Jump to content

Zatéká do vozu


Steebee
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

 

nemá někdo zkušenost se zatékáním do vozu?

 

Mám Yetíka s panoramatickou střechou (r. v. 2010) a již delší dobu se snažím odhalit kudy mi do auta zatéká. Zajímavé je, že mokro je pouze pod kobercem řidiče a kobercem na pozici za řidičem, takže jedna strana vozu. A to parkuji na rovině.

 

Při hmatovém ohledání je výrazně mokro pouze pod těmi koberečky (u řidiče je to extrémně nasáklé) a nepodařilo se mi najít kudy voda "přitéká" - okolí se zdá suché. Napadl mě středový sloupek, kde by se voda shora (pravděpodobně od panoramy) dělila nerovnoměrně na obě strany - ale nevím nejsem odborník :-)

 

Teď v zimě je to opravdu nepříjemné - škrábat jak z venčí, tak zevnitř - budu rád za nějaké postřehy či rady a doufám, že jsem trefil tématický okruh.

Link to comment
Share on other sites

 

Toto vlákno jsem procházel (mimo jiné) a zdá se mi, že můj problém bude jinde - když otevřu dveře, tak voda vytéká kanálkem, tak jak má - samotný práh je de facto suchý, navíc je lem prahu vysoko na to, aby to "přelézalo" by musel být pořádný hydrostatický tlak :-)

Edited by Pawouk
Necituj předcházející příspěvek!
Link to comment
Share on other sites

Do OIII nám takhle zateklo přes odvodňovací kanál/kanály pod stěrači čelního okna (je to pod krycím plastem mezi čelním sklem a kapotou,myslím,že se tomu říká torpédo),napadal tam bordel,kanály se ucpaly a přes průchodky to nateklo napřed pod pedály a následně za řidiče před zadní sedačky

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Tak dnes jsem se k tomu konečně dostal a překontroloval odtokové kanálky pod torpédem - všechno průchozí, tzn. žádnej bordel tam není (sundaval jsem i plastové kryty blatníku).

Následně jsem stáhnul panorama a zkoumal zda-li něco nevykoukám - mokrý to je (ale to mi přijde vcelku logický). Jsem čím dál víc přesvědčen, že to teče tou střechou ... Pod krytem zadního sloupku byly kapky, ale to by mohl být i kondenzát.

 

Otázkou je, co s tím? Nechat "přetěsnit" střechu? Kolik to bude stát a co když je problém jinde ...

 

Po dotazu v odborném servisu mi bylo řečeno, že se tam již týden snaží - u typově stejného Yetiho - odhalit to samé a zatím nic nemají. Cenu tím pádem nejsou předem schopni odhadnout, jelikož logicky závisí na času detektivní práce a následně na složitosti vyřešení.

 

Hvězdný deník, dodatek: Zdá se mi, že je mírně mokro i na druhé straně vozu, což jsem předtím neevidoval :-(

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...

Musím se omluvit. Zas mi tam po dlouhe doba kdyz jsem vyjel z mycky nateklo. Nechal jsem si poradit od kluka z Kvasin co dela ve skodovce. Staci otevrit predni dvere a zhruba v polovině sloupku je zaslepka z ktere normalne vyteka voda. Strcil jsem tam lanko(v bužírce) cca 2mm silne a hadici prostouchl a je po problému :-)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Ahoj Všem,

 

dal jsem auto do odb(p)orného servisu, kde mi dle návodu od Škodovky vyměnili odtokové hadičky - původní měli údajně menší světlost, takže nepobíraly větší přísun vody.

 

Po delším pozorování to vypadá, že to pomohlo, nicméně u řidiče stále eviduji lehkou vlhkost pod kobercem (vzadu sucho). Uvidíme co přinese zima a tající sníh ze střechy po zahřátí vozu.

 

Každopádně díky za info ohledně pozic vstupů - výstupů odtoků, myslím že se to bude ještě hodit ;-)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
On 6/1/2015 at 3:34 PM, Bouky 68 said:

Musím se omluvit. Zas mi tam po dlouhe doba kdyz jsem vyjel z mycky nateklo. Nechal jsem si poradit od kluka z Kvasin co dela ve skodovce. Staci otevrit predni dvere a zhruba v polovině sloupku je zaslepka z ktere normalne vyteka voda. Strcil jsem tam lanko(v bužírce) cca 2mm silne a hadici prostouchl a je po problému :-)

Nemohl byste sem dát fotku toho, kde ta zaslepka je? Nějak ji nemůžu najít :-) Díky!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By jakun
   Ahoj, mám problém teče mě patrně někde od před. skla či ventilátorem (pod filtrem je sucho) nebo klimou do vozu. Když otevřu před. kastlík tak je dno mokré a pod zadní pravou rohožkou je louže. již loni mě tam nateklo a tak jsem to vysušil a byl klid. Ovšem patrně jak delší dobu prší (několik dní) tak tam opravdu někudy teče. Určitě taky vedou od skla odvod. hadičky a možná bude ucpaná. Neporadíte mě jak na to přijít či co vyčistit? Klimu moc nepoužívám a tak to kondenzát asi nebude. Mám pod zadním koberečkem odhadem 0,5l vody. Dík.
  • By wecker
   Ahoj, záteká mi do interieru. Jsou ucpané hadičky co jsou pod oknem. Pod tím cerným plastem je vidět stojící voda. Nemůžu ale oddělat ty plasty, abych se tam dostal. Stěrače jsem už sundal. Mechoš mi po telefonu moc neporadil, že citigo ještě v těch místech rozdělaný neměl. Němáte někdo zkušenost??  nechci si rozbít sklo. Ty plasty drží celkem napevno a jsou zasunuty pod okno.  Díky
  • By 24.mara.masa
   Zdravím,
   měl jsem problém s rychlým mizením vody do ostrikovačů, skončilo to výměnou trubky trysky. Ale když jsem měl oddělanou látku (koberec?) v motorové části, tak jsem si všimnul, že když stéká voda po skle do meziprostoru, kde jsou uchyceny sterače, tak velká část vody odtéká odtokovými kanálky do podběhů, ale pokud prší více, tak voda teče i do motorové části, je to v pořádku? Ptám se proto,že tam je další látka, která je od toho mokrá, ta horní mi už začala plesnivět, tak jsem jí musel vyčistit.
   Přidávám fotky kudy teče do motorového prostoru.


  • By Scooterb
   Prestne takto mi zateka do auta ked prsi
   Raz to zatecie raz nie (Asi podla intenzity dazda) Neviete co s tym?

×
×
 • Create New...