Přejít na obsah

Cukání při dojíždění na volnoběh


ka_r_los

Doporučené příspěvky

Již delší dobu sleduji občasný stav, kdy při dojíždění bez rychlosti dojde ke stavu, kdy motor stále cuká s autem až to po pár sekundách přestane.

 

Děje se to vždy s vyřazenou rychlostí, s otáčkami na volnoběhu, studené i teplé. Převodovka nehučí, neslyším žádné kovové cinkání.

 

Auto má cca 220tkm, BKD, 2008, údaj o výměně spojky či setrvačníku nemám.

 

Občas auto zaškube při vypnutí klíčku, ale to je důsledek odcházející "chcípací klapky"...

Editováno: , autor: ka_r_los
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mírná aktualizace:
Došlo mi, že se s tím nejčastěji setkávám na dvou místech, obě mají jedno společné.

Pokaždé jedu na neutrál z kopce a pokaždé musím dobrzdit do zastavení, vždycky je to tedy brždění už na otáčkách neutrálu a rychlost reguluju jen brzdou...

takže ten setrvačník je opravdu hledáčku:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

ty vogo mam presne ten samy problem !!!

 

BKD manual 2007/03 175 000 km

 

a ted se mi k tomu pridala tahle nepravidelnost pri studenuch startech, s ohratim se to po chvilce zlepsi, ale uz je to trosku slyset porad, ze nebezi uplne pravidelne.

 

turbo nove ve 107 tis, Spojkova sada i s dvouhmotakem nova ve 135 tis

Jo a snazim se davat dobrou naftu, Vif pravidelne, servis interval kratky. Nekouri vubec, tahne dle meho jak ma, olej se neztraci... :/

 

 

kazdy tip vitan, dekuji (jdu procitat dal :))

Editováno: , autor: mirdus0001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdar.

měl jsem podobný problém, taky motor BKD dělalo mi to jen po delší cestě když byl motor teplý za studena nic.

Dojížděl  jsem na křižovatku vyřazená rychlost a po zastavení na červené nepravidelné vibrace ale dost silné, ale (otáčkoměr se nehl.)

Spojka komplet nová i s dvouhmotou.

 

Po výměně rozvodů vibrace zmizely. :kol-47:  :kol-27:  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Chlapy při volnoběhu necuká jede super jen při dojíždění do křižovatky a vyřazení začne kolísat chod motoru,ale jen do zastzavení.Jak zstavým okamžitě běží motor bez houpání ,a řekl bych že se to děje jen s teplím motorem.Poradíte někdo.Motor 2010 BKD jeto tak 100000 dvouhmota luk na které je tak 70000 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...