Přejít na obsah

TSI netáhne pravidelně


Hurikan88

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, ano četl jsem celé téma. A nejen toto tady.

 

Pár tipů samozřejmě vnímám, ale zmínky o vyřešení problému je minimum. Navíc je zde zmiňováno kolísání výkonu při plném sešlápnutí plynu, což u mě naopak způsobuje odtsranění problému. Navíc na vyšších převodových stupních, což opět mému popisu neodpovídá. 

 

Takže jsem uvedl můj mírně odlišný problém, se kterým si servisy nevědí rady. Bohužel ani zde na fóru jsem přinosnou reakci nezaznamenal. Takže asi mám nějaký unikántí problém.

 

I tak děkuji za reakci

 

Michal

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

 

1.4 TSI 90kW - mám zřejmě podobný problém jako několik přispěvatelů.

V mém případě to vypadá jako by se auto pokoušelo zapínat turbo ale bez výsledku.

Děje se tak při pokusu zrychlit (větší přidání plynu) na 5 nebo 6 převodu někde mezi 1500 -3000 ot.

Ozve se menší rána a auto sebou škubne - opakovaně dokud člověk nedá trochu nohu z plynu.

 

Děkuji za reakce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

1.4 TSI 90kw combi.

Mám podobný problém jako několik zde přispívajících, ale závažnějšího charakteru.

 

Při přidání plynu na 5 a 6 stupni někde při 1500 - 2800 ot. se ozve náraz a auto sebou škubne. Toto škubání se opakuje bez zrychlování dokud se nepoleví s plynem.

Typuji že problém s turbem.

 

Děkuji za veškeré reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 9. 1. 2021 na 14:11, _Michal_13 napsal:

Ahoj.

Mám podobný problém na své Octavii 1.4 TSI, najeto 150k. R.v. 2009.

Při pozvolných rozjezdech kolísá výkon.  Jako bych mírně "pumpoval" na plynu. Cca ve vteřinových cyklech. Vnímám to jen na jedničku, míň na dvojku. Vyřeší se to v okamžiku, kdy sešlápnu plyn víc a rozjedu se svižně. Diagnostika nic. V servisu zkoušeli měnit svíčky,  ale nic.

 

Co by to mohlo být a jak to ověřit?

 

Nějaká skřítcí klapka, chyba regulace,  nějaká vadná sonda? Turbo?

 

Díky moc za tipy

Michal

 

Tak nakonec jsem nechal udělat GO motoru a bylo to ucpané (zakarbonované) sání+odlomené částí pístu mezi kroužky (komprese pouze 7-8).

 

Teď už vše klape.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...