Přejít na obsah

Gumy stabilizatoru


LadaT

Doporučené příspěvky

Mam vybehane gumy stabilizatoru a potrebuju koupit novy ve skodovce mi bylo receno ze se meni cely stabilizator samostatne se to na predni napravu koupit neda. Nekupoval jste nekdo nejakou nahradu? Neverim ze tam nebude pasovat nic z VW group a nebo nemuze mi prosim nekdo zjistit prumer stabilizatoru pro 3.6FSI?  Nebo alespon cislo dilu toho stabilizatoru [VIN > TMBCC93T199037078]. Dekuju

Editováno: , autor: LadaT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to u mechanika na výměnu brzd. Říkal jsem mu o tom vrzání a klepání u pravého kola. To klepání bude uložení tlumiče. Při otáčení kolem (zatáčení) v tom cvakne. A to vrzání znělo jako když mi vrzaly přední silentbloky ramenou. Ty jsem nechal vyměnit před 20 000 km, tak snad ještě držej. Byly to originál. Mechanik říkal, že to bude tan stabík a přijde mi, že to jakoby vrzne přesně pod středem auta. Nevím jak to zjistit přesně, taky se mi nechce platit celý stabík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libero: Tenhle silentblok už jsem měnil a pomohlo to. Je možný, že po 20 000 km to zase vrže. Ale mechanik říkal, že to spíš vypadá na ten stabilizátor. Tak až mi budou dělat to uložení těch tlumičů, tak to nechám prověřit tou zkouškou co jsi poradil ;-) Díky

Jinak auto má asi 87 000 km a už ta náprava takhle zlobí. Mám tam na léto 18" a na zimu 16". Nevím jestli nepřejdu na 17", ale pocitově mi to na těch 18" vůbec nevadí, takže se jich moc zbavovat nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

Taky uvažuji o výměně těch lůžek stabilizátoru, na zadní stabilizátor už jsem sehnal ale na ten přední to nejde sehnat samostatně. Ale chci s mým automechanikem poměřit ty původní gumy a zkusit pohledat nějaké nejvíce podobné těm originálním a ty pak del potřeby upravit. Taky nevěřím tomu, že výměna celého předního stabilizátoru je jediná možnost opravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libero: aha, takže podľa tohoto usudujete, že gumy stabilizátora sa vobec nemenia alebo ako mám rozumieť tejto poznámke? :kol-32:

Mám 6-ročný voz a gumy na zadnom stabilizátore sú už popraskané, takže budem meniť. A nerobím si žiadne ilúzie o tom, žeby tie na prednom stabilizátore vydržali omnoho viac. Dnes sa autá nevyrábajú tak, aby prežili majiteľa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libero: aha, takže podľa tohoto usudujete, že gumy stabilizátora sa vobec nemenia alebo ako mám rozumieť tejto poznámke? :kol-32:

zrovna u tohto prevedenia problém s gumami stabilizátora jednoducho pomaly neexistujú,takže neviem čomu nerozumieš...ak ich budeš chcieť vymeniť,tak prosím,ale ako sa už tu popísalo,budeš musieť meniť komplet celý stabilizátor ...ak by sa dodávali ako samotný diel,tak pri tej cene nie je problém ich meniť aj preventívne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako som už uviedol, nemusím meniť celý komplet, odmerám povodné gumy, objednám nejaké, čo sa im najviac približujú a tie prípadne upravím tak, aby pasovali miesto tých povodných. Som si istý, že sa mi to podarí, treba len chcieť. A komu sa nechce, nech si mení a platí celý komplet alebo zájde do servisu. Myslím, že úlohou tohoto fóra je podávať užitočné rady ako čo riešiť a nie presviedčať, že to nejde len preto, že to niekto nedokáže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkaz je na Superb 1 ...

 

 

ako som už uviedol, nemusím meniť celý komplet, odmerám povodné gumy, objednám nejaké, čo sa im najviac približujú a tie prípadne upravím tak, aby pasovali miesto tých povodných. Som si istý, že sa mi to podarí, treba len chcieť. A komu sa nechce, nech si mení a platí celý komplet alebo zájde do servisu. Myslím, že úlohou tohoto fóra je podávať užitočné rady ako čo riešiť a nie presviedčať, že to nejde len preto, že to niekto nedokáže. 

veď v pohode,radi si pozrieme fotodokumentáciu tej výmeny ...ak sa teda s nami s ňou podelíš  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...