Přejít na obsah

předání nového auta vs. velký TP - poraďte


Joscer

Doporučené příspěvky

Měl bych následující dotaz. Je možné, že prodejce při předávání nového auta nepředá velký techničák s tím, že ho majitel nového auta dostane až po připsání příslušné částky peněz na účet prodejce? Jaké s tím máte zkušenosti. Je to běžný jev nebo jen výstřednost konkrétního prodejce?

Může se vůbec jet s novým autem, když nemohu při kontrole předložit velký techničák při jízdě s převozní RZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S převozní značkou můžeš jezdit [ za ucelem prihlaseni :-) ] i bez technicaku a měl by jsi mít u sebe dokument o nabytí auta [ napriklad kupni smlouvu ]. Me ho taky dali pozdeji protoze jim ho udajne Skodovka preda az pokud je zaplacena zaloha, nebo jina castka. Vyrobce jim ten velky technicak posle skrze nejakou banku nebo notare, ktery technicak uvolni az po zaplazceni prislusne castky. - aspon tak mi to prezentovali. Jo a jeste by jsi mel mit nejakou docasnou zelenou kartu a urcite by auto melo byt jiz pojisteno.

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S převozní značkou můžeš jezdit [ za ucelem prihlaseni :-) ] i bez technicaku a měl by jsi mít u sebe dokument o nabytí auta [ napriklad kupni smlouvu ]. Me ho taky dali pozdeji protoze jim ho udajne Skodovka preda az pokud je zaplacena zaloha, nebo jina castka. Vyrobce jim ten velky technicak posle skrze nejakou banku nebo notare, ktery technicak uvolni az po zaplazceni prislusne castky. - aspon tak mi to prezentovali. Jo a jeste by jsi mel mit nejakou docasnou zelenou kartu a urcite by auto melo byt jiz pojisteno.

S tím pojištěním je to jasný, to musí být. Stejně tak musí řidič u sebe mít doklad o nabytí auta. Mě šlo jen o ten velký techničák.

 

Trochu úsměvné je to, že bez velkého techničáku lze jezdit, ale převozní RZ opravňuje víceméně jen k jízdě z důvodu provedení registrace vozidla. A při této registraci je velký techničák potřeba. Kruh se uzavřel.

 

A proč jsem se na to ptal? Už se mi to stalo před třemi roky, když jsem kupoval Fabii. Auto už jsem měl, jezdil jsem s převozní RZ a techničák jsem dostal až devátý den od převzetí vozidla. Tak jsem teď sondoval, jestli mě to čeká znova nebo jestli to byl před třemi roky nějaký exterém či zvůle prodejce. Tenkrát mě mě napadlo, že třeba mými penězi potřeboval na pár dní něco "zalepit" a až dostal další kačky od dalšího zákazníka, tak zalepil to moje a pak teprve jsem dostal techničák od něj, protože on ho získal od fabriky.

Editováno: , autor: Joscer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes pockat a nechat po zaplaceni auto u prodejce nez prodejce penize posle tomu kdo vyda velky technicak a pak si auto vyzvednout uz s technicakem, nebo si jej muzes pri zaplaceni prevzit a cekat nez prodejce penize vymeni za technicak. Ja jsem auto prevzal zaroven pri zaplaceni a pak jsem tri dny jezdil bez technicaku. Prodejce mi zaroven vyridl i RZ a maly technicak, takze pak jsem si asi po 3. dnech od prevzeti a zaplaceni prijel pro RZ a technicke prukazy k prodejci. Vyrizeni RZ jsem mel zadarmo jen jsem musel dat plnou moc k tomu aby auto na me mohli napsat. Celkem solidni pristup a bylo to i rcyhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže moje poznatky (zkrácená citace prodejce) :

 

- předání vozu může proběhnout až po připsání celé částky akontace úvěru na účet prodejce. VTP se žádají u ŠkoFINU cca 3 dny před předáním vozu a
pokud s tím spol. ŠkoFIN souhlasí, mohu vám jej předat v den převzetí vozu.

U ŠkoFINu je výhodou, že VTP můžete obdržet v den předání vozu. U jiných úvěrových společností se VTP vydá až po proplacení výše úvěru ze strany úvěrové spol. prodávajícímu. Mnohokrát se již v minulosti stalo, že nám úvěrová spol. neproplatila zbytek kupní ceny vozu a my jsme již zákazníkovi vydali TP. Ale v případě spol. ŠkoFIN dostanete VTP na den předání.

 

- vozidlo je pojištěno ihned ode dne převzetí vozu, to nezávisí na registraci vozu na DI a SPZ, převozní značky platné 10 pracovních dnů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...