacii, atd.?

Vdaka.

rok vyroby auta je 2002, najazdenych 65000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojišťovna na to má tabulky, bohužel je zrovna nemám k dispozici, jsem na dovolený. Myslím si, že u takhle starýho auta by mohla být amortizace tak kolem 5-10%....záleží fakt na tý pojišťovně. Hlavně ať ti likvidátor napíše všchny poškozený díly, strašně rádi píšou třeba nárazníky na opravu a přitom jsou neopravitelný (prasklina, která po přelakování zase praskne,,). Nejlepší je to vzít do servisu, kterej dělá opravy a ten sepíše, co je na výměnu, s tim potom můžeš argumentovat pojišťovně... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dyť píšu nééé, prostě si nech udělat rozpočet a za ten si kup co chceš, rozpočet se dělá na origo díly origo dodavatele, seženeš levněji a máš to, vzhledem k tomu, že chceš stejně jiný nárazník, těžko ti dá škodovka RS, když nemáš RS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s Generali dobrou zkušenost. :palec2: Jednou jsem se dotkl nárazníku Opelu Tigra měl dvoucentimetrovou prasklinu na nárazníku a vyměňovali mu ho celej + lak, škoda přes dvacet a v poho proplatili všechno. Amortizaci ráda používá kooperativa. A aby nebyly problémy s proplácením škody doporučuju autorizovaný servis, nejlíp s tou pojišťovnou i spolupracující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s Generali dobrou zkušenost. :palec2: Jednou jsem se dotkl nárazníku Opelu Tigra měl dvoucentimetrovou prasklinu na nárazníku a vyměňovali mu ho celej + lak, škoda přes dvacet a v poho proplatili všechno. Amortizaci ráda používá kooperativa. A aby nebyly problémy s proplácením škody doporučuju autorizovaný servis, nejlíp s tou pojišťovnou i spolupracující.

OK, vdaka, dufam,ze to tak bude fungovat aj na SLovensku,ale u nas jevsetko inak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...