Přejít na obsah

Profukovani u dveri za ridicem


grafa

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi, mam takovej podivnej problem a to profukovani vzduchu pri jizde cca na 90km/h u dveri za ridicem.

 

Prohledal jsem forum a nasel jsem, ze par lidi ma cosi podobneho. Resila se ale vesmes netesnost mezi dverma a kastli. Je to cca ctvrt roku zpatky, co jsem tohle resil a po svezeni s mechanikem sme prisli na to, ze je to ten sloupek, co spojuje zadni stahovaci okno s tim malym okynkem na konci dveri. Kdyz ten sloupek pritahnul silou smer kufr, tak to skoro prestalo, takze to jaksi "zakytoval" a byl klid. Jenze se to vratilo a rad bych to vyresil definitivne, nejlepe svepomoci. Tak mam na vas 2 otazky.

 

1. Jak presne zjistim, kde je ta netesnost? Nejaky figl typu "vraz tam tohle a tohle a podle toho co to udela to zjistis"?

2. Jak to opravit?

 

Prijde mi, ze v tom nejsem sam a taky jako banalni vec na opravu. Jedna se jen o netesnost, to bych mohl zvladnout :)

 

Diky a hezky den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezne se to zkousi prelepovat lepici paskou. Tak bys snad mohl najit presne misto problemu...

 

Myslis oblepit kolem dokola po obvodu do maly okynko a podletoho, kde se to odlepi, tak zjistit, kde to profukuje? To by slo, ale reseni bude na 90% posunout tu prepazku dokazu cca o 1mm a nejak ji tam zafixovat. Otazka je jak :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepíšeš jestli máš combi, ale O2 má výrobní vadu malého trojúhelníkového okénka zadních dveří, které má jiné zaoblení než jaké vytváří rám dveří (Sklo má měnší poloměr) takže vzniká mezera mezi sklem a těsněním, ale vzadu, nikoliv mezi okny.

 

Svépomocí... Vem si neutrální silikon černý, odtáhni gumu a s citem utěsni mezeru mezi těsněním a lakem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

 

tak jsem se do toho pustil po dlouhe dobe (byla zima stale).

 

Koupil jsem bezbarvy silikon, pistoli a natlacil to k tomu okynku zevnitr pod gumu. Vysledek je takovy, ze tyden neskutecne smrdeli auto octem, ale to se vyvetra :) Fakticky vysledek je, ze se foukani zmensilo, ale fici stejne. Zkousel jsem to prolest znovu, a opravil jsem jednu cast, ktera se mi zdala ne tak uplne tesna. Vysledek je ale stale stejny.

 

Soudim, ze tomu neze zamezit natlacenim bez rozebrani zadnich dveri a mozna ani prave tim silikonem. Spis to okno jaksi primacknout (narvat neco mezi dvere a okno) a pak to zkouset projet.

 

To je moje zkusenost. Pokud je ciste nahodou nekdo z Prahy (ci blizkeho okoli) a vedel, jak mi pomoct + neco si vydelat, jsem jedno ucho :)

 

Diky vsem za rady, vazim si kazde pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...