Přejít na obsah

Problém s centrálem a zavíráním dveří


HoviXXX

Doporučené příspěvky

Ahoj,

potřeboval bych poradit s následujícím,pokud někdo bude tušit,vědět...Před pár dny jsem si všiml,že zadní dveře za spolujezdcem se zamknou nebo odemknou většinou až na podruhé. Po pár dnechpřestali chodit uplně,čudlík zamčení je pořád dole,ale zavnitř otevřít jdou,ale zamknout ani odemknout ne. Navíc přestalo blikat i světýlko u zamykání ridiče a tak nějak se to chová zvláštně (mam aktivované zamykání za jízdy a občas se to odemkne,zamkne..) koukal jsem do průchodky těch dveří ( kde byli zlámané dráty- viz foto, ale po zaizolování pořád to samé. Navíc přestalo ještě svítit i signalizace otevřených dveří..

Takže ve zkratce: Nejde odemknout zadní dveře-jen klikou zevnitř

                            nefunguje signalizace otevřených dveří

                            nefunguje červená led zamčení u řidiče

                           občas se samo zamkne nebo odemkne za jízdy

                           je to Škoda :-)

post-52837-0-88053400-1371671775_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty zadní dveře to je asi problém s tím zámkem jak máš hozeny odkazy výše.Pravé zadní dveře tím to začíná.Já je po repasi mám v pořádku ale začly blbnou všechny ostatní.Někde to napodruhé otevře jindy musím zevnitř klikou.Musí se rozebrat zámek a to do mrtě a pročistit takový plastový pastorek.

Nebo ještě zkus jako první když ty dveře otevřeš tak ten husí krk co tam je jestli nemám nějaký drátek zlomený nicméně bych to tipoval na tu repasi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já bych to viděl na mikrospínač.... páč to auto ani neví, že je jsou otevřené dveře ( nesvítí vnitřní osvětlení a ani kontrolka na palubce)

řešil bych to jiným zánkem dá e sehnat neorigo za cca 500 kč a je klid než hledat kterej ten mikrospínač by to mohl být 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém vepředu u spolujezdce, ale mikrospínače jsme prohodili a nic, auto stále neví, že jsou otevřené dveře. Takže buď to risknu a koupím nový zámek a nebo může být ještě špatná řídící jednotka u stahovačky

Elektrika to je loterie, téměř u každýho auta je závada jinde... 

 

stankra : prosím tě, kde seženu ten zámek za 500 ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To HoviXXX:

Tak především!!!!
1.To nejsou dráty, ale kabely, dráty jsou na plotě

2. Nestačí kabely v průchodce zaizolovat (co si pomůžeš, nic!), tapece dveří dolů, dále odpojit dveřní konektor ze sloupku a celý kabel vytáhnout ven. Dále rozmotat origo hadrovou izolaci a zkotrolovat kabel po kabelu. Poškození ustříhnout, vzít do ruky pájku a pořádně k sobě kabely připájet! Před spojením nezapomenout navléknout smršťovačku. Po spájení převléknout smršťovačku a zahřát. TAKHLE KABEL PO KABELU. Po této činnosti opět obalit kabelový svazek hadrovkou, izolajdou nebo vulkanizační páskou

 

Tím, že jsi zaizoloval nalomený kabel, který má dejme tomu v sobě dvacet malých žilek a díky zlomu to je třeba jen na dvou, vznikne při průchodu většího proudu (např. zrovna zavření nebo otevření servomotorku na centrál, který mimochodem žere dost) odpor jako prase. A co udělá proud, který nemá dostatek prostoru na průchod s kabelem? Zahřeje se, v lepší případě jen přepálí, horším už jsem viděl i ohýnek a to zrovna od dveří!!! Představ si varnou konvici, která žere jako prase, která by byla napájena dvoulinkou od lampičky, co to asi udělá????

Takže sis akorát tak zadělal na další problém a původní neodstranil. Tohle absolutně nechápu, ne a ne a ne. Jen tak omotat a pak si založit vlákno a chtít rady.

