Přejít na obsah

blikajici kontrolky


m4t35

Doporučené příspěvky

Zdarec všichni,

mám na své Fabii 2005 1,9 TDI problém s blikajícími kontrolkami. Každý den když jedu autem, tak začnou jako zběsilé blikat kontrolky v pravém budíku - ASR, ABS, airbag a červená kontrolka - asi jiné nebzepečí (ta co svítí když mám zataženou ruční brzdu). Přitom se ozve třikrát dlouhý zvukový signál. Když se toto stane, stačí vypnout motor, vytáhnout kíč, vložit klíč a znovu nastartovat a je celou jízdu klid.

Samozřejmě mě napadl kabelový svazek, ale zaprvé vypadá OK, a za druhé by přece nestačilo vypnout motor, vytáhnout klíč a znovu nastartovat, ne?

Naposledy když jsem odjížděl od domu jsem postřehl ještě jednu věc - po rozjezdu začaly blikat kontrolky a já jsem musel zastavit, ale motor jsem nechal běžet, protože se neozval zvukový signál a všiml jsem si, že neblikala červená kontrolka. Blikajicí kontrolky jsem natočil a můžete si ve videu prohlídnout jak to vypadá: http://youtu.be/M68uccRH6Fk .

Po vypnutí natáčení videa jsem se rozjel a rozblikala se i červená kontrolka a přidal se i zvukový signál. Proč? To nechápu :-)

Jinak během jízdy ať už když kontrolky blikají nebo ne není vůbec žádný problém.

A napadá mě ještě jedna věc - problém se objevuje častěji, když je mokro, ale je to jen můj subjektivní dojem, tak nevím jestli to má nějakou váhu.

Měl někdo podobný problém? Poradí mi někdo?

 

Později auto napojím na VAG a hodím tady i chybové kódy z ŘJ přístrojové desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

1. Zkusil bych, zkontrolovat svazek na předním podélníku zda není KO popřípadě zpuchřelý. Téma tu najdeš.

2. Rozdělat svorkovnici na ABS jednotce a prostříknout kontaktolem nebo něčím takovým.

3. Ještě může být načnutý svazek pod předním oknem u spolujezdce, dost často se topí ve vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Jinak jsem mel auto napojene na vag a tady je vypis zjistenych zavad:

ŘJ motoru:

Nalezeny chyby:

18061 - Nactete obsah pameti zavad rid.jednotky ABS

        P1653 - 35-10 -  - - Sporadicky

18045 -

        P1637 - 35-00

ŘJ ABS:

1 Nalezeny chyby:

01314 - rid.jedn. motoru

        004 - zadny signal/komunikace - Sporadicky

Z pristrojovky:

3 Nalezeny chyby:

01314 - rid.jedn. motoru

        49-10 - bez komunikace - Sporadicky

01322 -

        49-10 - Sporadicky

01309 - 49-10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...