Přejít na obsah

napájení USB-C u zrcátka


petere

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám u zrcátka USB-C, kam jsem měl zapojenou kameru. Protože to byla starší kamera, byla zapojena přes redukci z USB-C na miniUSB. Kamera se bohužel odporoučela do věčných lovišť, tak jsem koupil novou Ta má už konektor USB-C, takže jsem použil krátkou propojku USB-C-USB-C, ale napájení do kamery nejde (samozřejmě při zapnutém zapalování). Proč? Kabel používám při nabíjení mobilu v autě, takže funkční je. Někde jsem se dočetl, že mám použít redukci z USB-C na A a zpět z A na C. To se mi zdá jako kravina, proč by to nemohlo jít napřímo kabelem USB-C.

Editováno: , autor: petere
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, petere napsal:

Dobrý den, mám u zrcátka USB-C, kam jsem měl zapojenou kameru. Protože to byla starší kamera, byla zapojena přes redukci z USB-C na miniUSB. Kamera se bohužel odporoučela do věčných lovišť, tak jsem koupil novou Ta má už konektor USB-C, takže jsem použil krátkou propojku USB-C-USB-C, ale napájení do kamery nejde (samozřejmě při zapnutém zapalování). Proč? Kabel používám při nabíjení mobilu v autě, takže funkční je. Někde jsem se dočetl, že mám použít redukci z USB-C na A a zpět z A na C. To se mi zdá jako kravina, proč by to nemohlo jít napřímo kabelem USB-C.

Zdířka USB-C poskytuje napětí až po žádosti od spotřebiče, mobil to umí, ale tvoje kamera ne, proto se tam dává redukce , která si o to napětí požádá, popř. najít kabel který to umí ( nebo si ho vyrobit) . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžeš mi prosím poradit, co musí být u kabelu uvedeno, aby si "uměl požádat" o napájení? Třeba OTG nebo něco podobného?

Popř. Kamil Staněk (odpověď výše) jestli může uvést, jaký propojovací kabel má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bohužel nevím, zkus pohledat v podobných vláknech, kde měli podobný problém, nějaké odkazy na kabely tam taky byly, popř jestli máš nějakého známého elektronika, tak ti může kabel vyrobit (návod jsem dával do vlákna od Scaly).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...