Přejít na obsah

vynechávanie zapalovani valca


Drobec4

Doporučené příspěvky

Ahojte Borci,

 

Mám problém. Bol som s autom v servise a okrem iného stratilo auto výkon (podľa mňa išlo na 3 valce) + zvýšila sa spotreba. Zrazu to prestalo a auto išlo normálne. Trval som na tom, nech mi to diagnostikujú. Dali mi protokol o diagnostike a prijímaci technik mi povedal, že to sa môže stať, ale auto je v poriadku.

Opäť to začalo robiť, auto ide na 3 valce. Na protokole o diagnostike bolo uvedené:

 

004.01 - Výpis pameti závad

 

1 Zjisteňa závada

 

16688   P0304    035

válec 4

zjisteno vynechávání zapalováni 

sporadická

 

Čo mám pozrieť Sviečku, kábel čo vedie ku sviečke?

Ako to mám otestovať, je to náročné ?

ďakujem za hocijakú info.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priste nezapomen napsat o jaky benzinovy motor se jedna

 

pokud mas samostatnou zapalovaci civku pro kazdy valec, tak zacni tim, ze prohodis zapalovaci civku 4.valce a uvidis, jestli se sporadicke vynechavani posunulo na jiny valec (pak je na 4. valci svicka OK, vstrikovac OK, el. vedeni od RJ do zapalovaci civky OK) a problem bude bud s koncovym vykonovym stupnem nebo vinutim v zapalovaci civce ( KVS je vetsinou soucasti modulu zapalovaci civky)

 

pokud mas 1.6MPI tak tady je zapalovani dvoujiskrove (2civky na 4 valce,1-4 a 2-3 pali spolecne), kdyby jsi mel preruseny zapalovaci kabel, nehorela by jiskra ani na 1. valci, takze ti jiskra preskakuje bud mimo spalovaci prostor na prorazenem zapalovacim kabelu nebo mimo elektrody svicky ve valci, stejne tak muze pridirat vstrikovac nebo muze byt problem s kompresi ve valci a zapalovani je v to nevine. Prohodit zapalovaci kabel mezi 1. a 4. valcem asi nepujde, nejsou stejne dlouhe. Od nekoho si delsi kabel vypujcit, pokud se nezapal presune na 1.valec tak je to kabelem, jinak zacit kontrolou svicky na 4.valci (kdyz uz bude svicka venku, tak si rovnou promerit kompresni tlak),pak uz zbyva kontrola vstriku na 4.valci.

Editováno: , autor: chase
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Prepáč , mám O1 Tour 1.6 MPI r.v.2010

Ďakujem za radu Borci, 04/2014 som vymenil všetky zapalovacie cievky a išlo to.

Dal som tam TESLA zapalovacie cievky, avšak minulý týždeň to opäť začalo ťahať na 3 valce a opäť bola chyba na 4 valci a keď som z toho zhodil ten plechový kryt, tak to ide ďalej... nechápem prečo stále ta istá vec... TESLA dodávala pre škodu tie cievky, to bol originálny dielec, či nie ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak kábel ani cievka to nebola...Mám O1, 1.6 MPI Tour r.v.2010. Najazdených cca 86 000km. pred cca 4 000 km mi zrazu počas jazdy začalo ísť auto na 3 valce. Dal som to do servisu škoda - diagnostika, zlý zapalovací kábel. Vymenil som komplet všetky zapalovacie káble. Všetko bolo oka, tak som sa tešil, že som to vyriešil a je pokoj. Po cca 2 000km opäť auto z ničoho nič išlo na 3 valce. Ako som sa dočítal tu na fóre, mohlo to byť zapaľovacou cievkou. Vymenil som zapaľovaciu cievku, urobil cca 1 000km a auto opäť ide na 3 valce. Dal som to opäť na diagnotiku a povedali mi, že treba vymeniť guferá ventilov+pretesniť hlavu a podobne. Ide o to, že sviečku na 4 valci zahádže olejom. Teraz som ju vyšroboval očistil a vložil naspäť a auto ide ako hodinky... Kde je chyba ? Je to dosť peňazí. Je to zaručené, že to bude v tom? alebo aj potom budem musieť niečo meniť ? Dá sa nejak premerať tá cievka, či je oka ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Mam podobny problem s octaviou I 1.6 75kw kod motora BFQ. Rano pri starte ide ako keby na 3 valce a bez pridania plynu ihned zhasne. Ked sa troska zohreje tak uz potom ide ale prve km su katastrofalne nevie sa dostat z nizkych otacok a dusi sa. 
Ma najazdenych 282 000 km. Auto zerie olej a treba dolievat asi kazdych cca 1000km. 
Cital som vela o tejto problematike ale nikde sa nespominaju chyby ktore sa mi tam dnes po jazde objavili a to: 
16685 - Cylinder 1 
P0301 - 35-10 - Misfire Detected - Intermittent 
16686 - Cylinder 2 
P0302 - 35-10 - Misfire Detected - Intermittent 
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected 
P0300 - 35-10 - - Intermittent 

