Přejít na obsah

Zapsání kol z Rapida do TP Fabie


kysa

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

typový list jsem si sehnal, došel na úřad a bylo mi řečeno, že mi kola nezapíší, že nemají od výrobce potvrzeno, že kola jsou povolená pro můj model, ale dozvěděl jsem se, že můžu vozit typový list a policie nebo pojištovák nemůže říct nic, že mám typový list, pro tohle auto a mám tam pneumatiky, které tam jsou uvedené. Jak by jste kdo s touto informací naložil? já bych pro jistotu radši měl v TP zapsáno rozměr kola a rozměry pneu. Razítko z STK nemám ( kamarád sehnal takový ten univerzální TP, kde umazal kolonku vyjádření technika STK), kdyby mi to změnil a razítko z STK bych dostal, tak by mi to na úřadě už prošlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ano, postup je lehký, vezmeš papír, s tím jdeš na STK, tam to technik zkontoluje a dostaneš razítko typu K jestli se nepletu, a pak jdeš na úřad a na základě typového listu a potvrzení na STK ti to napíše. 

Já měl typový list, kde je název kol, rozměr kol, rozměr pneu a typ auta, tam bylo v kolonce odkaz na TUV, ten jsem měl a tam byl seznam všech možných aut. a nebylo co řešit, na STK jsem platil 200,- a na úřadě kolek 50,- 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen pro upřesnění zde uvedeného, povinné zimní pneu nejsou obecně, ale jen v případě souvislé vrstvy sněhu ledu a bla bla... nebo pokud lze předpokládat, že něco takového nastane.

 

Koho to zajímá přesně, tak § 40a odst. 1 písm. a) a b ) zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, viz zde:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#cast1

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já mám poněkud jiný dotaz, mám teď na autě kola 185/55 R15 ..... které jsou zapsány i v TP (jen tak ze zajímavosti mám v TP uvedenou i možnost 205/40 R17), ale zpět k dotazu... můžu na auto hodit pneu 195/65 R15 nebo ne? Jde mi o to že jestli chci hodit nějakou pneu musí být uvedená jedině v TP, nebo je tam nějaký rozmezí který je povolený (v TP mám 185/55 R15 tak můžu vozit 175/65 R15 až 195/45 R15,nebo můžu nazout jen takové pneu jenž je uvedeno v TP)

 

Díky za radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A jak to teda dělaj všichni ty prodejci alu kol? V jejich konfigurátoru si zadam přesně značku auta, model i motorizaci.

 

A vono mi to suverénně nabídne kola s ETéčkem klidně o několik mm nižším? Nebo i 17cti palcový kola. To voni ti jako s klidným svědomím prodaj to co na autě němá vůbec co dělat?

 

Jmenovitě ten AZpneu na kterej je tu na foru nahoře taky reklama.

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejcům je jedno co si ty dáš na svoje auto.. Oni ti prodají pouze to co tam bude pasovat - půjde přišroubovat (proto se vybírá model auta a rok), ale  jestli ty kola máš nebo nemáš zapsané jim je jedno.. O tom, jestli ti kolo bude z auta čouhat nebo ne je jen a jen tvoje riziko..   Je to stejné jako prodej spousty tuningových dílů, které nemají homologaci, případně led žárovky, které v normálních světlech také nemají co dělat, ale prodávají se..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

typový list jsem si sehnal, došel na úřad a bylo mi řečeno, že mi kola nezapíší, že nemají od výrobce potvrzeno, že kola jsou povolená pro můj model, ale dozvěděl jsem se, že můžu vozit typový list a policie nebo pojištovák nemůže říct nic, že mám typový list, pro tohle auto a mám tam pneumatiky, které tam jsou uvedené. Jak by jste kdo s touto informací naložil? já bych pro jistotu radši měl v TP zapsáno rozměr kola a rozměry pneu. Razítko z STK nemám ( kamarád sehnal takový ten univerzální TP, kde umazal kolonku vyjádření technika STK), kdyby mi to změnil a razítko z STK bych dostal, tak by mi to na úřadě už prošlo?

Myslím, že pokud máš k ráfkům typový list potvrzený prodejce a STK a TUV a nenecháš je zapsat do techničáku,nemělo by se ti nic stát v souvislosti v souvislosti s plněním pojištovny.Nemuselo by to ale být jednoduché.Mohl by jsi ale zřejmě dostat nějakou sankci pro porušení správního řádu.Změny v TP jsi povinen hlásit tuším d 8 dnů?

To za předpokladu,že by jsi měl platný typový list.S falešným bez potvrzení na STK bych se o nic nesnažil.Univerzální typový list neexistuje,každý dovozce má svůj a na každém je kontrola na STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty to prostě zjevně nechápeš,ať už mají dodatečně zapisovaná homologovaná kola jakýkoliv vliv,je to skutečnost která vyhovuje podmínkám montáže,někdo to zkontroloval,posoudil a vystavil posudek.

Je jedno,zda se ráfky liší pouze jedním mm,je to rozměr,který nikdo neschválil na daný typ vozidla.

Pro někoho je málo i 20 mm,kdy už by to nebylo málo?

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi nezbejvá než prostě u toho ET42 tu dvojku nechat tigem zavařit, opatrně zahladit svár a pak místo čísla 2 vyrazit číslo 3.

 

Mam na autě schválenej rozměr podle TP? Mám.

 

Je to na něm vyražený? Je.

 

A pochybuju, že nějakej pojištovák pozná jeden milimetr za pomoci posuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...