Přejít na obsah

1.3 BMM problém se startováním po děšti


Lopatamp

Doporučené příspěvky

Zdravím mám problém se startováním u felicie 1.3 BMM (jednobod) 50kW r.v.1995.

Po dešti dlouho točim startérem dokud nechytne nebo se nevybije baterka..

Když motor naskočí, tak se po následném rozjedí a prudším přidání plynu začne dusit a chcípat.

Po ujetí zhruba jednoho kilometru s jemnou nohou na plynu a ohrátí už motor beží bez problému a nedusí se (nejspíš se od někud odpaří vlhkost-voda) .

Tento problém se projevuje, když auto déle stojí (2dny) a do toho prší. Jinak v zimě v mrazu a když je sucho tak motor šlape bez problému a startuje na hned. Vypadá to na nějakou vlhkost někde ale netuším kde by to mohlo být.

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na zapalovací cívku. Plast na ní bude popraskaný.

Pak zkontroluj rozdělovač a kabely. Minimálně musí být čisté a suché. Když jsou zasrané, zvýšená vzdušná vlhkost udělá opět svoje.

Pokud jsou původní, určitě neuškodí je vyměnit.

Ale začni tou cívkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Wojnar, začít špulkou, ale spíš bych to tipoval na rozdělovač - víčko nebo palec. Ten se po ujetí 1 km ohřeje a vysuší daleko spíš než to víčko u špulky. Pro sichr bych to víčko i s palcem rovnou vyměnil, nestojí to majlant a bude to záruka na několik let dopředu, že se to někde nepochechtá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za odpovědi. V pátek jsem vyměnil zapalovací cívku za jinou, kterou jsem někde vyhrabal z favorita, ale vypadá to, že tím to nebude.
Dnes ráno se mi to zase trochu dusilo. Dneska koupím nové víčko rozdělovače, palec a zapalovací kabel z víčka do indukčky a uvídim jestli to pomůže..

Editováno: , autor: Lopatamp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...