Přejít na obsah

Zapsání kol z Rapida do TP Fabie


kysa

Doporučené příspěvky

Zdravím,

nevíte někdo, zda by mi na úřadě bez problémů zapsali do techničáku originál alu kola R 17 z Rapida na vůz Škoda Fabia II? V techničáku bohužel mám zapsaný od výrobce největší rozměr R16. Byl by nějaký při zapsání do techničáku nebo bezproblémů by to zapsali? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já myslím že pokud to výrobce nenapsal tak ani uředník to nezapíše, protože to nemá čím podložit.  V tp by měli být vždy vypsány veškeré rozměry na danné vozidlo a proto tam nejsou vypsány bo to škodovka nepovoluje! Ze svojí zkušenosti vím že třeba v německu když se koupí kola na auto tak prodejce kol dá typovy list kol a rozměr pneumatik které se mohou na dané auto dát a pak na stk zajít zkontrolovat tam vydají potvrzení že to je typově schválené  a na základě  toho to v německu na uřadě zapíší do tp. ale jsme v česku takže nevím zda tady to tak funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no já myslím že pokud to výrobce nenapsal tak ani uředník to nezapíše, protože to nemá čím podložit.  V tp by měli být vždy vypsány veškeré rozměry na danné vozidlo a proto tam nejsou vypsány bo to škodovka nepovoluje! Ze svojí zkušenosti vím že třeba v německu když se koupí kola na auto tak prodejce kol dá typovy list kol a rozměr pneumatik které se mohou na dané auto dát a pak na stk zajít zkontrolovat tam vydají potvrzení že to je typově schválené  a na základě  toho to v německu na uřadě zapíší do tp. ale jsme v česku takže nevím zda tady to tak funguje.

Zdarec,

tak takhle přesně fungují i naše postupy.

Koupit kola včetně typového listu, nasadit a dojet na STK, předložit typový list, nechat zkontrolovat, dostat potvrzení a s ním dojít na úřad, který jen zapíše změnu v TP.

Jednoduché....

:kol-48:

 

Problém nastává, když si člověk sežene kola jetá (nebo třeba i nová, ale ne z oficiální distribuce) a jsou bez typového listu.

To je pak problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No. Tak nějak. Raději tomu kdo jí chce pošlu mailem. Řešil sem s pánem že bych chtěl na auto 16ctky ale plechový.

 

Všechny rozměry tam seděly, až na zális ET. Já mam v TP ET43 ale ty plecháče maj ET42. A i ten jedem pidimilimetr o kterej by to kolo čumělo ven z auta by byl prej špatně.

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně je to na hlavu postavené??? Mám FII MC a mám 17" origo Trinity černé. FII RS je má taky.

Tak proč si sakra nemůžu nandat na auto 17" když jsem ho koupil s 15"kama? Proč to do techničáku u všech FII nenapíšou že tam můžou být max 17" když to stejně na akční modely dávají?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec Jay Kay,

co se originálních kol a Škody auto týče, řekl bych, že za vším hledej peníze ....

:kol-32:

 

Pokud se nemýlím, tak RS má originál z výroby sportovní podvozek (tlumiče a pružiny).

To něco málo stojí korun ....

A pak tam klidně dají 17" ... a to taky něco málo stojí korun .....

A pak to klidně zapíší do TP

 

Kdežto, Ty by jsi chtěl pouze ta kola a ne už podvozek.

A to se moc Škodě nelíbí, protože z toho nemá ani korunu...

Tak Ti raději řeknou, že to dodatečně nejde, a že ani typový list nedají....

A věř že ho mají ....

:kol-26:

Tak příště budeš muset koupit auto, které už má v TP kola 17" zapsané...

 

Nejlepší TIP je sehnat jiné 17" kola s typovým listem, nechat legálně zapsat (v TP není zapsán výrobce pouze rozměr)..

No a pak je prodat a dát si tam origo 17"....

 

Divný, viď???

kol107

 

No a nebo sehnat známého z STK a ....

Však si poradíme, jsme Češi..

:prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pozor! Já už jsem auto s Trinity koupil...byla to předváděčka a kola už byly na autě,takže já je zapsané mám,ale jde mi o to,že s tím dělají takové ciráty...?? Já je mám,ale když bych je chtěl na tatíkovu FII tak je tam nebudu moct dát!!!! To je ten bordel.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak  jak kolega boural , ne jeho vinou  tak prvni co fotil pojištovák byli gumy !!  Jak se ho ptal proč  tak dostal odpověď pokud by tam nebyli ty co tam patří nedostane ani kačku  a ještě by se mohlo stát že by platil škodu...... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu, tak FII RS a FII ve verzi Monte Carlo mají obě snížený podvozek, o tom z jakých komponent je jedno, ale proto mají obě možnost 17ti palcových kol na auto.

 

Osobně mám v TP zapsán 2x 17cky kola a pokaždé jiné ET, není to nic těžkého, sehnat od někoho typový list a TUV prohlášení, změnit pár udajů, na jedné verzi je i razítko, vytisknout na kvalitní tiskárně, hodit podpis a tradá na STK, tam zkouknou, dají razítko a na úřad, tam na základě papíru z STK napišou všechno.

 

Většinou si na úřadě udělají kopii toho typového listu, což je na nic, ale co, ať si ho nechají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale co v případě když budu mít na autě nějakej problém a budu muset co nejdřív do servisu-záruční opravu? Nebo si auto v rámci záruky mobility odvezou. Hlavně třeba kvůli problému s řízením, čepama, servem, tlumičema, abs?

 

Tak oni tak blbý nejsou aby mávli rukou nad nějakým vyhandlovaným dokladu o atestu kol, který na autě správně podle výrobce nemaj co dělat.

 

Jak říkám, zjistí jeden jedinej milimetr rozdílu v ET a pošlou mě s reklamací do......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale co v případě když budu mít na autě nějakej problém a budu muset co nejdřív do servisu-záruční opravu? Nebo si auto v rámci záruky mobility odvezou. Hlavně třeba kvůli problému s řízením, čepama, servem, tlumičema, abs?

 

Tak oni tak blbý nejsou aby mávli rukou nad nějakým vyhandlovaným dokladu o atestu kol, který na autě správně podle výrobce nemaj co dělat.

 

Jak říkám, zjistí jeden jedinej milimetr rozdílu v ET a pošlou mě s reklamací do......

 

Ak tam nebudeš mať nejaké extrémne disky, nikto nebude riešiť pri reklamácii kolesá. V najhoršom prípade stále môžeš prísť napr. na zimných plecháčoch, ale ešte som nepočul, že by servis odmietol reklamáciu kvôli neoriginálnym diskom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...