Přejít na obsah

1.6 MPI ventilátor sekundárního vzduchu


ronniq

Doporučené příspěvky

máš možná vypadlou nějakou hadici nebo povolený jejich spoj, nebo se vrať do servisu

dívám se že na O2 už šetřili s velkým krytem motoru, když jsem byl na reklamacích s motorem zkrz z*urvený EGR tak jsem v rámci zkušební jízdy jel párkrát bez to deklu a rozdíl byl znatelný, pod kapotu jsem ještě přidal tlumení z nafťáka což přidalo něco málo na odhlučnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Dlouho jsem měl prasklou velkou pojistku v motorovém prostoru právě pro tento ventilátor a nic jsem nespozoroval, že neběží.

Přišel jsem na to velice náhodou, když jsem hledal jinou závadu.

Tenhle ventilátor fouká vzduch přes kombinovaný ventil (ten určuje průtok vzduchu) někam tesně na výfukové plyny tak, aby vyšší teploty splodin a docilil rychlejšího zahřátí katalizátoru. Jakmile se katalyzátor nějak zahřeje, ventilátor vypne.

 

Ventilátor samozřejmě vypne po vypnutí zapalování.

Čili buď vytáhnout pojistku nebo hledat problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 roky později...
V 28. 3. 2015 na 20:06, BEDULIK napsal:

A kde najdu prosim to rele asi to bude tim 

Relé ventilátoru sekundárního vzduchu se nachází v prostoru motoru nad posilovačem brzd.Po odkrytování víka je na něm napsáno 100.Jde o relé o výkonu 40 A a je ovládáno lambda sondou přes centrální řídící systém.Moje závada tkví v tom, že ventilátor zapne jen po první a pak už ne.To způsobí, že se rožne kontrolka MIL, kterou musí v opravně vymazat.Závada je v paměti řídící jednotky.Ventilátor musí při každém startu zapnout po dobu 100 sekund!!!Provoz ventilátoru způsobí ohřátí katalizátoru a sníží exhalace.Motor ventilátoru má záběrový proud 30 A.Tak velký proud značně ničí uhlíky a kolektor motoru což je častou závadou.Ventilátor stojí 5300 Kč.Záběrový proud jsem snížil tlumivkou v serii v přívodu k motoru.Tím motor nabíhá pozvolnějí a podstatně sníží záběrový proud což výrazně prodlouží životnost motorku ventilátoru!!!

Editováno: , autor: zdesuch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...