Přejít na obsah

Fabia I-HB výměna bočních skel u zadních dveří


bobo

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit jak sundat skla ze starých nabouraných dveří a dát je na nové.Sehnal jsem dveře v laku,ale holé.Na starých jsem pohořel.Nevím jak sundat skla,ten montážní návod nechápu,šroub M5 pak M6.Povolil jsem i vodící příčku u skel

 jak drží trojúhelník,ale ani s tím nehnu,jak přilepené.Je nějaká rada,jak opatrně sundat skla a nepoškodit jak sklo,tak to těsnění okolo?Děkuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano myslím ten malej trojúhelník zadní boční dveře.Vyndal jsem všechny vodící gum.lišty,ale to sklo tam drží jak blázen.Pomalu si myslím,že majitel přede mnou to přilepil lepidlem na skla.Vzal jsem dřevo a opatrně poklepával na ten sloupek co drží sklo,ale ani se to nehne.Přitom tam byl jen jeden šroubek,jinde další není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,posuvné sklo šlo ven jako první-po vyndání vodících gum.lišt.Ale jak jsem sundal venkovní stírací lištu je vidět kolem toho trojůhelníku lepidlo,od spodu,dveře byly původním majitelem opravované.Neviděl jsem jak moc to bylo předtím nabořené,ale lepidla je tam dost-dokola toho vodícího profilu.Koupil jsem v Lomnici(Sokolov) na vrakáči jinej trojúhelník.Dnes bych dal do kupy nové dveře.Snad to bude vše šlapat a už bude s výměnou dveří klid.

Nejhorší bylo sehnat kdo zapůjčí nýtovací maticové kleště,aby se dala stahovačka našroubovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se včera podařilo dát dveře do kupy.Nasadit,otestovat,ale docela pakárna to aspoň trochu seřídit,aby to na oko sedělo.Dal bych korunu tomu co vymyslel panty a dobrej přístup k nim.Rozebrat půl auta,abych se dostal na vnitřní šroub pantu.Chtělo by to poladit,spáry nejsou super,ale to nechám až se vymění PP blatník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...