Přejít na obsah

Ako profesionali montuju autohudbu


Doporučené příspěvky

Pred pár mesiacmi som zmenil originál škoda hudbu za niečo trochu lepšie. Zveril som to profesionálom, o ktorých som vedel, že sa tým živia.

Dopredu mi dali reprá Sinus life, spolu s výhybkami, cena 8000 Sk, zlava na 5000 Sk z dôvodu, že ich mali na sklade.

Dozadu mi urobili nové plato s 2x stredobasovými reproduktormi a výškačmi. Cena 8000 Sk.

Zosilňovač som si doniesol vlastný Magnat 2x200 W, ktorý mi daroval kámoš.

Za robotu si pýtali 5000 Sk.

Keď mi to predvádzali, hralo to(aj to stále hrá) fakt super - za tie peniaze to bolo cca 4x lepšie ako pôvodné škodovácke 4 repra. Problém bol v tom, že pri naštartovaní motora som počul zvuky, ako keby som chodil na tryskáči. Musel som dať hudbu dosť nahlas, aby som nepočul tie zvuky motora, čo sa mi ozývali do éteru. Bol som to reklamovať, asi 3 hodiny niečo skúšali a potom mi oznámili, že s tým nedokážu nič robiť ale ponúkli mi "kvalitný" zosik za 12000 Sk, že ten by mal byť oproti tomu mojemu šmejdu skvelý. Ja som odmietol a urobil som dobre.

Od nejakého času mi začalo v mojej fabii vŕzgať pri pravých zadných dverách a dlho mi trvalo, pokiaľ som prišiel na to, že to to robí buď stĺpik B alebo prah.

Dnes som sa odhodlal a celú spolujazdcovu stranu aj zadné dvere som odplastoval, kde som zistil dosť zaujímavé veci a to: ako pracujú profesionáli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračovanie:

V prahovej plastovej lište by mali byť také kovové cuplíky, ale polovica chýbala a rovnako to bolo aj na stĺipku B a ďalších plastoch.

Ďalej som zistil, že všetky káble: napájací kábel, signálne káble z rádia(vstup) ako aj výstup zo zosika sú pod prahom zaizolované dokopy. V elektrotechnike sa vyznám aspoň toľko, aby som usúdil, že by to takto nemalo byť, tak som rozdelil tento zväzok na napájací kábel, ktorý zostal hore tesne pod prahom a ostatné káble, tie som vsunul dole, čo najďalej sa dalo.......a zázrak :o

Rádio hrá skvele, bez rušenia, len vŕzganie sa mi nepodarilo odstrániť, lebo musím niekde zohnať tie kovové cuplíky.

Inak ďakujem tomuto fóru, lebo tu sa mi podarilo zohnať cd s manuálom ako "operovať" fábiu bez ujmy a to mi vyriešilo problémy. No a dúfam, že ešte nejaké vyrieši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou kol114 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja skúsenosť s profíkmi je taká ,že som sa ich opýtal za koľko vytlmia predné dvere a dajú tam krúžky.Povedali 4000,-sk. Keď som si kúpil repro,ktoré bolo aj na ich odporúčanie(bolo tam treba spraviť úpravy,ktorých som sa bál),povedali že majú hodne práce a zákazníkov ktorý si kupovali od nich a takto to trvalo niekoľko týždňov. Tak som sa nas...l a spravil to sám.

K tym chýbajúcim štuplíkom po ,,profíkoch",je to normál,keď nerobí svoje auto tak ho to netrápi.Držať to drží a že to niečo viac vrzga to je jnormálne.Tiež mam skúsenosť

Čo si neurobím na aute sám tomu neverím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou kol114 .

Som to pozeral, vzadu je SL240 za 2601 Kč, vpredu neviem, (krabicu som vyhodil), ale môžu byť drahšie, lebo hrajú dosť dobre aj po odpojení zadných. A majú neodýmový magnet, tipujem tak max 3000 Kč.

Každopádne by som tie peniaze rád zaplatil, lebo som predpokladal, že to urobia lepšie ako ja a ja na to nemám čas. Keby som však tušil, ako to urobia, určite by som to zmákol sám: ušetril možno polovičku nákladov a hlavne to urobil dobre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu!

No to asi tezko ;)

No tak nejlepších né,ale šmejd v žádným případě! :unsure:

By som povedal, že Magnat je dobrý v pomere cena/kvalita.

Ten môj zosík má 4 roky a hrá lepšie, ako najnovšia hudba kolegu, ktorú pokúpil niekde v Poľsku...

Ale aj tak, pre mňa je dôležité najmä to, že to hrá lepšie, ako iba rádio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zapýtali si od teba riadne prachy teda :o

By som im akurát tak ukázal fuck

Stretávam ich denne a :fakac: Dúfam, že nečakajú, že si ešte dôjdem kúpiť ten ich superlacný a superkvalitný akciový šmejdácky megabrak(myslím ten ich zosík).

Čo si človek neurobí sám :prc: ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou  kol114 .

Som to pozeral, vzadu je SL240 za 2601 Kč, vpredu neviem, (krabicu som vyhodil), ale môžu byť drahšie, lebo hrajú dosť dobre aj po odpojení zadných. A majú neodýmový magnet, tipujem tak max 3000 Kč.

Každopádne by som tie peniaze rád zaplatil, lebo som predpokladal, že to urobia lepšie ako ja a ja na to nemám čas. Keby som však tušil, ako to urobia, určite by som to zmákol sám: ušetril možno polovičku nákladov a hlavne to urobil dobre...