Takže koukej to udělat pořádně, jak jsem napsal výše a pak chtěj radit dál

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tu loterii myslel tak, že většinou je to mikrospínač, ošoupanej nebo nefunkční, ale pak je řada dalších chyb. 

 

Samo, že jsme spínač prozvonili a fungoval. Kabel mezi dveřmi jsem důkladně prošel, odpojil jsem si konektory a co nejvíc si kabely vytáhl, abych si zkontroloval celou délku. 

Elektrikář to prozváněl a šťáva jde jak do ř. jednotky dveří, tak do zámku.

Proto si myslím, že je to v zámku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To SUP1:

Diky za každou radu,i když je tam ten ton trichu znat.. jinak kabel nebo drat,vím jakej je rozdíl,sem s nima denně v kontaktu (stavění zk.zařízení,rozvaděčů atd..)

takže vím jakej je to rozdíl. Jinak napsal jsem sem proto,že to zaizolování byl jen pokus,jestli se to někde v průchodce třeba nedotýká,chtěl jsem to jen zkusit,než tačnu dělat něco pořádně. Takže takhle ne ne a ne,to vím taky. Potřeboval jsem rychle jet a před panelakem s malou toho opravdu moc nejde dělat. Ssamozřejmě že to udělam pořadně,takže díky moc za rady a to opravdu. Jen ten ton kdyby byl jinej :-) ale jinak OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak u mě problém vyřešen, byl to zámek :kol-47: . Dnes mi dorazil nový za 750,- nějaký německo(čína) "parts vika". Díky tomu, že jsem to už párkrát rozebraný měl to šlo už rychle.

Ještě mi nefachá ruční otevírání kufru, ale dodělal jsem si to otevírání skrz DO, takže to mě netrápí

 

Co ty HoviXXX, už si to nějak pořešil ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

ahojte poradi me nekdo se zavadama? zadni prave dvere prestaly zamykat odemykat, nejde stahovani oken, nesviti osvetleni pro nohy, nesignalizuje na palubce otevreni dveri. zadni leve dvere nefunguje stahovani oken  jak ma. a clmatronic obcas neukazuje venkovni teplotu.

 

zadni prave dvere nefunguji ani neposlouchaji ovladani od ridice ( zamykani odemykani stahovani okna) ale kdyz vyhodim konektor ze dveri a vratim zpet tak porad uplne mrtvo ale jakmile zkusim stahnout okno na dverich tak se rozsviti svetlo pro nastup a kontrolka otevreni dveri a po chvilce zacne cukane fungovat i stahovani okna ale central stale mrtvej. po zabouchnuti dveri kontrolka zhasne a uz se nechytne ani kontrolka ani osvetleni nohou.

 

zadni leve dvere nereaguji na ovladani oken od ridice ale u sebe na dverich funguji ale s tim ze okno sjizdi cukane nekdy reaguje po centimetru nekdy po 15 cm a nekdy ani po 5 stisknuti se nehne okno.

 

oboje dvere komplet rozebrany prostrikany a zkontrolovany cele svazky. komfortku jsem tez mel venku a je tam sucho ani koberec neni vlhky a kabely nenesou zadne znamky zlomeni ci pretrhnuti.diagnostika hlasi zavady snad vsude.

 

 

 

 

 

 

 

 

post-52480-0-03962200-1443033999_thumb.j

post-52480-0-27057400-1443034025_thumb.j

post-52480-0-64024000-1443034047_thumb.j

post-52480-0-13291500-1443034076_thumb.j

post-52480-0-68124100-1443034108_thumb.j

post-52480-0-71125600-1443034142_thumb.j

post-52480-0-78353700-1443034171_thumb.j

post-52480-0-68654800-1443034204_thumb.j

post-52480-0-19913600-1443034229_thumb.j

post-52480-0-57640000-1443034252_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych viděl částečně problém v napájení dveří. Měly by to být nejtlustší dva kabely (červený a hnědý tuším)

Proměřil bych a ev.zkusil napojit rovnou na přímé napětí např.z akumulátoru.

Nějaké napětí  v nich být může, ale někde po cestě můžou být "nalomené" a neutáhnou proudovou zátěž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...