Přejít na obsah

Problém se zavíráním / otevíráním elektrického víka kufru


Erik_CZ

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, prosim jdu si pro radu. problem s el. otviranim. opravil jsem 2 draty na leve vzpere a jde otevrit a zavrit jen nekdy. dal jsem nove vzpery noname a udelal nastaveni a ten sam problem. i ve Skodovce z toho byli v pasti. Nekdy proste normalne a treba za hodinu uz jen nahoru a dolu nic ani tlacitkem ani klicem. dekuji moc predem za jakekoliv info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 4. 2. 2024 na 18:20, Patas4942 napsal:

Zdravím, prosim jdu si pro radu. problem s el. otviranim. opravil jsem 2 draty na leve vzpere a jde otevrit a zavrit jen nekdy. dal jsem nove vzpery noname a udelal nastaveni a ten sam problem. i ve Skodovce z toho byli v pasti. Nekdy proste normalne a treba za hodinu uz jen nahoru a dolu nic ani tlacitkem ani klicem. dekuji moc predem za jakekoliv info. 

VCDS Tisk AutoScanu-TMBLH7NP7H7009415.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem, 

 

mám podobný problém. Páté dveře se chovají naprosto nevyzpytatelně, někdy jen cvakne zámek a dveře se neotevřou, jindy se otvírají po 30 cm, někdy nereaguje vnitřní tlačítko. Všechny zde popisované závady jsem zkusil prověřit, vzpěry jsem prohlédl, kabílky jsou ok, sundal jsem obložení, hadička od ostřikovače je ok (vše je nové, před 8 měsíci se po nehodě dávaly nové páté dveře). Jediné, co mne ještě napadá je vadný zámek nebo vadná jednotka.

 

Vag píše pouze toto:

 

Addresa 6D: Zadní víko       Labely: SVO\5Q0-959-107.clb
Objednací číslo řídící jednoky: 5Q0 959 107 P    HW: 5Q0 959 107 J
           Systém a/nebo verze: HDSG-Modul    H13 0266
                      Kódování: 0D88
                   Číslo dílny: WSC 33361 790 00165
              ASAM Dataset: EV_DeckLidCONTIAU736 001016 (SK48)
                       ROD: EV_DeckLidCONTIAU736_AU73.rod
                      VCID: 4581E413C4A1EF67D5-8010
1 nalezena chyba:

0004 - bez základního nastavení 
          B2010 00 [009] - -
          Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 4
                    Frekvence závad: 1
                    Počítadlo resetů: 81
                    Kilometry: 206128 km
                    Datum: 2024.03.04
                    Čas: 21:15:25

                    Stav inicializace zadní kapoty: neinicializováno
 

Základní nastavení ale udělat nejde, když se do něho připojím, dveře nereagují nebo reagují, jak jsme popsal shora.

 

Můžete prosím poradit, na co se zaměřit (na jaké hodnoty), kde by se dala vyselektovat vadný díl? Předem díky.

 

Update:

 

Dnes jsme se v tom chvíli hrabal, vyměnil jsme zámek za nějakou Čínu ze škoda-dílů a provedl základní nastavení - výsledkem je, že páté dveře chodí nahoru a dolů v celém rozsahu, ale zámek je evidentně hodně nekvalitní, nepřitahuje dveře, a při otevření čímkoliv (madlem, tlačítkem na klíčku, tlačítkem uvnitř) je slyšet cvaknutí zámku, ale dveře se nezvednou. Je třeba mu lehoučce pomoci dveře přizvednout, pak už to dojede. Vag žádnou chybu nevidí. Zkusím ho vyměnit za originál a pak už snad bude ok.

 

Update 21.4.2024:

 

Dnes jsem vyměnil zámek neoriginál za originál (totožná montáž) a vše funguje ok. Takže buď to nefungovalo s neoriginálem nebo to byl vadný kus. 

Editováno: , autor: Martin Doležal
update
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

zdravim tak jsem vymenil baterku a chyby v diagnostice jsou pryc. Ale viko ne a ne fungovat. uz jsem vymenil vzpery, zamek, tlacitko uvnitr i venku. Prosel i draty vika. Tak uz zbyva jen snad ridici jednotka. je tu prosim nekdo kdo by mi poradil jak nastavit jednotku. Druhou ridici jednotku mam tu samou jednotku jen z jineho vozu WV.

 

diky moc za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...