Přejít na obsah

Pravidelné odpájanie telefónu


Diamant

Doporučené příspěvky

Ak vypnem zapaľovanie, tak sa mi začne telefón pravidelne pripájať a odpájať k BT handsfree. Čo je veľmi nepríjemné, nakoľko sa neustále preruší zvuk rádia či CD. Robí to aj kamošovi. Neviete niekto, prečo to takto je? Prípadne ako to odstrániť (mimo vypnutia BT telefónu)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo sa mi marí, že som videl nejaké nastavenie týkajúce sa telefónu (ale ruku do ohňa za to nedám, bolo to už dávno).

Tá naša firemná naopak držala spojenie aj po vytiahnutí kľúčika a auto nešlo zamknúť. Pomohla aktualizácia firmware v telefóne, odvtedy to funguje super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak vypnem zapaľovanie, tak sa mi začne telefón pravidelne pripájať a odpájať k BT handsfree. Čo je veľmi nepríjemné, nakoľko sa neustále preruší zvuk rádia či CD. Robí to aj kamošovi. Neviete niekto, prečo to takto je? Prípadne ako to odstrániť (mimo vypnutia BT telefónu)?

Také mi to dělá.

Originál BT HF (dodělávané) s telefonem SE K750i.

Také mi to vypojí telefon když (při vypnutém zapalování - klíček uvnitř) otevřu dveře nebo zapnu/vypnu světla.

Patrně problém s firmware telefonu, protože kolega má stejný telefon a u něj se nic takového (v mém voze) neprojevilo. Ještě to vyzkoušíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Nokiu 6630 a FW je tam momentálne najnovší. FW v RJ telefónu v aute je tiež momentálne najnovší (resp. novší ešte zatiaľ nie je). Ale robilo mi to aj so starším FW felefónu.

Ak trebárs umývam auto pod oknami a telefón som nechal v izbe, tak mi je jasné, že telefón je na hranici dosahu a podľa toho kde stojím, či ktoré dvere sú otvorené, tak je mobil pripojený alebo odpojený.

Ale mne skôr ide on to, že ak je zapaľovanie vypnuté, kľúč vovnútri, tak telefón ležiaci v aute sa odpája a pripája pravidelne. Pričom je v dosahu určite. Závislosť na otváraní dverí či zapnutí svetiel som zatiaľ nespozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak sa ľady pohli (zatiaľ len trochu). Jednak som vymenil telefón za N73 a robí to úplne to isté - odpája sa. Mal som však možnosť vyskúšať tento telefón aj v kamošovej OII MR 2005 a tam sa telefón po vypnutí zapaľovania korektne odpojí a je kľud. Takže telefónom to nie je. Preto som kontaktoval Škodovku a po niekoľkých mailoch je záver ten, že Škodovka to bude riešiť priamo s mojim servisom. Tak som sa objednal a uvidíme, ako to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Vy, čo používate v aute telefón pripojený cez Bluetooth. Zaujíma ma, či sa vám telefón po vypnutí zapaľovania definitívne odpojí, alebo sa striedavo pripája a odpája. A ešte by som poprosil modelový rok a aký máte telefón.

Teraz som testoval na svojom aute asi 5 telefónov (vrátane oficiálne podporovanej Nokie 6230) a odpája sa po vypnutí zapaľovania každý. A rovnako sme testovali MR2006 a odpája sa to tam rovnako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tiež MR2007, tak by som uvítal skôr postrehy so staršími MR.

Ale ešte mi napadlo. Nešlo by jednorázovo do HF v aute nahrať telefónne čísla z nejakého Škodou podporovaného telefónu a potom to už používať s nepodporovaným telefónom s OS Symbian? Neskúšal to niekto? Príchodzie hovory totiž zobrazujú číslo. Predpokladám, že ak by boli v tel. zozname uložené nejaké mená, tak by nimi boli nahradené tie čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj tak si stále myslím, že ak by sa na Symbian telefóne spustil nejaký SW (niaečo ako simulátor správania sa telefónu bez OS Symbian - myslím po stránke komunikácie po BT a prístupe k tel. zoznamu), tak by to nahratie mohlo ísť. Len to by Nokia (alebo ktosi iný) musel ten SW vyrobiť. To je jasné.

Pokiaľ máte v aute natiahnutý tel. zoznam cez BT a po BT pripojíte iný BT telefón, zoznam v aute sa stratí, alebo sa len bude časom aktualizovať? Ak by sa zoznam nestratil, tak by mohlo byť riešením požičať si nie Symbian telefón, nasúkať tam mená s číslami (ono sa to tam nasúka samo po istej dobe, že) a potom by to už išlo prevádzkovať aj s tým Symbianom. Neskúšal to niekto? Ja tu nemám nikoho s telefónom s BT a bez Symbianu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Pokiaľ máte v aute natiahnutý tel. zoznam cez BT a po BT pripojíte iný BT telefón, zoznam v aute sa stratí, alebo sa len bude časom aktualizovať? ..........

2 Diamant:

Seznam se "ztratí" a pokaždé při připojení telefonu se načte aktuální seznam z toho telefonu ..... Takže zase nic pro Tebe ... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...