Přejít na obsah

Anténní napáječ ISO-DIN (fantomové napájení) nelze zapojit


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

mám Octavii I, 1.9 TDI, kombi, 82 kW, rok 2003. Vyndal jsem si originální rádio Škoda Symphony (na kazety) a zapojil bez problému Alpine CDE-111R. Musel jsem ještě v ISO konektoru přehodit 4. a 7. pin (červený za žlutý), aby rádio udrželo stanice v paměti i po zamčení vozu. Mám ale slabý signál na rádiu a dočetl jsem se, že se musí objednat k tomu fantomové napájení.

 

Dnes jsem ho zkusil zapojit, ale ten kolík od samce je velmi tlustý – nelze zapojit do Alpine rádia = ta zdířka je příliš úzká. Nejde to tam vůbec nacpat. Kupoval jsem odtud.

http://www.ahifi.cz/antenni-napajec-iso-din.html

Buď jsem koupil špatný typ a nebo něco dělám špatně. Prosím o radu. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pnf: Děkuji za reakci a dle Vašeho odkazu to vypadá, že to bude i ono. Ten samec je úzký už od pohledu. Sakra, já myslel, že fantómové napájení bude stačit – všude to psali. Asi má každé rádio jiný samčí otvor.

 

Ta cena je hodně vysoká, Nedá se kolem 1000-1500 Kč koupit rádio s USB na mp3, která už má tento kabel součástí?

 

Tenhle levný kabel by to mohl být?

http://www.autodoplnky-prodej.cz/4143-iso-iso-adapter-antena-napajeni.html
Editováno: , autor: MrPierc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

děkuji za reakci. Omlouvám se, že reaguji až teď, ale nedostal jsem se k autu.

 

Vyfotil jsem kabel, co vede z rádia Alpine (samice) a fantomový napáječ. Psal jsem prodejci a ten mi řekl, že ten fantomový napáječ stačí silně zatlačit i do mého rádia Alpine CDE-111R- Zkoušel jsem obří silou, ale nejde to tam procpat. Ten samec od antény má opravdu užší kolík (přesně ten, co jste poslal).

 

Zapomněl jsem vyfotit ten anténní kolík, zítra ještě dofotím.

 

18.9.2015 = doplněny fotky konektoru od antény.

 

fancarhifi: Chci se zeptat, ten konektor se musí přepontovat nebo jen nasadit jako redukce (jen nasunout)?

post-37192-0-19514900-1442516799_thumb.j

post-37192-0-60943100-1442516810_thumb.j

post-37192-0-42116300-1442599088_thumb.j

post-37192-0-05198500-1442599101_thumb.j

Editováno: , autor: MrPierc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak by chtěl prodejce spojit konektory ISO-DIN :-) spojit se dají konektory na obr. 3 a 4, ale to je rádio a anténa.Pro bezproblémové spojení by to musel být napaječ ISO-ISO.

K vyřešení problému postačí konektor z mého odkazu...ten se připojí k rádiu, do něj napaječ a ten na konektor antény.

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fancarhifi: Děkuji za reakci. Chápu správně, že buď si seženu ten Váš konektor nebo pokud ho v mém okolí neseženu, tak fantomové napájení ISO - ISO ?

http://www.ahifi.cz/antenni-napajec-iso-iso.html

22.9.2015 = vyřešeno. Přechodku jsem sehnal a rádio funguje. Trochu to ale někdy chrčí,což na minulém rádiu nedělalo. Špatný kontakt?

Editováno: , autor: MrPierc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu. Mám v aute namontované neoriginálne autorádio a mám slabý signál. čítal som príspevky ale neni to môj prípad. Antény adaptér ISO -> DIN mám v aute namontovaný. Na kábliku čo ide smer k anténe je 12V tak ako má byť. Ale anténa na aute bola kedysi menená a v anténe sa nachádza priamo tento napájač ktorý, nemá pripojený tento napájací kábel. Vráj sa to dá zapojiť pomocou nejakej výhybky. Vedeli by ste mi prosím vás ako ju spraviť alebo kde ju zohnať? Prípadne Stačí kúpiť ďalší kus anténneho napájača a ten nejak upraviť aby som to mal pekne spojené pomocou konektorov? Ďakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...