Přejít na obsah

Tažné zařízení / parkovací asistent


Hellghast

Doporučené příspěvky

Dobrý Den

 

Potřeboval bych poradit.

 

Na vozidle škoda fabia 1.9.TDI jsem si nechával namontovat tažné zařízení.(Bohužel ne oreginální,je od firmy bosal).

Když nemám připojený vozík zařízení funguje v pořádku i s parkovacím asistentem.

Jakmile ale mám připojený vozík parkovací asistent při zařazení zpátečky začne pískat.

Prostě a jednoduše se neodpojí čidla nebo asistent když je připojený vozík.

Dá se s tímto problémem něco dělat?

Popřípadě poradit kdo a jak by byl schopný tento problém odstranit.

Jsem z Havířova takže nejlépe někdo z okolí.

 

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakódoval jsi si tažné? Respektive jinak, ukazují ti budíky, při směrovkách, že máš připojený vozík. Jsou to šipky s jedničkou uprostřed v levém budíku. Viz obrázek od Diamanta. Zkusil bych to doplnit, protože pak by měla elektronika poznat vozík, ale jisté to není, protože originál tažné má svoji řídící jednotku.

 

Skoda_Fabia17.jpg

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K vyřazení parkovacího asistenta by jsi potřeboval zásuvku s odpojením mlhového světla.V originále je vedení z odpojovacího spínače vedeno do řídící jednotky parkovacího asistenta.Po připojení vozíku tak řídící jednotka odpojí mlhovku a signál z parkovacích čidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakódoval jsi si tažné? Respektive jinak, ukazují ti budíky, při směrovkách, že máš připojený vozík. Jsou to šipky s jedničkou uprostřed v levém budíku. Viz obrázek od Diamanta. Zkusil bych to doplnit, protože pak by měla elektronika poznat vozík, ale jisté to není, protože originál tažné má svoji řídící jednotku.

 

 

 

To rozhodně nemá.. bavíme se o F1! origo je napojené na zadní skupinové svítilny.. ŘJ to pozná větším odběrem v palubní síti..

 

 

Když připojíš vozík, zhasnou ti zadní mlhovky? Jestli ano, stačí dopojit kabel.. jestli ne, je to zásuvka bez odpojování a to tě odkážu na svůj předchozí post o vypínači.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodně nemá.. bavíme se o F1! origo je napojené na zadní skupinové svítilny.. ŘJ to pozná větším odběrem v palubní síti..

 

 

Když připojíš vozík, zhasnou ti zadní mlhovky? Jestli ano, stačí dopojit kabel.. jestli ne, je to zásuvka bez odpojování a to tě odkážu na svůj předchozí post o vypínači.. 

 

Díki za rady.Bohužel mlhovka na autě nezhasne když vozík připojím.Ještě dotaz pokuď bych koupil oreginál elektroinstalaci od škody fungovalo by to pak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj

 

Potřeboval bych poradit ohledně výběru elektroinstalace k tažnému zařízení pro vůz Škoda Fabia I ve výbavě Elegance, rok 2005 Facelift, motor 1.4 16V 74kW Hatchback.

Auto je vybaveno parkovacími senzory a hlášením prasklých žárovek. Potřeboval bych poradit jakou elektroinstalaci vybrat, aby mi na palubovce třeba nehlásil prasklé žárovky a hlavně, aby se při couvání deaktivovali parkovací senzory a nepípaly.
Vyřeší toto elektroinstalace s automatickým odpojením zadních mlhových světel? (tato: http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/vnejsi-vybava/elektricka-instalace-tazneho-zarizeni-fabia-ii-eea400001el2x--11/0/1/24/43/1001# )

 

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

             Žádná zásuvka s odpjováním couvaček není.Ta zobrazená odpojí mlhovku na autě při zapojení vozíku.Odpojení couvaček umí

             specielní el.instalace,které vyžadují auta s datovou sběrnicí,Fabie od 6 měs.2010.Šlo by to i na F2005,cena s montáží ja cca 3000,-

             a výše/dle výrobce/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

             Žádná zásuvka s odpjováním couvaček není.Ta zobrazená odpojí mlhovku na autě při zapojení vozíku.Odpojení couvaček umí

             specielní el.instalace,které vyžadují auta s datovou sběrnicí,Fabie od 6 měs.2010.Šlo by to i na F2005,cena s montáží ja cca 3000,-

             a výše/dle výrobce/.

Jak píše Royce. 

 

Bohužel nemáš pravdu.

 

Zkusím nafotit origo zásuvku s tím spínačem svorkovnicí a mechanizmem. Pak to sem loupnu.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi. Nejsem si jistej, že bych to byl schopen správně nastavit (zapojit).

 

Ale chci se ještě zeptat kdybych koupil klasickou elektroinstalaci třebas tuhle: http://www.tazne-zarizeni-vamot.cz/elektroinstalace/skoda/elektroinstalace-skoda-fabia-i/

nebude mi to dělat nějakej bordel s tou signalizací prasklejch žárovek nebo řídící jednotkou?. Půjde to nebo ne? Ikdyž bych samozřejmě musel přežít při couvání to pípání....

Editováno: , autor: warriag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

s tou signalizací nevim,protože tu nemám,ale park asistenta jsem vyřadil vypínačem,který rozepnu při připojení vozíku.A mám taky obyč elektoinst.

Přerušil jsem kablik co dává signál od couvaček do řídící jednotky park.asist.(je na levém zadním podběhu zevnitř,musí se vyndat levý zadní tapec.)

našel jsem si el.schema a podle toho našel barvu kablíku,už neví jaká to byla barva.A neposlouchám ten kravál,je to dost otravný :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...