Readiness: 0000 0000 

V poslednej dobe sa vymenili sviecky, lambdy obe, kable ku svieckam. 
Pri vymene sviecok bola sviecka na 4. valci dost zahadzana od oleja a prepalena. Ale mohlo to byt aj tym ze bola inej znacky a pravdepodobne nebola menena s ostatnymi. 
No problem pretrvava stale. Po zohriati a vymazani chyb sa chyby v dany den uz neobjavia ale pri najblizsom rannom starte to je spat. 
Nie som mechanik a do motorov sa velmi nerozumiem. 
Vedel by mi prosim niekto poradit co s tym dalej? Alebo nestretol sa niekto uz s touto chybou? 
Dakujem a prajem prijemny den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus,
Medzi časom som meral tlaky vo valcoch. Na prvom valci namerali tlak 150 PSI (cca 10,3 Bar) na 4 valci namerali 125 PSI (cca 8,6 Bar). Sviečku zo spodnej strany zahádže po cca 800 km. Olej žere asi tak rovnako, ako aj predtým... posielam video s endoskopu:
https://www.youtube.com/watch?v=znM1nrSBuRc
 https://www.youtube.com/watch?v=mJhi4zIl7sU
 https://www.youtube.com/watch?v=f5MW3q7xnSo
 https://www.youtube.com/watch?v=iBZALWPQqrI

Je tam vidieť ryhu a podozrenie je na poškodený valec (guferá ventilov to vraj nie sú), preto netesnosť a preto zahádže sviečku, bolo mi povedané, že je to opraviteľné za veľa € a nemá to význam. radšej predať auto.
Chcem vedieť aj tvoj názor, čo si o tom myslíš. Keď to tlakovali vzduchom cez 4 sviečku, tak vzduch unikal cez vývod na tyčinku od oleja - to vraj nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Chyba stále neprestala, vymenené sviečky, káble , zapalovacia cievka a nikto mi nevie povedať čo tomu je. auto ide na 3 válce - 4 válec nejde (po vyčistený a založení sviečky ide auto, cca 600km ok a potom to opäť začne). Keď som bol v Škode - autorizovanom servise - tak mi dali odporúčanie na prekrúžkovanie motora za 1 500eur. Nevie, niekto poradiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a čo chceš počuť ? ak vstrekovač vstrekuje a nová sviečka páli tak treba zmerať tlaky - ak to nemá tlaky tak to nepôjde , prípadne posúdiť stav sviečok , ak je sviečka po pár km čierna od oleja a nepáli tak je to vybehané , otázka je ako veľmi a či to prekrúžkovanie zachráni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika no, otec měl to samý na 1,6 75kW na jednom válci komprese v háji (má to od nového a tohle po 170 000km), zasraná svíčka a auto jelo na 3, ale po rozebrání se zjistilo bohužel že je opotřebována "díra" pro píst nad přípustnou mez, muselo proběhnout vybroušení na opravárenský rozměr. Defacto jsou 3 stavy, buď ten válec kterej nejde má mokrou svíčku (tzn benzín tam jde ale jiskra ne) nebo suchá svíčka ale nevypálená (nejde benzín) nebo zasraná svíčka (komprese v háji) jiný důvod proč vubec nejde jeden válec není. Ono samotnej problém v tom že je komrese menší o 2,5Baru není (až teda na to že výkon toho danýho válce není 100%), problém je to, že se vždicky zasere díky tomu svíčka a přestane přeskakovat jiskra mezi elektrodama. Proto to taky po očištění ujede jak píšeš 600km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...