To by musely bejt jedině tyhle Mám dojem,že od SinusLive to jsou nejdražší 16cm repra.I přesto je cena poloviční (trefil ses,já bych se teda na ty r. do dveří podival!)!Ach jo!Bejt tebou,udělám jim na Slovensku nějakou negativní reklamu :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou  kol114 .

Som to pozeral, vzadu je SL240 za 2601 Kč, vpredu neviem, (krabicu som vyhodil), ale môžu byť drahšie, lebo hrajú dosť dobre aj po odpojení zadných. A majú neodýmový magnet, tipujem tak max 3000 Kč.

Každopádne by som tie peniaze rád zaplatil, lebo som predpokladal, že to urobia lepšie ako ja a ja na to nemám čas. Keby som však tušil, ako to urobia, určite by som to zmákol sám: ušetril možno polovičku nákladov a hlavne to urobil dobre...

To by musely bejt jedině tyhle Mám dojem,že od SinusLive to jsou nejdražší 16cm repra.I přesto je cena poloviční (trefil ses,já bych se teda na ty r. do dveří podival!)!Ach jo!Bejt tebou,udělám jim na Slovensku nějakou negativní reklamu :disgust:

Takže sečteno a podtrženo:Sinus Live SL 16 + NEO 25s za 3059,SL240 za 2601 +plato za cca 1000Kč =6660Kč.Pokud by to dělala firma UROB SI SÁM aneb. MADE IN HOME,tak si převeď Kč na Sk a vezmi si mokrej ručník :o:feve::disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou  kol114 .

Som to pozeral, vzadu je SL240 za 2601 Kč, vpredu neviem, (krabicu som vyhodil), ale môžu byť drahšie, lebo hrajú dosť dobre aj po odpojení zadných. A majú neodýmový magnet, tipujem tak max 3000 Kč.

Každopádne by som tie peniaze rád zaplatil, lebo som predpokladal, že to urobia lepšie ako ja a ja na to nemám čas. Keby som však tušil, ako to urobia, určite by som to zmákol sám: ušetril možno polovičku nákladov a hlavne to urobil dobre...

To by musely bejt jedině tyhle Mám dojem,že od SinusLive to jsou nejdražší 16cm repra.I přesto je cena poloviční (trefil ses,já bych se teda na ty r. do dveří podival!)!Ach jo!Bejt tebou,udělám jim na Slovensku nějakou negativní reklamu :disgust:

Pred pár dňami som mal dole aj tapacír dverí, lebo som to chcel skontrolovať, ale repra ma nezaujímali. Dvere spravili vcelku dobre(sú tam asfaltové pláty a dvere sú polepené penou). Avšak zase tam chýbajú umelé podložky :blbec: Sa čudujem, že tie dvere nevŕzgajú.

Neviem čo s tými plieškami a podložkami robia...asi si s nimi otvorili obchod. Zoženiem tieto diely v škodovke?

Editováno: , autor: megac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda klobouk dolu za takový profesionály :076 .A cože ti to dali dopředu za repro?SinusLive?Tak se schválně koukni sem ,do sekce shop.To,co ti tam dali je asi toto: SL 160 - 16 cm komponentní reproduktoryrepro .A cena? 1701Kč včetně dph,balného i poštovného!!!Po převodu na Sk to nebude o moc víc,takže tě asi i pěkně natáhli :ph34r: ,lumpové :076 .A ještě označit Magnat za šmejd?To je jedna z nejlepších značek na trhu! :doh .Hajzli to sou  kol114 .

Som to pozeral, vzadu je SL240 za 2601 Kč, vpredu neviem, (krabicu som vyhodil), ale môžu byť drahšie, lebo hrajú dosť dobre aj po odpojení zadných. A majú neodýmový magnet, tipujem tak max 3000 Kč.

Každopádne by som tie peniaze rád zaplatil, lebo som predpokladal, že to urobia lepšie ako ja a ja na to nemám čas. Keby som však tušil, ako to urobia, určite by som to zmákol sám: ušetril možno polovičku nákladov a hlavne to urobil dobre...

To by musely bejt jedině tyhle Mám dojem,že od SinusLive to jsou nejdražší 16cm repra.I přesto je cena poloviční (trefil ses,já bych se teda na ty r. do dveří podival!)!Ach jo!Bejt tebou,udělám jim na Slovensku nějakou negativní reklamu :disgust:

Takže sečteno a podtrženo:Sinus Live SL 16 + NEO 25s za 3059,SL240 za 2601 +plato za cca 1000Kč =6660Kč.Pokud by to dělala firma UROB SI SÁM aneb. MADE IN HOME,tak si převeď Kč na Sk a vezmi si mokrej ručník :o:feve::disgust:

Ešte treba prirátať aj tie pláty+penová výplň dverí a káble. Pochybujem však, že cena tohoto prevýši 1000 Kč. Celkovo, ako tak počítam, ma to mohlo vyjsť bez mojej roboty 9.000-10.000 Sk. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:feve::disgust:

Ešte treba prirátať aj tie pláty+penová výplň dverí a káble. Pochybujem však, že cena tohoto prevýši 1000 Kč. Celkovo, ako tak počítam, ma to mohlo vyjsť bez mojej roboty 9.000-10.000 Sk. :blbec:

No jasně,nějakej materiál tam bejt musel :doh ,ale i tak je to moc :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:feve::disgust:

Ešte treba prirátať aj tie pláty+penová výplň dverí a káble. Pochybujem však, že cena tohoto prevýši 1000 Kč. Celkovo, ako tak počítam, ma to mohlo vyjsť bez mojej roboty 9.000-10.000 Sk. :blbec:

No jasně,nějakej materiál tam bejt musel :doh ,ale i tak je to moc :ph34r:

Súhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...