Přejít na obsah

natočenie kilometrov ;)


béďo

Doporučené příspěvky

ahojte

potreboval by som natočiť viac km, asi o nejakých 2000

chlapíci čo robia opačný postup chcú za to 30 až 50 euro

ja to potrebujem aby sedeli kilometre v aute s tým čo vykazujeme na vyúčtovanie služobného auta

údajne musí byť spotreba taka ako je v techničaku všetko ostatne je nadspotreba :(

trošku choré, ale čo už

dá sa to urobiť nejako mechanicky?

keď budem točiť kolesom tak asi to urobim ale to by som sa dotočil k smrti :)

je niečo jednoduchšie?

teda neviem či niekto riešil takýto zvrátený postup :))

 

jednoduchší spôsob je parkrát natakovať za svoje a jazdiť súkromne ale keď ja súkromne potrebujem kombi aby som sa popratal s decakmi a všetkým čo potrebujeme :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To o čo sa chceš pokúsiť je trestný čin pokiaľ sa nemýlim a také veci sa tu neriešia. No tak ako sa to dá pretočiť dozadu tak takisto to ide aj dopredu :) Lenže všetko niečo stojí. Riešenie je aj prelitrovanie. Samozrejme aj to niečo stoji. Inak ostáva už len si to zahrnúť do pripočitateľnych položiek k daňovému základu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo je prelitrovanie?

 

Čo sa týka stáčania tacháčov, to trestný čin nie je. Je to tvoje auto, môžeš mať na tacháči čo len chceš. Trestným činom je až podvod, ktorý spáchaš vďaka tomu, že niekoho uvedieš do omylu na základe upraveného tachometra a následne sa na tom obohatíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za info, nevedel som že existuje niečo takéto. Doteraz som počul iba o tom, že ak máš v aute GPS sledovacie zaraidenie ktoré sleduje a zapisuje aj prietok paliva, tak si môžeš nechať preplatiť všetky náklady na palivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na vysvetlenie

snazim sa trosku helfnut kamosovi

ma sluzobne auto ktore poziciava kadekomu vo firme

a ked vykazuje nejaky vykaz tak tam mu nesmie vyjst nejaka nadspotreba lebo by musel doplatit so svojho

a to je chore

lebo auto ma napisanu kombinovanu spotrebu 6,5 litra, no ked ide v aute 4 ludia a idu po dialnici tak taku spotrebu nikdy nebudu mat

nehovorim o jazde v zime, jazda vmeste a pod.

riesia to tak ze zapisuju ako keby presli toho viac aby bola spotreba oka

a teraz bud ide na nom jazdit sukromne tych 2000 km za svoje peniaze alebo nejake ine riesenie

ja velmi tomu nerozumiem lebo doteraz ked som siel sluzobnym autom nik spotrebu neriesil, toto je prvy pripad a velmi sa mi tomu ani nechce verit ale vraj je to naozaj tak

a co sa tyka stocenia km, tak stocenie je urcite problem, no natocenie by logicky nemusel taky problem byt lebo ked auto ide na volnobeh, alebo aj pri cuvani tak sa vzdy napocitavaju km, tak ze ci nestaci dat dole nejake cidlo a nieco .... ale to je len moj laicky pohlad na vec :)

ked sa neda tak sa neda, pojde za svoje prachy a dobehne kiometre aby mu to sedelo, no tam ma problem ze tazko sa poprace do maleho kufru lebo prenasa bicykliky a podobne veci pre deti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este snad na upresnenie nik nechce nikoho oklamat, nik nekradne benzin ani nic podobne, kazdy logicky zmyslajuci clovek vie ze spotreba z technicaku sa da dosiahnut len za dost specifickych podmienok

ten clanok co poslal PyroSVK je zaujimavy, nevedel som o tom ze to naozaj exituje, ale ie ceny su katastrofalne

pri 100.000 km uteka nejakych 2000 km

cena bezninu na 2000 km je mozno 200 euro

ach jo :(

ale dik za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No okrem toho pretočenia sa to obísť nedá, ale tak zase až taký účtovník niesom aby som to vedel povedať na 100% . Inak to platiť zo svojho si myslel tak že tých 200 € si nebude môcť zarátať do odpočitateľných položiek k daňovému základu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vidím jediný spôsob a to že zdvihneš predné kolesá a pri nejakej ale 100kmh to natočiť viem že je to divné a niekto nepochopí na čo to robiť, už som takto robil dve auta peugeot a roomster totižto tiež nesedel výkaz z GPS s palubným PC.

 

PS: pri zdvyhnutých kolesách to má spotrebu 1,6l na sto takže koniec koncov by si sa mohol dostať do priemeru ktorý chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vidím jediný spôsob a to že zdvihneš predné kolesá a pri nejakej ale 100kmh to natočiť viem že je to divné a niekto nepochopí na čo to robiť, už som takto robil dve auta peugeot a roomster totižto tiež nesedel výkaz z GPS s palubným PC.

 

PS: pri zdvyhnutých kolesách to má spotrebu 1,6l na sto takže koniec koncov by si sa mohol dostať do priemeru ktorý chceš.

Tak ale to by musel držať 100km/h 20 hodín vkuse :D A ten benzin ktorý pri tom spotrebuje bude treba tiež nejako preukázať nie ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hubo44, toto sa mi zda najrozuminejsie, ale mozes byt konkretnejsi? co je to kruzok ABS a kde je ten snimac? predpokladam ze ABS je na brzdach :)

PyroSVK, ak by sa spotreboval iba liter na 100 km tak to by bolo v celku v pohode, ale s tym ABS mi to pride rozumnejsie ak to ide naozaj tak urobit

nie ze zodvhne kolesa, vytoci na 100km/h a potom sa mu auto zdrbka a ma po ftakoch :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chceš každy tyždeň dotačať tak zožeň si jedno čidlo na fix pripojiť priti kružku a len kablikom pripojiť na konektor kolesa. To čidlo ABS ktore je v aute sa zapeka do naboja a často poškodi pri vyberani tak radšej zohnať druhe a nevyberať ktore je v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...