Přejít na obsah

USB+AUX in časť pod Climatronicom - da sa to dorobit?


Doporučené příspěvky

Zdravim.

 

Chcem sa opytat - mam Skodu Rapid, vyrobenu 1/2015, s radiom SWING, ale bez USB vstupu pod automatickou klimatizaciou.

Preco chcem USB? Nie preto, aby som mohol prehravat hudbu z kluca a pod, ale kvoli nabijaniu napr. kamery, alebo mobilu.

 

Kto vie, 12V je v Rapidke velmi zle umiestneny - je daleko pri rucnej brzde, a ked dam na okno Mio338 + iPhone 5S, mam 2x2m kable a vyzera to strasne.

V povodnom aute Pole som mal 12V CL pod radiom, a pekne sli kable rovno hore, teraz idu najprv popri prevodovke, potom su dlhe skrutene, a az tak hore.

 

Premyslal som, ci existuje zohnuty USB kabel, ktory by mi aspon trosku pomohol - vid. foto, ale nenasiel som take.

Takze uvazujem o tom, ako dorobit USB pod radiom cisto na ucel- nabijanie.

 

Predpokladam ze mat MDI nieje povinnost mat,kedze viem o Rapidkach, ktore MDI nemaju, ale USB vstup pod climatronicom maju...

 

 

Obr1: taky USB kabel by som potreboval, co ma 90stupnovy uhol na zaciatku, a 90stupnove zahnutie aj na konci..

Obr2: takto vyzera moje auto, okrem toho USB vystupu:) :(

 

 

Pripadne, musim ratat s vymenou celeho radia? Existuje originalne radio ktore ma USB vystup a dokaze normalne nabijat aj taky iPhone? Co som pozeral skoda nema radio, ktore by malo USB priamo v sebe integrovane, iba mimo radia - dole a pod.

post-93842-0-72929600-1429646620_thumb.j

post-93842-0-19009100-1429646659_thumb.j

Editováno: , autor: Peto29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Temik - a kde das to USB?

 

btw na tom rpvom navode mi vadi, ze auto napaja Cl12V vkuse - aj po vypnuti zapalovania, co je neziaduce.

Moje stare auto - VW Polo po vypnuti zapalovania vyplo aj CL 12V. 

A teraz musim vzdy vsetko odpojit, ak nechcem mat vybitu baterku.

 

Preto som myslel, ze keby existovalo origo riesenie - BEZ dokupenia MDI, iba s pripojenim toho spodku pod climatronic /videl som auta ktore MDI nemaju a maju tam USB ci to nieje pravda??/ a tak, ze ak vypnem radio/zapalovanie, prestane sa napajat aj to USBcko pod climatronicom..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peto29: aby bylo těch 12V spínaných, klíčkem v zapalování, tak stačí když ti tam někdo šikovný dá relé. OEM řešení je asi jen to MDI a to je dost drahé. Pak jsou ještě nějaké čínské krabičky které mají USB vstup a tváří se pro rádio jako měnič CD. Ale nečekal bych, že dají dost proudu na nabíjení iPhonu.

Temik.sk: hlavně pozor, že to je jen prodlužka USB a tak tam musíš mezi zásuvku 12V a tenhle kabel někam ještě hodit regulátor napětí na 5V a nejlépe i pojistku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...