Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

Z těch údajů jsem už fakt jelen. Mám za sebou prohlídku pod dvou letech, mám MR 2014 se dvěmi údaji olej/servis a oni mi při prohlídce vynulovali údaj i pro olej, takže mi nesedí, do servisu mě to posílá za 2 roky - 30 tisíc a na dveřích mám nálepku, že mám dojet za rok/30 tis... Proč mě teda počítač posílá až za dva roky, když štítek už za rok??

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten PP ukazuje, kdy bude výměna oleje a na nálepce je, kdy je třeba přijet na prohlídku bez výměny oleje, třeba kvůli výměně brzdovky, filtru, svíček atp., ideální je, když se při té prohlídce udělá i olej, aby člověk nemusel jet víckrát za rok. já jsem teď měnil LL olej po 13 tis. a dal jsem za to 2800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No já mám teď ve výsledku 3 údaje. Dva v tom PP a jeden na nálepce.

 

1. Olej, který mi nedali do původního stavu (takže si musím pamatovat, že jsem před nulováním ujel už 7 tis. km)

2. Servisní prohlídka na kterou mě posílá PP za 2 roky/30 tis. km

3. Nálepka ve dveřích, která mě posílá za 1 rok/30 tis. km

 

Otázkou je, zda to opravdu škodovka zavedla tak pitomě, nebo zda to zas jen podělal servis. Čekal jsem, že olej mi nikdo nulovat nebude, PP mě bude posílat na servis za 1 rok/30 tis. km a žádnou nálepku mít nebudu, když ty údaje jsou v PP.

 

Máte taky všichni s MR2014 a výše tyhle tři údaje? Zvažuju, zda nenapíšu rovnou do škodovky, tento systém fakt není userfriendly :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic si z toho nedělej, já jsem na tom z MR13 podobně a dopadl jsem stejně jako ty a to tam v PP ty dva údaje nemám. je v tom prostě bordel a servisy si to řeší každej po svém jak to pochopil. Důležité taky je do kdy máš pak ve skutečnosti zaplacenou tu mobilitu, jestli jen na rok nebo na dva. To je hodně důležité aby ti nepropadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jaro mne čeká první servis, tak jsem se teď zamýšlel jak to udělám s výměnou oleje a snažil se zjistit maximum informací. Jednak jsem měl cestu kolem tak jsem se stavil ve dvou autorizovaných servisech a pak jsem měl možnost si pokecat s nezávislými servisy.

 

Co se týká ceny:

Nezohledňuji akce ani slevy!

 

Když si vezmu LL olej z autokelly, tak se catrol 5w30 pohybuje kolem 500,- pokud vezmu 5w40 tak je to kolem 400,-. Takže mi přijde že nemá smyl váhat a měnit pouze na 5W30 i kdybych olej měnil po roce/15tis.

 

Pokud vezmu v potaz tohle vlákno, tak cena v autorizovaném servise za 1l oleje se pohybuje v průměru kolem 500,- což je na úrovni autokelly. Takže asi nemá smysl něco řešit a vzít to co nabízí autorizované servisy.

 

Interval výměny oleje:

Autorizované servisy se shodují že LL olej se vyplatí tomu kdo jezdí delší trasy. Pro trasy do 30km doporučují spíš ten kratší interval. Ovšem v nezávislých servisech jsem se dozvěděl zkušenosti z praxe. U zákazníků kteří jezdí 5W40 prý je olej po roce mnohem více degradovaný a plný karbonových usazenin než u lidí kteří jezdí 5W30 a mění ho po 2 letech a cca 20tis km. Další výhoda 5W30 je v tom, že tento olej daleko dříve maže, což je pro chod motoru velmi důležitá vlastnost.

Editováno: , autor: Effective
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že je plný karbonových usazenin je však dobře ne? Hádej kde asi končí ten karbon kterej v oleji není. Ano zůstává kdekoliv v motoru. Oni ty servisy mají laboratoř a dělají testy použitého oleje? To jak dle oka vypadá a je černý nebo ne, není měřítkem.  V AS LL olej stojí 400-500 vetšinou, ale 5w40, LL tam stojí 700-800kč, vynásob 4x a máš to. Navíc nikdo neříká, že ten olej musíš kupovat v KV Kelly. 5W30 castrol se dá koupit i za 250 litr i méně. Já jsem zastánce svého oleje do AS. Ty zase spíš hledáš důvody proč jim zaplatit nevím kolik, ale to je na zvážení každého. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není v oleji tak taky může být spálen a odveden výfukem, viz. testy benzínů a přidávání aditiv která motor čistí. Ale já netvrdím že něco nějak je, tomuhle nerozumím, tak jsem otevřel tuto otázku abych se o tom poradil ;)

 

Ohledně cen jsem vycházel tady z fóra kdy lidi psali že za LL platili něco kolem 500kč/l. A autokelly jsem bral jako jeden z těch eshopů kde vím, že nekoupím padělek. Co se týká toho 5W40 tak sem někdo dával že platil +/- 300kč/l. 

Editováno: , autor: Effective
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Effective: Ja bral olej od olejspol a maji tam 5W30 4l i s dopravou za 876,- (http://www.olejspol.cz/castrol-edge-5w-30-fst-4l-doprava-zdarma). V autorizaku das za to 2800,-  (4x700,-) a nemuzes si vybirat, ktery konkretni olej tam chces (znacku).

 

Edit: jinak nemam duvod jim neverit. Na ten vymeneny olej mam ted najeto cca 5000km. Recenze obchodu zde http://obchody.heureka.cz/olejspol-cz/recenze/

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už 50tis budu mít, ale rozebírat motor kvůli vám nehodlám. Pokud mi ho nerozebere třeba rozvodový řetěz s ojnicí co proletí kapotou  :kol-28: Jinak přesně tak, olej se dá koupit i na netu, já to tady nezmiňoval, páč ne u všech to budí důvěru a znova něco vysvětlovat se mi nechtělo. Já bych se ovšem toho nebál a klidně koupil. viz. mazivářská příručka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

0W30 to je ten novej typ oleju LL ne? Co ted koncern rozjizdi.

Nějaké nové info?

I když to sem úplně nepatří, já používám 0W-40 NEW LIFE od MOBIL1 (není to LL), půjdu teď na třetí výměnu. 0W-40 tam dávám hlavně kvůli krátkým jízdám, který jezdím hlavně v zimě.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...