Přejít na obsah

Klepání/cvakání za studena při volnoběhu


Hanux

Doporučené příspěvky

Ahoj,

prolezl jsem internet, ale nikdo zřejmě nemá stejný problém. Mám O2 RV 2006, najeto cca 170k km. Poslední dobou se stává, že po nastartování to při volnoběhu dělá takový klapavý nebo cvakavý zvuk směrem od pravé strany. Dělá to teda jenom za studena a spíš v nízkých venkovních teplotách < 10°C. Jakmile se motor dostane cca nad 1500 otáček, tak to přestane. Jakmile se motor zahřeje nad 75°C, tak to také přestane. Je to opravdu takový rezonující zvuk, jako kdyby byla nějaká věc v přihrádce u spolujezdce, byla tam na volno a rezonovala tam. Jenže když otevřu přihrádku, slyším, že to jde ještě dál někde z místa pod kapotou nebo od podběhu. Poslouchal jsem motor, ale tam to nejde přesně specifikovat, odkud to jde. Myslel jsem si, že je někde něco uvolněno, ale nenašel jsem nic. Dalo by se říct, že podobný zvuk jsem měl tenkrát na fábce, když jsem jel po kočkách, tak to šlo z přístrojovky. Když jsem na ní ve správném místě zatlačil, přestalo to. Tam tenkrát vrzaly plasty. Stačilo to rozebrat a vyčistit, namazat. Jak ale říkám, je to jen přirovnání zvuku. Tady opravdu jen za studena, volnoběh, pravá strana.

 

Děkuji moc za rady

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...