Přejít na obsah

2.5 tdi 120kw automat divné zvuky


wencaaa

Doporučené příspěvky

 Zdravím, mám supa 2007, 2.5 s automatem. Mám dojem, že mi zlobí 3. rychlostní stupeň. Převodovka jakoby váhá, jestli má, či nemá přeřadit a občas to s autem i zacuká. Navíc občas při klidné jízdě, když tam ta trojka spadne, tak motor úplně změní zvuk, zní jako traktor, hrozné cvakání, po zařazení 4. stupně vše zase zmlke. auto má 202tkm. Olej prý měněn byl ale důkaz není. Majitelem jsem chvilku a po konzultaci s firmou co dělá jen automaty mi bylo řečeno, že po výměně oleje stoprocentně převodovka odejde a že pokud nemám důkaz, tak určitě měněn nebyl. Nabídli mi výměnu cca za 5k, ale prý je zbytečná, že s tím mají zkušenosti a je to prý jistota že se automat zničí. Nebo repas cca za 40k. Co si o tom myslíte? Potřebuji si auto nechat alespoň do 350tkm a chci mít duševní klid, že převodovka je v pořádku a že mě nikde nenechá (zatímco teď se v převodovce něco už děje a mám z toho strach). Jaké doporučujete řešení? Příjde Vám cena repasu adekvátní nebo je přemrštěná? Popřípadě někdo kdo ty automaty dělá a je vážně na ně dobrý, aby se v tom projel, sám posoudil a nějak jsme došli spolu k řešení opravy? 

Díky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volal jsem do Automat cars service v Praze...www.prevodovka.cz a tam jsem dostal takovéhle odpovědi...co jsem četl zde i na VW clubu tak docela lidi co měli nějaký menší problém s automatem tak po výměně oleje zmizel a nebo se zmenšil. Je pravda že auto mělo hodně městský provoz, ale zralá na repas není, alespon podlě mého názoru. Řadí perfektně, jen prostě tohle zaváhání a občas zvuk, myslím si že člověk co auto nějak extra neposlouchá tak by to ani neřešil. Jsem z Kolína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky je olej základ. Názory se na to liší, ale po nějkých zkušenostech víme, že olej se měnit prostě musí. Olej není nesmrtelný a není doživotní (jak tvrdí v origo servisech)

V Tvém případě si ale nemyslím, že výměna oleje pomůže, protože starý olej se projevuje většinou na všech kvaltech

Výměnou si pomůžeš, ale ne natrvalo.  Mohl by to být jen vadný ventil, nebo něco horšího. Bohužel repas za 40tis už se blíží ceně vozu, takže bych spíš poptával opravu. Především zkus udělat diagnostiku VAGem, třeba něco ukáže a bude to jen ten elektroventil. Diagnostiku u někoho, kdo ji dělá a rozumí ji, ne u Pepíka Vomáčky od sousedovic Aminy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmhm dobrá. Takže myslíš olej neměnit a zkusit někde opravu? protože abych nedal do výměny peníze, nepomohlo to a pak stejně oprava...Na diagnostice to bylo, žádná závada ohledně převodovky nebyla. Dělal jsem ve škodovce, diagnostiku si dělám sám pomocí odise. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám též trochu problém s automatem. Když tam dám +- a jsem na 5 a šlápnul na plyn, tak automat řadí 5,4,5,4,5,4,5,4 a prostě neví co si vybrat a přitom by řadit sám neměl pokud rychlost není moc malá.. Nemá někdo tušení co s tím?

Odesláno z mého C6603 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 9. 2016 at 17:30, rothos napsal:

Zdravím, mám též trochu problém s automatem. Když tam dám +- a jsem na 5 a šlápnul na plyn, tak automat řadí 5,4,5,4,5,4,5,4 a prostě neví co si vybrat a přitom by řadit sám neměl pokud rychlost není moc malá.. Nemá někdo tušení co s tím?

Odesláno z mého C6603 pomocí Tapatalk
 

Motor nemá výkon nebo KO přemostění spojky hydroměniče = diagnosika resp udělat diag člověkem který má ponětí otom co dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...